Rallija komisija
17.08.2021

Viesturs Tilgass/Viesturs Zīle ERČ 5.posmā vēsturiskajām automašīnām izcīna uzvaru klasē

Screenshot 2021 08 17 At 10.42.37

Somijā saulainos un lietainos apstākļos aizvadīts Eiropas rallija čempionāta piektais posms vēsturiskajām automašīnām. Sezonas pirmie četri posmi notika Itālijā, Čehijā, Ungārijā un Austrijā.

Piektajā posmā, Lahti rallijā, uz starta izgāja 28 ekipāžas, starp kurām bija arī viena latviešu – Viesturs Tilgass un Viesturs Zīle. Pavisam kopā sportistiem bija jāveic 12 grants ātrumposmi ar kopējo garumu 146 kilometri. Pēc pirmās dienas līderis bija soms Ville Silvasti, kurš trasē devās ar ”Audi Quattro A2”. Tobrīd viņam 52 sekundes zaudēja tautietis Kari Kivene, kura rīcībā arī bija ”Audi Quattro A2”. 15.vietu absolūti un pirmo D2 klasē (uz starta šajā klasē izgāja tikai Tilgass un Zīle) ieņēma Tilgass, kurš trasē devās ar ”Lada VAZ 21011”.

Arī otrās dienas ātrumposmos ātri bija Silvasti un Kivene, kuri arī sadalīja pirmās divas vietas. Uzvaru svinēja Silvasti, kuram 53 sekundes zaudēja Kivene, bet trīsarpus minūtes atpalika Jarno Gronholms (Volvo 242). Tilgasam un Zīlem finišā 14.vieta absolūti (+13:13.5) un pirmā klasē.