Drifta komisija
05.07.2023

Šonedēļ drifta festivāls Daugavpilī, uz starta 105 dalībnieki

Dp Krogeris Vs Berzins

Ar Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” atbalstu no 7. – 9. jūlijam jau desmito reizi drifts notiks Daugavpilī. Svinot sava veida jubileju, ir nepieciešami arī pārsteigumi – uz starta redzēsiet arī PRO klasi un, sadarbojoties ar Daugavpils pilsētas iestādēm, 07.07.2023 Daugavpils pilsētas centrā notiks drifta automašīnu pārbrauciens uz Vienības laukumu.

Dp Bilde 3 Camaro

Galvenais drifta epicentrs šonedēļ būs Daugavpils pilsēta. 7. jūlijā tiks aizvadīti brīvie treniņi kartodromā, parādes brauciens un atklāšanas parāde Vienības laukumā. 8. jūlijā notiks oficiālie treniņi un kvalifikācijas braucieni, bet 9. jūlijā notiks tandēmu cīņas jeb galvenā sacensību diena.

Latvijas drifta kauss un Latvijas drifta čempionāts Daugavpilī aizvadīs ceturtos posmus, un par godu 10 gadu jubilejai Daugavpilī uz posmu atgriezīsies arī PRO klase, kas ir īpašais 10 gadu jubilejas pārsteigums visiem faniem un lieliska iespēja arī sportistiem. Tuvi tandēmi, spraigas cīņas un azarts būs vērojams trīs dienu garumā kartodromā “Blāzma” un tas noteikti ir lielākais drifta laiks, kāds tiks pavadīts trasē 2023. gada sezonā.

Sacensību reģistrācija ir noslēgusies, uz starta Daugavpilī izies 105 sportisti trīs ieskaites klasēs, uz starta redzēsiet arī dažus interesantus auto modeļus, kas nav pierasti driftā. Starp visiem BMW, bez kuriem driftu nevar iedomāties, redzēsiet arī Camaro, Pontiac, Subaru, Mercedes, Lexus, Ford Sierra un arī, protams, Nissan. Street klasē uz starta izies 74 dalībnieki, ļoti daudz arī Latgales reģiona braucēji pievienosies šim posmam, tāpēc vietējiem līdzjutējiem būs iespēja atbalstīt arī savējos favorītus. Semi Pro klasē uz starta izies 23 sportisti un PRO klasē uz starta izies 14 sportisti.

Dp Bilde 1

Daugavpils drifta festivāls ir veidots tā, lai izbaudīt pilsētu būtu iespēja arī sportistiem ar savām komandām un ģimenēm, tāpēc noteikti drifta mašīnas, drifta sportistus pa šīm trīs dienām sanāks redzēt ne vienu vien reizi un ne tikai trasē, bet visā pilsētā.

Piektdienā organizatori gaidīs visus pilsētas centrā, lai kopā atklātu Daugavpils drifta nedēļas nogali, apmeklētājiem būs ne tikai lieliska iespēja vērot, kā automašīnas caur pilsētas ielām dodas uz Vienības laukumu, bet arī satikt sportistus, nobildēties pie sporta automašīnām un lieliskā gaisotnē ar DJ Gusts pavadīt piektdienas vakaru Vienības laukumā kopā ar drifteriem. Automašīnu pārbrauciens sāksies 20:00 no Daugavpils Olimpiskā centra, kas ir sasaiste, jo Daugavpils olimpiskais centrs ir atbildīgie par kartodromu “Blāzma” un Latvijas drifts izsaka lielu paldies par ieguldīto darbu, lai varētu aizvadīt kvalitatīvas sacensības. Automašīnas dosies pa Sporta ielu, kas ar ir lieliski sakombinēts nosaukums šādai parādei, turpinot pa Cietokšņa ielu, pagriežoties uz Rīgas ielu un iebraucot Vienības laukumā ap 20:10. Aicinām visus piedalīties un sagaidīt sportistus.

Dp Bilde 7

Sestdienā un svētdienā galvenais sacensību epicentrs būs kartodroms “Blāzma”, ar ieejas biļetēm būs iespēja apmeklēt abas sacensību dienas. Galvenā sacensību diena ir svētdiena, 09.07.2023, kur sacensību atklāšana nolikta uz 13:30 bet ieeja apmeklētājiem atvērta jau no 09:00. Svētdienā norisināsies Street X, Street, Semi Pro, PRO un Junioru tandēmu braucieni.

Biļetes iepriekš pārdošana nopērkamas www.bilesuserviss.lv un Circle K, pieaugušajiem 15 EUR, bērniem 5,50 EUR (10-17 g.v.). Biļetes sacensību dienās būs iespējams iegādāties arī uz vietas. Skatītājiem iegādājoties biļeti uz galveno sacensību dienu, tā būs derīga arī kā ieeja 08.07.2023.

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi:
Facebook: Latvian Drift page
Instagram: latviadrift
www.driftlatvia.com

 

Foto: Rinalds Jasinskis un Toms Paipals

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša