Standarta automobiļu komisija
06.07.2023

Trīs latviešu ekipāžas dodas uz Igaunijas tautas ralliju

Img 7742

Šajās brīvdienās Igaunijā, Sāremā salā, tiks aizvadīts tautas rallijs Kihelkonna Rahvaralli, kas pulcēs gandrīz 150 ekipāžas. Kupls dalībnieku skaits paredzēts 2WD-ST klasē, kur uz starta izies 30 ekipāžas. Starp visām ekipāžām divas arī latviešu – Oskars Kaņeps-Kalniņš/Dinārs Pilmanis (BMW 328) un Roberts Luža/Matīss Punte (BMW Compact). Tāpat uz starta izies vēl viena latviešu ekipāža – Atis Priedoliņš/Rūdolfs Dravinieks, kuri ar Audi A4 startēs 4WD klasē (kopā 13 dalībnieki).

Img 8505

Jāatzīmē, ka ar 12.starta numuru trasē ar Toyota Yaris dosies bijušā WRC pilota Urmo Āvas dēls Trevons, kamēr stūrmaņa pienākumus pildīs pats Urmo Āva.

”Radio Tev rallija ekipāža un vēl divas latviešu ekipāžas šajā nedēļas nogalē dosies uz ziemeļiem, lai Sāremā salā cīnītos ar igauņu vikingiem,” smejoties portālam Go4speed stāsta Oskars Kaņeps-Kalniņš. ”Bet, ja nopietni, tad Kihelkonna Rahvaralli jeb Tautas rallijs ir interesants ar to, ka šajā rallijā var piedalīties ar sporta riepām, kā arī sacensību garums, salīdzinot ar minirallija posmiem Latvijā, ir divas reizes garāks (40,64 km). Vēl kas interesanti, tad sacensības notiek divas dienas. Piektdien tiks aizvadīti trīs ātrumposmi, bet sestdien – atlikušie deviņi. Ātrumposmi notiks gandrīz par tiem pašiem ceļiem, kur rudenī notiek lielais un leģendārais Sāremā rallijs. Arī konkurentu saraksts ir gana iespaidīgs. Mūsu klasē uz starta ar līdzīgiem BMW stāsies ap 30 ekipāžām, tāpēc būs interesanti salīdzināt mūsu spēku samērus ar igauņu braucējiem.”

Img 7365

“Vēl jāpiebilst, ka sacensību organizatori mums ir piešķīruši vienus no zemākajiem starta numuriem (136), lai arī Latvijā minirallija kausa izcīņā mēs 2WD klasē kopvērtējumā esam piektie. Redzēsim, vai tas kaut kā ietekmēs rezultātu, bet būs interesanti startēt no pašām beigām. Būs jāpacīnās. Paldies visiem draugiem un atbalstītājiem, kuri šādā starpsezonā atbalstīja mūsu ideju doties uz šo ralliju. Paldies Edijam Lūkinam (EL WORX), kurš cīnās ar auto, lai tas būtu gatavs un izturētu Sāremā rallija ātrumposmus. Kā mēs paši gatavojamies? Sēžam birojā un strādājam ofisā (smejas).”

Starta saraksts atrodams ŠEIT.

 

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Jankovskis (Go4speed)