Krosa komisija
26.05.2022

Vairāk nekā 60 Folkreisa braucēju pēc vienīgās uzvaras Priekulē

Folkreiss Priekule3

Sestdien Priekulē, Līgo autotrasē norisināsies Folkreisa Vasaras kausa otrais posms, kurā par vienīgo uzvaru cīņu uzsāks 63 dalībnieki. Kopā ar autokrosa un Folkreisa pilnpiedziņas klasi sacensībām gatavojas 93 sportisti.

Folkreiss Priekule3
Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Sestdien Liepājas puses Priekulē notiks Folkreisa Vasaras kausa otrais posms. Pirmajā sacīkstē Brenguļos sensacionālu uzvaru sasniedza autokrosa čempions Armands Plūme, kurš šo posmu izmantoja treniņiem gaidāmajām krosa aktivitātēm. Armandam nestartējot otrajā cīņā ceļš uz uzvaru ir atvērts visiem pārējiem – šajā gadījumā 63 – braucējiem. Favorītu šajā pulkā netrūkst, līdz ar to prognozēt uzvarētāju ir sarežģīti. Pirmajā sacīkstē uz pjedestāla kāpa arī Juris Mesters un debitants Mārtiņš Empelis, kuri pirms sacīkstes favorītu pulkā netika iekļauti.

Starp 63 pieteiktajiem Folkreisa braucējiem seši ir Junioru ieskaites (14-18 gadi) braucēji, bet 12 ir Dāmu kausa dalībnieces. Šo ieskaišu dalībnieki piedalās arī galvenās uzvaras izspēlē, bet savā starpā uzvarētāji tiek noskaidroti atsevišķos Junioru kausa un Dāmu kausa finālos. Pirmajā sacīkstē uzvaru Junioru kausā guva pērnā gada šīs ieskaites uzvarētājs Lenards Patriks Lepsis, bet Dāmu kausā pirmo uzvaru sasniedza Baiba Beržuka.

Šogad jaunums ir Folkreisa 4WD klase. Brenguļos tika piedzīvots pirmais šīs klases starts, pulcējot pirmos piecus dalībniekus. Vēsturisko pirmo uzvaru sasniedza Dzintars Filipsons, kurš dalībnieku sarakstā ir arī otrajā sacīkstē. Priekules cīņai pieteikti jau septiņi braucēji, turklāt saglabājas intriga par papildinājumiem šajā klasē. Zemu izmaksu pilnpiedziņas braukšana šķiet vilinoša doma daudziem, mašīnas tiek būvētas!

Tradicionāli kopā ar Folkreisa cīņām tiek aizvadīta Krosa komisijas kausa izcīņa, kurā tiekas autokrosa braucēji. Priekulē cīņām pieteikti 23 dalībnieki, tostarp pirmā posma pjedestāla pozīciju ieguvēji brāļi Sandris un Mairis Viguļi un Vladislavs Kozlovskis.

Sestdienas, 28. maija dalībnieku saraksts: https://www.folkreiss.lv/apstiprinatie-pieteikumi/. Informācija par Folkreisa un Krosa komisijas kausa sacensībām atrodama www.folkreiss.lvwww.autocross.lv, Priekules sacensību rīkotāju mājas lapa www.skdienvidkurzeme.lv.

Informāciju sagatavoja:

Viesturs Saukāns, LAF Krosa komisijas Folkreisa daļas vadītājs

www.autocross.lv, www.folkreiss.lv