Rallija komisija
15.10.2021

Starptautiskais autosporta pasākums “Latvija 2021” apvienos minirallija noslēgumu, rallijsprinta sacensības un vēsturisko ralliju

Foto 4

Tradicionāli, jau vairākus gadus, Latvijas zelta rudens krāšņākajā mēnesī norisināsies autosporta notikums “Latvija 2021”. 30. oktobrī minirallija, rallijsprinta un vēsturiskā rallija dalībnieki spēkiem mērosies Biķernieku trasē, sporta kompleksā “333” un īpaši sagatavotos grants seguma ātrumposmos.

Foto 4
FOTO: Raimonds Volonts

Sacensību maršruts izplānots, lai aptvertu visa veida un grūtības pakāpes klasiskās rallija ātrumposmu sekcijas. Biķernieku trasē, kura plašāk zināma kā pasaules rallijkrosa trase, tiks izveidoti seši ātrumposmi, sporta kompleksa “333” asfalta sekcijā divi ātrumposmi un papildus slēgtajām trasēm, divi īsti rallija grants ātrumposmi tumsā. Rallijsprinta un vēsturiskā rallija ekipāžas aizvadīs sacensības desmit ātrumposmos visās trīs sekcijās, bet minirallija sešus ātrumposmos biķerniekos un “333” trasē. Sacensību rīkotājs un atbalstītāji parūpējušies par motivējošām balvām katrā no ātrumposmiem.

Minirallijs kļūst populārāks jauno, kā arī jau pieredzējušo rallija braucēju vidū. Katru gadu tiek novērots, ka sacensībās piedalās arvien vairāk Latvijā, kā arī pasaulē zināmas rallija ekipāžas. Šis gads nebūs izņēmums, startam gatavojās pasaules rallija braucējs Nikolajs Grjazins, kā arī viņa brālis Vasīlijs Grjazins, kurš pagājušajā gadā atgriezās rallija ceļos. Paredzams, ka līdz sacensībām iespējami arī citi pārsteigumi dalībnieku sarakstos.

Foto 1
FOTO: Raimonds Volonts

Līdz dalībnieku pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām atlikusi nedēļa, šobrīd rallijsprinta un vēstururiskā rallija sarakstā atrodamas 23 ekipāžas, bet minirallija 108. Aicinām nenokavēt pieteikšanās termiņa beigas, kā arī pievērst uzmanību, ka sacensībās noteikts dalībnieku skaita ierobežojums – 125 minirallija ekipāžas un 40 rallijsprinta, vēsturiskā rallija ekipāžas.

Rallijsprintā uz starta sagaidām ekipāžas, kuru automašīnas ir sagatavotas rallijam vai rallijsprintam, dalība grupās: RK 8, RK9, RK10, kā arī absolūtā ieskaite, kurā startēt iespējams gan ar nacionālā līmeņa, gan starptautiskā līmeņa rallija automašīnām. RK11 un RK12 vēsturisko automašīnu grupas, kurās piedalās braucēji ar dažādiem vēsturiskajiem automobiļiem, kuru ražošanas gads ir vecāks par 1997.gadu.

Foto 3
FOTO: Raimonds Volonts

Dalību minirallija sacensībās iespējams pieteikt gan ar savu ielas automašīnu, gan tādu, kura sagatavota īpaši autosporta sacīkstēm – ar drošības karkasu. Ieskaites grupas: 1600, 2000, 2WD, 2WD OPEN, 2WD Rookie, 4WD, 4WD+, 4WD OPEN, 4WD Rookie, kurās automašīnu atbilstību nosaka vairāki tehniskie kritēriji, kā arī juniori un komandu ieskaite. 

Foto 2
FOTO: Raimonds Volonts

Sacensību dalībniekiem diena iesāksies jau no 06:30 rītā ar maršrutu dokumentu izsniegšanu sporta kompleksā “333” un sacensību automašīnu tehnisko pārbaudi Biķernieku trasē, kā arī iepazīšanos ar trasi. Rallijsprinta un vēsturiskā rallija starts tiks dots ap plkst. 08:45, bet minirallija ap 10:15. Apbalvošana gaidāma plkst. 20:00. 

Pieteikušos dalībnieku saraksts, kā arī pārējie “Latvija 2021” dokumenti pieejami interneta vietnē www.minirallijs.lv, kā arī aplikācijā “Sportity”. Aicinām sekot līdzi jaunākajai un aktuālajai informācijai arī Rallijsprints Latvija 2021 facebook.com lapā, kā arī daloties ar fotogrāfijām un videomateriāliem izmanto mirkļbirku #LATVIJA2021.

Plānotās sacensības varēs norisināties epidemioloģiski dalēji drošā režīmā, kas nosaka, ka dalībniekiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kas ietver vakcināciju, pārslimošanas faktu vai veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Foto 5
FOTO: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja

Rallijsprinta “Latvija 2021” informatīvas komunikācijas vadītāja

E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv Tel.: +371 26612249