Kartinga komisija
20.07.2022

Toms Strēle triumfē kartinga sacensībās Beļģijā

Eurotrophumariembourg Jul2022

No 8. līdz 10. jūlijam Beļģijā norisinājās 3. Rotax Eurotrophy posms, kurā piedalījās četri sportisti no Latvijas – Toms Strēle Mini klasē, Patriks Noels Ločmelis un Matīss Maļinovskis DD2 klasē, kā arī Juris Zālītis DD2 Masters klasē.

Eurotrophumariembourg Jul2022

Mini klasei šis bija Eurotrophy noslēdzošais posms, tāpēc Toms piedalījās arī nedēļu iepriekš notikušajā Rotax BNL sacensību posmā, lai iemācītos jauno trasi un atrastu labākos regulējumus. Uzvara BNL posmā parādīja, ka komanda ir uz pareizā ceļa, latviešu braucējs kāpa uz augstākā goda pjedestāla, atstājot aiz sevis turnīra līderus.

Eurotrophy posmā Toms parādīja savu labāko sniegumu, uzvarot pilnīgi visos braucienos, sākot no kvalifikācijas, 3 hītiem, finālu un beidzot ar superfinālu. Neskatoties uz to, Tomam pietrūka 1 punkts, lai kopvērtējumā iegūtu pirmo vietu un biļeti uz Grand Finals sacensībām Portugālē, tāpēc šoreiz Rotax Eurotrophy kopvērtējumā godpilnā 2. vieta.

Pārējiem latviešu braucējiem arī bija jāpasvīst. DD2 klasē, 29 braucēju konkurencē Ločmelis kvalifikācijā uzrādīja 11. ātrāko apļa laiku, hītu kopvērtējumā P16, sacensību kopvērtējumā P21. Maļinovskis kvalifikācijā P18, hītu kopvērtējumā P14, sacensību kopvērtējumā P25.

Juris Zālītis DD2 Masters klasē kvalifikācijā uzrādīja 7. ātrāko laiku, pēc hītiem saglabāja P7 un sacensību kopvērtējumā P10.

Sveicam latviešu sportistus ar gūtajiem panākumiem un novēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!

Informāciju sagatavoja:

Evija Strēle