Kartinga komisija
27.06.2022

Tomass Štolcermanis iegūst uzvaru un titulu “King of Francioacorta”

Screenshot 2022 06 27 At 21.08.54

Latvietis no Ropažiem, Tomass Štolcermanis, RGMMC organizētajā “Champions of the future 2022” Franciocorta trasē Euro Series 4.posmā iegūst uzvaru OK klasē!

Screenshot 2022 06 27 At 21.08.54

Reizē ar fantastisko uzvaru Tomass iegūst sacīkšu komentētāju un žurnālistu piešķirtu titulu “King of Fraciacorta”, jo šogad šī čempionāta “Winter cup” sacensībā februārī šajā trasē Tomass arī ieguva uzvaru. “Winter cup” sacensībā Tomass uzvarēja visus treniņus, priekšbraucienus, pusfinālu un finālu, kas ir augstākā pilotāža.

Tomass ir vienīgais Latvietis, kurš startē augstākā līmeņa sacensībās pasaulē, kuras organize FIA un RGMMC. Tomass ir Itālijas rūpnīcas komandas “Energy corse” braucējs jau otro sezonu pēc kārtas.

Pagājušās nedēļās nogales Euro Series 4.posma sacensībā kvalificējās, kā ceturtais no 60 braucējiem zaudējot vien 0.119 sekundi ātrākā apļa braucējam. Sacensību formāta piecos priekšbraucienos (heat)vienā nācās izstāties tehnisku iemeslu dēļ, divos finišēja otrais un divus priekšbraucienus uzvarēja vienā no tiem uzrādot 10 ātrākos apļus no 13 apļiem. Pēc priekšbraucieniem ir Super Heat, kurā Tomass pārliecinoši ar ātrāko apļa laiku uzvarēja.

Apkopojot punktus finālā startēja no 6.pozīcijas. 25 apļos Tomass aizcīnījās līdz pirmajai pozīcijai un uzvarēja finālu ar 3.390 sekundēm no otrās vietas.

Par sacensību Tomass: ”Nav vārdu… esmu tik, tik priecīgs! Bija laba nedēļa un liela pieredze. Kā vienmēr – esmu lepns, ka Latvijas himna skanēja Itālijā un ir vēl vienu kausu, kur nolikt!”

Šī bija noslēdzošā Champions of the future 2022 Euro Series sacensība- ceturtais posms. Tomass ar šo rezultātu ieguva kopvērtējumā 3.vietu.

Tomasa secinājumi: “Beigās kopvērtējumā izvērtās tas, ka ieguvu 3.vietu, kas ir neticami! Pēc šādiem posmiem, hītiem un grūta darba mēs no 91 braucēja palikām 3.kopvērtējumā! Gan man, gan komandai šis ir nebijis rezultāts! Prieks! Ko tur vairāk!”

Tomasa sacensību var noskatīties šeit: