Drifta komisija
22.06.2022

Vasaras drifta festivālā uzvaru izcīna latviešu drifteris Nikolass Bertāns

Bilde 7

Pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē tika aizvadīts “Vasaras drifta festivāls 2022”. Pēc vairāk nekā gada pārtraukuma Latvijā uz starta atkal izgāja 17 gadus vecais Nikolass Bertāns, kurš izcīnīja uzvaru PRO klasē, finālā pārspējot pagājušā gada Latvijas drifta čempionu Jāni Jurku. Semi PRO ieskaitē triumfēja Dāniels Lācis, savukārt Street klasē labākais šoreiz Elvijs Kuļijevs.

Bilde 7

Sestdienā un svētdienā noritējušais “Vasaras drifta festivāls 2022” bija īpašs ar to, ka tajā tika aizvadīti ne vien Latvijas drifta čempionāta un Latvijas drifta kausa posmi, bet arī Čehijas drifta čempionāta posms. Jāatzīmē gan, ka Čehijas seriāla PRO klasē uz starta izgāja vairāk latviešu piloti, nekā čehu pārstāvji. Attiecīgi PRO klasē redzējām 13 dalībniekus, Latvijas čempionāta Semi Pro ieskaitē startēja 20 piloti, savukārt Street klasē uz starta izgāja 47 braucēji.

Laika apstākļi gan šoreiz nebija skatītājiem un dalībniekiem labvēlīgi, jo abu dienu garumā teju visu laiku lija vieglāks vai stiprāks lietus. Tas nozīmēja, ka sportistiem jau otro reiz šosezon Biķerniekos bija jātiek galā ar mainīgiem un slideniem apstākļiem trasē. PRO klasē lietus sāka līt tieši pēc treniņiem un pirms kvalifikācijas, tādējādi daudzi no sportistiem pirmajā braucienā nespēja aprast ar slapjo trasi un kļūdījās, tomēr uz otro braucienu latviešu piloti saņēmās un tika pie punktiem. Bez punktiem diemžēl palika trīs Čehijas pārstāvji, finālbraucieniem attiecīgi kvalificējoties 10 pilotiem. Labākos rezultātus kvalifikācijā uzrādīja tieši latviešu braucēji – pirmais Ivo Cīrulis, otrais Nikolass Bertāns, bet trešais Rolands Bērziņš.

TOP 8 kārtā par pirmo lielo pārsteigumu parūpējās igaunis Ao Vaida, kurš pārspēja kvalifikācijas uzvarētāju Ivo Cīruli. Nākamajā TOP 4 kārtā gan Vaida piedzīvoja zaudējumu pret Jāni Jurku, kurš attiecīgi pirms tam bija spējis uzvarēt Edgaru Kroģeri. Otrā tandēmu egles pusē labu sniegumu demonstrēja Raivis Alkšārs, kurš pēc uzvaras pret čehu Michalu Reichertu, TOP 8 kārtā izcīnīja pārbraucienu pret Nikolasu Bertānu. Pārbraucienā gan nedaudz labāku sniegumu nodemonstrēja Bertāns, tādējādi iekļūstot pusfinālā.

Pusfināla cīņā starp Bertānu un Bērziņu uzvaru izcīnīja Bertāns, tomēr Bērziņam nevajadzēja ilgi skumt, jo cīņā par trešo vietu viņam izdevās pārspēt igauni Vaidu. Finālā starp Bertānu un Jurku stabilāku un skaistāku sniegumu šoreiz parādīja 17 gadus vecais Bertāns, kurš teju precīzi gadu pēc otrās vietas izcīnīšanas FIA Intercontinental Drift Challenge savu skatītāju priekšā atkal varēja kāpt uz goda pjedestāla, šoreiz gan uz paša augstākā pakāpiena.

Latvijas drifta čempionāta Semi Pro klasē šoreiz uz starta izgāja 20 dalībnieki, no kuriem 5 piloti bija mērojuši ceļu no Igaunijas. Finālbraucieniem spēja kvalificēties 18 sportisti, labāko rezultātu uzrādot Anrijam Luteram, Jānim Bērziņam un Edgaram Jenčam. Jāatzīmē gan, ka Luteram sacensības noslēdzās jau TOP 16 kārtā, kad tika piedzīvots zaudējums pret Atvaru Sāru. Tāpat salīdzinoši ātru izstāšanos piedzīvoja kvalifikācijas otrās un trešās vietas ieguvēji Bērziņš un Jenčs, TOP 8 kārtā attiecīgi piekāpjoties Kasparam Skrindam un Tomam Jankovskim.

Skrinda ar Jankovski satikās TOP 4 jeb pusfinālā, kurā labāku sniegumu šoreiz parādīja pieredzējušais Skrinda. Otrajā pusfinālā uzvaru pret Atvaru Sāru izcīnīja pagājušā gada Street klases uzvarētājs Dāniels Lācis. Sāram atlika vēl cīņa par trešo vietu, tomēr tajā šoreiz pārāks izrādījās Toms Jankovskis ar savu “ Baby Zonda” jeb BMW 1. sērijas kupeju ar Mercedes V12 dzinēju. Fināla cīņā Dāniels Lācis demonstrēja izcilu sniegumu, pārspējot Kasparu Skrindu. Jāatzīmē gan, ka Skrinda bija priecīgs arī par otro vietu, jo pēc ilgāka pārtraukuma atkal varēja kāpt uz goda pjedestāla. Arī Lācim šī uzvara bija ļoti salda, jo pēc neskaitāmām tehniskām likstām viņa jaunais 5. sērijas BMW izturēja līdz beigām, ļaujot svinēt pirmo uzvaru Semi Pro klasē.

Latvijas drifta kausa Street klasē skaistas un tuvas cīņas tika aizvadītas gan kvalifikācijā, gan finālbraucienos. Pirmās vietas kvalifikācijā ieņēma Elvijs Kuļijevs, Igors Vozņakovskis un 14 gadus vecais Daniels Baumanis. Pirmie 32 devās uz galvenajām finālbraucienu cīņām, kamēr dalībnieki no 33. līdz 43. vietai sacentās Street X tandēmos. Street X šoreiz uzvaru izcīnīja Jevgēnijs Abramovs, otrajā vietā Dāvis Kalniņš, savukārt trešajā vietā Ketija Birzule.

TOP 32 cīņās par lielāko pārsteigumu parūpējās Henriks Duļbinskis, kurš spēja aizcīnīties līdz pat finālam. Tur viņam pretī stājās kvalifikācijas uzvarētājs Elvijs Kuļijevs, kurš šoreiz uzrādīja labāku sniegumu un izcīnīja uzvaru, tomēr Duļbinskis noteikti varēja priecāties par savu pirmo pjedestālu. Braucienos par trešo vietu tuvu uzvarai bija Rihards Jermaļonoks, tomēr viņš piedzīvoja sagriešanos, ļaujot trešās vietas laurus plūkt Dānielam Kalniņam.

Nākamais Latvijas drifta čempionāta un Latvijas drifta kausa posms norisināsies jau no 8. līdz 10. jūlijam, kad latviešu drifteri dosies uz Daugavpilī esošo kartodromu “Blāzma”. Plašāku informāciju par Latvijas driftu iespējams atrast gan mājaslapā www.driftlatvia.com, gan arī sociālajos tīklos – www.instagram.com/latviadrift un https://www.facebook.com/driftlatvia