Kartinga komisija
02.06.2022

Toms Strēle izcīna otro vietu Rotax Euro Trophy sacensībās

3a6b1e7d E79f 4caf Ab06 59136c5ecd38

Aizvadītajā nedēļas nogalē Francijā “Val D`Argenton” trasē norisinājās Rotax Euro Trophy sacensību 2. posms. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja viens braucējs – Toms Strēle, kas sacentās ar Eiropas stiprākajiem braucējiem Mini klasē.

3a6b1e7d E79f 4caf Ab06 59136c5ecd38

Šī trase bija jaunums lielākajai daļai braucēju, jo sākotnēji sacensības bija plānots rīkot Itālijā,  Adrijas trasē, kas nesen tika slēgta uz nenoteiktu laiku. Lielākā daļa Toma konkurentu bija ieradušies jau iepriekšējā nedēļā, lai iepazītos ar trasi un uzsāktu treniņus. Tomam diemžēl šāda iespēja nebija, jo iepriekšējā nedēļā notika Latvijas čempionāta pirmais posms Kandavā, kurā Toms piedalījās un izcīnīja iespēju pakāpties uz augstākā pjedestāla pakāpiena. Tomam bija tikai 2 dienas, lai iemācītos jauno trasi un noregulētu kartingu. 

Kvalifikācijā Tomam izdevās uzrādīt trešo ātrāko laiku. Bija skaidrs, ka cīņa būs smaga, jo visi 18 braucēji uzstādīja savus ātrākos apļus nepilnas sekundes amplitūdā. Pirmajos divos hītos, pēc veiksmīga starta, Tomam izdevās finišēt 2. pozīcijā. Trešais hīts diemžēl nebija tik veiksmīgs, Toms finišēja piektais. Kopvērtējumā – trešā starta pozīcija fināla braucienā. Pirmajā finālā Tomam atkal izdevās pakāpties līdz 2. pozīcijai un otrajā fināla braucienā to saglabāt. Brauciena laikā izdevās dažas reizes apdzīt līderi, Nīderlandes braucēju, Boazu Maksimovu, bet neizdevās līdera pozīciju saglabāt. Lai vai kā, Toms kārtējo reizi parādīja, ka arī Latvijā atrodami ātri braucēji, kas gatavi cīnīties par uzvarām Eiropas sacencībās. 

Informāciju sagatavoja:

Evija Strēle

Tel.: 29132209