Rallija komisija
13.06.2023

Tet Rally Liepāja: intriga nerimst, dalībnieku pārliecība spēcīga

Tetrallyliepaja Strokss Un Sesks

Šodien, 13. jūnijā, Tet birojā rallija profesionāļi un entuziasti iesildīja “Tet Rally Liepāja” posmu, kas jau šajā nedēļas nogalē, 16.-18. jūnijā, norisināsies Kurzemes novados. Mājinieks Mārtiņš Sesks iezīmēja, ka šis posms prasīs daudz jaunu prasmju ne tikai ārvalstu, bet arī vietējiem braucējiem, būs arī nebijuši ātrumposmi. Savukārt rallija organizatori aicina skatītājus, kuri plāno aizraujošās sacensības apmeklēt klātienē, rūpīgi iepazīties ar drošības noteikumiem, lai šis vērienīgais notikums atstātu tikai pozitīvu pieredzi.

Tetrallyliepaja Kopbilde

FIA Eiropas rallija čempionāta šī brīža līderis Heidens Padons par gaidāmo “Tet Rally Liepāja” saka: “Pēc pagājušā gada pieredzes ar nepacietību gaidu ātros “Tet Rally Liepāja” ātrumposmus, kurus patiesi izbaudīju. Šogad arī paši atrodamies labākā situācijā nekā pērn – esam daudz vairāk sagatavojušies un mums ir piemērotāks auto. Mūsu mērķis ir kāpt uz goda pjedestāla, bet skaidrs, ka, pateicoties plašajai konkurencei, tas nebūs no vieglākajiem uzdevumiem. Mārtiņš Sesks noteikti būs tas braucējs, kuru visi centīsies panākt un tas nozīmē, ka konkurence būs spraiga.”

Pēc maijā notikušā FIA Eiropas rallija čempionāta trešā posma liepājnieka Mārtiņa Seska triumfa pār kopvērtējuma līderi Heidenu Padonu, šo nedēļu ar lielu intrigu gaida visi rallija fani. Vai šādu rezultātu varētu izdoties atkārtot, Mārtiņš Sesks saka: “Eiropas čempionāts ar katru gadu paliek arvien prestižāks, starp dalībniekiem ir daudzi braucēji ar pasaules rallija čempionāta (WRC) pieredzi – prieks sacensties ar tik spēcīgiem braucējiem. Tuvu desmit braucēju ir tādi, kas var pretendēt uz TOP 3 līderpozīcijām. Rallijs ir neparedzams un rezultātu var ietekmēt arī ārējie apstākļi, piemēram, lietus. Mūsu mērķis ir atvest punktus no visiem rallija posmiem un šis nav izņēmums.”

Jau šajā nedēļas nogalē rallija apmeklētāji sekos līdzi 58 ekipāžu sniegumam FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā. Rallija organizatori skatītājiem vēlreiz uzsvēra drošības aspektu. “Saprotam, ka rallija sacensībām gribas sekot pēc iespējas tuvāk, lai sajustu ātrumu un jaudu, bet svarīgi atcerēties, ka rallijs ir dinamisks sporta veids un ir būtiski ļoti atbildīgi ievērot visus drošības nosacījumus. Tostarp skatītājus aicinām ieņemt savu vietu laicīgi, vismaz 30 minūtes pirms konkrētā ātrumposma sākuma, kā arī izvēloties to, noteikti ievērot izvietotos drošības marķējumus. Kā arī rallija apmeklētājiem lūgšu atminēties, ka visā valstī ir izsludināts ugunsnedrošais laika posms un mežu teritorijās ir ārkārtēji augsts ugunsbīstamības risks, kamdēļ aicinu visus rallija līdzjutējus respektēt vides drošības vajadzības un neradīt uguns apdraudējuma situācijas,” atgādināja RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Tetrallyliepaja Raimonds Strokss

Kurzemes reģiona Tukuma, Talsu, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājiem un viesiem jāņem vērā, ka autorallija sacensības notiek pa koplietošanas ceļiem, kas sekmīgu un drošu sacensību norisei tiks slēgti vispārējai autotransporta satiksmei, nosakot īslaicīgus satiksmes ierobežojumus, par kuriem vairāk varat uzzināt sacensību interneta mājaslapā www.lvrally.com.

“Esmu pārliecināts, ka jau šajā nedēļas nogalē mūs sagaida sīva cīņa par uzvarētāja kausu FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posmā. Mēs Tet lieliski zinām, ka vērtīgi panākumi ir kaldināti ar ilgstošu un grūtu darbu, kas palīdzējis mums kļūt par līderiem tehnoloģiju jomā. Katra rallija ekipāža noteikti ir smagi strādājusi, lai varētu cīnīties par panākumiem šajā nedēļas nogalē. Vēlu katram sportistam izcili nostartēt, pārspējot savu līdzšinējo sniegumu un parādot vēl nebijušu jaudu, sniedzot aizraujošu piedzīvojumu visiem skatītājiem gan klātienē, gan pie TV ekrāniem,” pauda Uldis Tatarčuks, Tet valdes priekšsēdētājs.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā “Tet Rally Liepāja”, kas nedēļas nogalē uzņems arī divus Latvijas rallija čempionāta posmus, dalību pieteikušas kopumā 68 ekipāžas no 27 dažādām valstīm, tostarp tādām kā Jaunzēlande, Austrālija, Japāna un Argentīna. Starp “Tet Rally Liepāja” dalībniekiem atrodami gan braucēji ar pasaules čempionāta jeb WRC pieredzi, gan arī viens no Eiropas čempionāta šīs sezonas līderiem, talantīgais liepājnieks Mārtiņš Sesks. “Tet Rally Liepāja” notiks šajās brīvdienās, 16.-18. jūnijā.

Tetrallyliepaja Uldis Tatarcuks

FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma “Tet Rally Liepāja” ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Serviss tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu “Tet Rally Liepāja”, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. “Tet Rally Liepāja” tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem “Tet Rally Liepāja” draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par “Tet Rally Liepāja” atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

TET RALLY LIEPĀJA ĀTRUMPOSMI
SESTDIENA, 17. JŪNIJS
11.00 27,56 km SS1 TUKUMS 1, Tukuma novads
13.05 27,56 km SS2 TUKUMS 2, Tukuma novads
14.40 8,50 km SS3 TALSI, Talsi un Talsu novads
16.50 26,02 km SS4 ĪVANDE, Kuldīgas novads
17.40 14,63 km SS5 SNĒPELE, Kuldīgas novads
20.05 2,54 km SSS6 LIEPĀJA CITY STAGE, Liepāja

SVĒTDIENA, 18. JŪNIJS
08.55 19,59 km SS7 LIEPIENI 1, Dienvidkurzemes novads
10.05 18,95 km SS8 KROGZEMJI 1, Dienvidkurzemes novads
13.00 19,59 km SS9 LIEPIENI 2, Dienvidkurzemes novads
15.05 18,95 km SS10 KROGZEMJI 2 (Power Stage), Dienvidkurzemes novads

 

Foto: Tet Rally Liepāja

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts