Krosa komisija
18.07.2022

Spēcīgā konkurencē tiek noskaidroti labākie Latvijas autokrosa čempionāta otrajā posmā Pilskalnos

Screenshot 2022 07 18 At 17.09.55

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Sporta kompleksā “Pilskalni”, norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta un kausa otrais sacensību posms. Uz starta stājās vairāk nekā 90 autokrosa braucēji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mainīgo laika apstākļu dēļ, skatītājiem bija iespēja vērot spraigas cīņas visās ieskaites klasēs. 

2000super Pjedestals
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Par šovu izvērtās Open 2500 klases fināla brauciens. Pēc pirmā līkuma, vadībā izvirzījās Ints Jeršovs, pēc aizvadīta pus apļa, Inta Subaru automašīnai atvērās motora pārsegs un sportistam nācās turpināt braucienu ar pasliktinātu redzamību. Braucējs spēja noturēt savu pozīciju un finišu sasniegt pirmais, izcīnot uzvaru arī otrajā šīs sezonas posmā. 

Ints Jeršovs, pirmās vietas ieguvējs Open 2500 klasē: “Šķiet, ka šajā trasē nevar viss notikt tik gludi, ja atmiņa neviļ, šī ir pirmā uzvara Pilskalnos. Pēc daudz aizvadītām sacīkstēm šeit, šodien viss salikās! Pēc kvalifikācijām motortelpa bija “piedzīta” pilna ar ūdeni, protams, problēmas ar starteri, bonusā arī pārsegs vaļā. Tad atliek pašam saprast, ko darīt, stāties malā, zaudēt ātrumu vai turpināt cīņu, es spēju turpināt, tas nenācās viegli, jo redzēt kaut ko bija teju neiespējami, braucu uz aklo un rezultātā – uzvara!”

2000 Super salonautomašīnu klasē iespaidīgs sastāvs, plašāk pārstāvētā klase sezonas otrajā posmā. Visas dienas garumā lielākās cīņas starp pagājušā gada čempionu Ritvaru Kārkliņu, vicečempionu Ivo Gabrānu un baušķenieku Tomu Edušu. Fināla braucienā sportisti stājas uz starta pirmajā rindā, diemžēl Toma Eduša automašīna neizturēja un sportistam nācās izstāties. Kārkliņš un Gabrāns sīvā cīņā sadalīja goda pjedestāla pirmo un otro pakāpienu, trešais Jānis Orbidāns.

“Diena izvērtās ļoti labi, starti sanāca un viss bija forši. Par laikapstākļiem, jāsaka, ka noteicošais bija starta pozīcija startā, citādi tas netraucē braukt. Nācās pacīnīties, darījām visu un sasniedzām uzvaru! Paldies rīkotājiem par pasākumu, protams, visiem atbalstītājiem, ģimenei un mehāniķiem,” emocijās dalās 2000 Super klases uzvarētājs Ritvars Kārkliņš.

Sīvas cīņas arī pārējās klasēs, diena sagādāja pārbaudījumus un dažādus izaicinājumus visiem dalībniekiem. Dienas noslēgumā apbalvoti labākie deviņās ieskaites klasēs.

Labākie Latvijas autokrosa čempionāta otrajā posmā:

MINI bagiju klase:

1.Emīls MIROŠŅIKS 2.Ažuolas DUNGVECKIS 3.Patrikas DUNGVECKIS

JUNIOR XTREME bagiju klase

1.Markuss ŪTĒNS 2.Matas ZAVARSKIS 3.Marsels Raivo ROMANOVSKIS

XTREME bagiju klase

1.Jānis GEISTERS 2.Teet VARE 3.Mikus NEŠKO

B1600 bagiju klase

1.Edgars ZĪVERTS 2.Modris LEŠINSKIS 3.Kristiāns Jānis RADIŅŠ

VAZ KLASIKA klase

1.Armands ĶĒNIŅŠ 2.Jānis BALODIS 3.Jāns LOGINS

1600 saloautomašīnu klase

1.Andis KĻAVA 2.Mārtiņš KORŅĒJEVS 3.Ģirts KUZMANIS

OPEN 2500 saloautomašīnu klase

1.Ints JERŠOVS 2.Aigars BAJĀRS 3.Jānis GUSTĀNS

2000 SUPER saloautomašīnu klase

1.Ritvars KĀRKLIŅŠ 2.Ivo GABRANS 3.Jānis ORBIDĀNS

B6000 bagiju klase

1.Audrius PILIPAVIČIUS 2.Ott KEVVAI 3.Dinārs RAMATS

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa nākamais sacensību posms norisināsies Vecpils autotrasē, 30. jūlijā.

Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja / AX Latvia

Tel.: +371 26612249

E-pasts: zane.lielkaja@gmail.com