Rallija komisija
31.08.2022

Vecmeistari Vorobjovs/Zicāns vasaru noslēdz ar iespaidīgu rezultātu Igaunijā

Jānis Vorobjovs/guntars Zicāns “lõuna Eesti Ralli”

Autorallija komandas “Vorobjovs Racing” ekipāža Jānis Vorobjovs un Guntars Zicāns šā gada vasaras rallija sezonu ar lieliskām sacensībām noslēdza Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posmā “Lõuna-Eesti Ralli” IgaunijāLatviešu ekipāža trīs vasaras mēnešos aizvadīja sešus rallijus, uz goda pjedestāla kāpjot četrasreizes. Vorobjovam/Zicānam šogad priekšā vēl pēdējais LRČ posms Lietuvā, kā arī citas “pārsteiguma sacensības”.

Jānis Vorobjovs/guntars Zicāns “lõuna Eesti Ralli”
Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns “Lõuna-Eesti Ralli”

26. un 27. augustā “Vorobjovs Racing” ekipāža spēkojās LRČ sezonas pirmspēdējā posmā “Lõuna-Eesti Ralli” Igaunijā, Veru pilsētas apkārtnē. Lai arī Vorobjovs/Zicāns ralliju uzsāka piesardzīgi, pirmajā sacensību dienā ekipāžai izdevās uzrādīt ātrāko laiku vienā no četriem ātrumposmiem, apsteidzot arī sportistus ar jaudīgākām “R5” klases automašīnām. Sacensību pēdējā dienā ekipāža īstā rallija veterānu garā demonstrēja nesatricināmu stabilitāti un pārliecību. Pēc lieliskas braukšanas pēdējos ātrumposmos Vorobjovs/Zicāns spēja izraut uzvaru klasē un 3. vietu rallija kopvērtējumā pašā sacensību izskaņā.

Līdz ar to “Vorobjovs Racing” ekipāža šovasar jau ceturto reizi kāpa uz goda pjedestāla tāpat kā pēc 1. vietas izcīnīšanas savā klasē jūlijā “Tet Rally Liepāja”, pēc otrās vietas iegūšanas klasē ar “BMW 320” automašīnu Lietuvā aizvadītajā “ORLEN Lietuva Rally” un pēc absolūtas uzvaras “Rallijs Cēsis 2022”.

Bez uzslavām nevar atstāt arī komandas vadītāju Jāni Jumīti un viņa pārstāvēto “Rallija klubu”, kas komandas rīcībā esošos automobiļus – “Mitsubishi Mirage” un “BMW 320” – sagatavo sacensībām. Rallija pilots Jānis Vorobjovs norādīja: “Komandas vadītājs Jānis Jumītis perfekti izdarīja savu darbu, “Rallija klubs” – perfekti savu. Automašīna sagatavota nevainojami, par visu padomāts.”

Taču par panākumiem bagāto vasaru Vorobjovs pauda: “Lai gan bija ļoti milzīga pauze ar savu stūrmani Guntaru, jau pirmais posms izvērtās foršs ar ļoti labu atmosfēru. Vasaras posmi pagāja vienā elpas vilcienā. Komandas sadarbība – ar katru posmu arvien labāka. Šobrīd spējam ne tikai ātri braukt, bet arī kontrolēt situācijas – kad vajag, tad uzdot gāzi.”

Tāpat komandas pilots uzsvēra milzīgo darbu, kas tiek ieguldīts ekipāžas fiziskajā sagatavotībā un tehnikas regulēšanā, lai arī šajā vecumā “Vorobjovs Racing” ekipāža spētu spēkoties ar labākajiem jaunajiem braucējiem Baltijā.

“Vorobjovs Racing” komandu šī sezona tālāk vedīs uz Latvijas Automobiļu Federācijas rīkoto LRČ pēdējo 2022. gada posmu – “SAMSONAS Rally Utena” Lietuvā. Pilota Jāņa Vorobjova atkalapvienošanās ar stūrmani Guntaru Zicānu pēc gandrīz 10 gadu pauzes Latvijas rallija cienītāju un zinātāju aprindās izsaukusi pozitīvu reakciju, kas redzams gan atbalstītāju pulciņos trases malās, gan sociālajos tīklos. Tāpēc ekipāža pēc pēdējā LRČ posma plāno piedalīties vēl vienās sacensībās rudenī, kur šādā sastāvā tā vēl nav startējusi.