Kartinga komisija
01.03.2022

Tomass Štolcermanis savā debijā klasē “OK Senior” izcīna uzvaru kartinga sacensībās Itālijā

27/02/22, Franciacorta, Franciacorta Karting Track, Winter Series

Aizvadītajā nedēļas nogalē latviešu kartinga braucējs Tomass Štolcermanis aizvadīja debiju klasē OK Senior sacensības “Champions of the Future 2022 Winter Series” Franciakortas pilsētā, Itālijā. Gados jaunais sportists spēja pierādīt savas spējas un izcīnīt uzvaru augsta līmeņa sacensībās, kurās sacentās kartinga pasaulē labi zināmi sportisti.

27/02/22, Franciacorta, Franciacorta Karting Track, Winter Series

OK Senior klase sportistam ir liels solis uz priekšu, jo klasē uz starta stājās braucēji vecumā no 14 gadiem līdz neierobežotam vecumam, jaunie talanti un sportisti ar plašu pieredzi kartingā. Tomass savā debijā pārsteidza ne vien sevi, bet arī citus sportistus un ārvalstu medijus, kuri atzina, ka šis sasniegums pielīdzināms mākslas darbam – neviens nebija brīdinājis kartinga pasauli, ka savā debijā Tomass Štolcermanis visu nedēļas nogali kontrolēs sacensību gaitu šajā klasē. 

Tomass Štolcermanis: “Sacensībās aizvadīju savu debiju OK klasē, nebiju uzstādījis lielus mērķus, galvenais bija spēt pielāgoties šo sportistu ātrumam un gūt pieredzi. Es domāju, ka ne tikai es, bet arī citi nedēļas nogales noslēgumā bija patīkami pārsteigti par sniegumu, kuru spēju uzrādīt. Jau kvalifikācijas braucienā izdevās uzrādīt labu laiku, braucot vienam pašam bez references, bez konkurentiem pa priekšu. Hītos un Super hītā stabili nobraucu ar atrāvienu un labiem laikiem. Fināla 5 un 6 aplī atrāvos no konkurentiem, aizmugurē sākās cīņas, bet es stabili devos pa priekšu līdz pat finiša karogiem!”

27/02/22, Franciacorta, Franciacorta Karting Track, Winter Series

Šajās sacensībās Štolcermanis uzrādīja ātrāko apļa laiku kvalifikācijā. Turpmākajos 3 priekšbraucienos (heat) bija pārliecinošs un stabils līderis, uzvarot visos braucienos. Sportists bija labākais arī “Super heat” braucienā un finālā, pārliecinoši ar 4.6 sekunžu pārsvaru no otrās vietas. Pirms noslēdzošās sacensību dienas intervijā Tomasam jautāja, kas ir tas, kas būtu jāizdara un Tomass atbildēja: “Tikai bez lieka stresa, gāzi grīdā un uz priekšu!” 

Tomasa komanda ir informējusi, ka sportists piedalīsies sacensībās līdz pavasarim un šajā sezonā startēs OK Seniorklasē. Kādas būs iespējas turpināt sezonu, nav zināms, viss būs atkarīgs no dažādiem apstākļiem.

Foto: Publicitātes

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja / LAF Prese 

Tālr.: +371 26612249

E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv, prese@laf.lv