Drifta komisija
14.06.2022

Vasaras drifta festivālā sadraudzības sacensības ar Čehijas drifta čempionātu

Bilde 15

Ir laiks atklāt arī vasaras drifta sezonu, šoreiz Latvijas drifteriem uz starta Biķerniekos  pievienosies Čehijas drifta čempionāta Semi Pro un Pro klases.

Bilde 15

Šoreiz sacensības tiks dalītas trijās sacensību dienās. Piektdienā uz starta stāsies Street klase ar saviem treniņbraucieniem un kvalifikācijas braucieniem, sestdienā Street klasei tandēmu fināli, gan Street X , gan Street Top32 braucienos, pēc tam sekos Semi Pro un Pro klases treniņi, bet pa vidu vēl “First Steps in racing”- pasākums pašiem mazākajiem. Svētdiena šoreiz atvēlēta tikai Semi Pro un Pro klasei, kur paredzēti gan treniņbraucieni, gan kvalifikācijas braucieni gan tandēmu fināli, Latvijas Semi Pro klasei, Čehijas Semi Pro klasei un Čehijas Pro čempionāta ieskaitei.

Turpinot iesākto 2022 gada tradīciju arī šajās sacensībās būs atvērtie dalībnieku parki.

Čehijas drifta čempionāts Latvijā? Jā, pirmo reizi Latvijā notiks sadraudzības čempionāts ar kādu citu Eiropas valsti, neskaitot Baltiju. Tas iespējams ir lielisks sākums redzēt uz starta Biķerniekos arī citus valstu čempionātus. Čehijas čempionāts vēlējās saviem sportistiem dot iespēju uzbraukt Biķernieku trasē, kas ir viena no zināmākajām drifta trasēm Pasaulē, kurā vēlas braukt katrs drifta braucējs. Sadraudzībai par godu sacensības  tiks aizvadītas konfigurācijā #itsrigababy, kas ir vecākā no zināmākajām drifta konfigurācijām Biķerniekos un tika braukta, gan All Stars Sacensībās, gan NEZ drifta čempionātā, kā arī pirmos gadus Drift Masters čempionātā. Testējot jaunas konfigurācijas sacensībās, šī trase sacensību režīmā nav izmantota vismaz divus gadus, tikai treniņos, tāpēc būs prieks vērot sportistu cīņas arī šajā trases konfigurācijā.

Dalībnieku reģistrācija ir uzsākta, uz šo brīdi Vasaras Drifta festivālam ir reģistrējušies 50 dalībnieki, pilnu dalībnieku sarakstu un visu informāciju par sacensībām iespējams meklēt www.driftlatvia.com. Reģistrācija sportistiem ir atvērta vēl visu nedēļu līdz sacensībām.

Biķerniekos notiks Latvijas Street drifta kausa 2.posms, Latvijas Semi pro drifta čempionāta 2.posms un Čehijas drifta čempionāta Semi Pro un Pro klases 3.posmi.

Street klase savus startus šoreiz aizvadīs konfigurācijā #aizstarta mājas. Trase plānojas interesanta, ar tuviem tandēmiem, un noteikti iespaidīgām cīņām, jo Street klase demonstrē ļoti skatāmus tandēmus, kā Street X tā Street Top32 tandēmos. Piektdienā un sestdienā skatītāji Street klases startus aicināti vērot no dalībnieku parka puses.

Svētdien skatītājiem būs pieejams gan dalībnieku parks, gan Biķernieku tribīnes, jo kā minēts, sacensības norisināsies lielajā Biķernieku trases daļā, konfigurācijā #itsrigababy,

Visās trīs sacensību dienās būs atvērts dalībnieku parks, kas nozīmē, ka skatītājiem būs iespēja satikt savus iecienītākos sportistus klātienē.

17. jūnijs – Drifta treniņu diena Street, Street klases kvalifikācijas braucieni.

18 jūnijs- Street klases galvenā sacensību diena- tandēmu braucieni, “First Steps in racing” pasākums, Semi pro  un Pro  treniņu braucieni.

19 jūnijs – Semi Pro un Pro klases sacensības, galvenā sacensību diena

“First Steps in racing”- pasākums kuru Latvijas drifts uzsāka jau 2021. gada sezonā. Mini sacensības, kurās var piedalīties bērni ar elektro bērnu automašīnām, no 2-7 gadu vecumam. Pasākums norisināsies 18.06.2022 Spīdveja stadionā un pašlaik uz starta jau ir pieteikti 17 dalībnieki. Bērni pēc viņu auto, tiks dalīti 3 kategorijās, pēc tam aizvadīs savus iesildošos braucienus, kvalifikāciju un mazas sacensības, un , protams, apbalvošanu.

First Step In Racing

Sacensību dienaskārtība:

Screenshot 2022 06 14 At 11.18.25

Biļetes var iegādāties gan uz visu nedēļas nogali, gan tikai uz vienu dienu, izvēloties, kuru dienu vēlēsieties apmeklēt, biļetes iespējams iegādāties visās biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas.

Vairāk informācijas par sacensībām sekojiet līdzi:

Facebook: Driftlatvia 

Instagram: latviadrift

www.driftlatvia.com