Kartinga komisija
16.11.2022

Uz prestižo “Rotax” kartinga finālu Portugālē dodas septiņi Latvijas sportisti

Rotax Grand Finals 2022

Jau šonedēļ septiņi Latvijas kartinga piloti dosies uz ikgadējām “Rotax MAX Challenge Grand Finals” sacensībām, kas šoreiz no 19. līdz 26. novembrim norisināsies Portimao trasē, Portugālē. Pagājušajā gadā Latvijas sportisti no šīm sacīkstēm atgriezās ar divām medaļām, tādēļ turēsim īkšķus par to, lai arī 2022. gada sezonas noslēgums izvērstos tikpat veiksmīgs.

Rotax Grand Finals 2022

Jāatzīmē, ka šī gada “Rotax MAX Challenge Grand Finals” būs līdz šim plašākais un iespaidīgākais sezonas fināls, jo uz starta stāsies teju 400 sportisti no vairāk nekā 60 valstīm. Starp tiem būs arī septiņi Latvijas pārstāvji – Toms Strēle (Mini MAX), Gustavs Ušakovs (Junior), Emīls Akmens (DD2), Patriks Noels Ločmelis (DD2), Matīss Maļinovkis (DD2), Kristaps Gasparovičs (DD2 Masters) un Henrijs Grūbe (DD2 Masters).

Četri no šiem sportistiem Latvijas godu aizstāvēja jau 2021. gadā, labākos rezultātus uzrādot Ločmelim (3. vieta DD2 klasē) un Grūbem (5. vieta DD2 Masters klasē). Nedrīkst, protams, aizmirst arī lielisko Tomasa Štolcermaņa 2021. gada sniegumu, izcīnot skaistu uzvaru Junior ieskaitē. Labā formā šosezon ir arī Strēle, kurš izcīnījis vairākas godalgotas vietas starptautiskās “Rotax” sacensībās.

2022. gada “Rotax” fināls notiks slavenajā Portimao trasē, kurā 2020. un 2021. gadā norisinājās arī F1 Portugāles lielās balvas izcīņa. Šī ir viena no garākajām kartinga trasēm Eiropā ar daudzām apdzīšanas iespējām, kas gan dalībniekiem, gan skatītājiem sola ļoti aizraujošas sacensības. Labas atmiņas par šo trasi noteikti ir Henrijam Grūbem, kurš Portimao 2020. gadā izcīnīja uzvaru “Rotax MAX Challenge International Trophy” sacīkstēs DD2 Masters ieskaitē.

Šo piektdien, sestdien un svētdien (18.11-20.11) sportistiem notiks administratīvās pārbaudes, izlozes un dalībnieku sapulces, savukārt jau pirmdien un otrdien (21.11-22.11) piloti aizvadīs savus pirmos treniņbraucienus. Tam trešdien un ceturtdien (23.11-24.11) sekos kvalifikācijas braucieni, piektdien (25.11) norisināsies priekšfināli, savukārt sestdienas (26.11) finālos tiks noskaidroti sacensību uzvarētāji. “Rotax MAX Challenge Grand Finals” līdzi sekot varēs gan caur oficiālo LIVETIMING, gan arī ar oficiālās tiešraides palīdzību. Sacensību tiešraidi būs iespējams vērot jau no otrdienas pēcpusdienas. Plašāka informācija par sacīkstēm atrodama pasākuma mājaslapā.