Krosa komisija
10.09.2022

Šodien “Nakts rallijkross” Biķernieku trasē, divu čempionātu sezonas noslēgums

Super1600 Kalvis Zaļaiskalns

Šodien, 10. septembrī, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies “Nakts rallijkross”, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta, kā arī FIA NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta sezonas noslēgums. Sacensībās uz starta, uzstādot dalībnieku rekordu, sagaidīsim vairāk nekā 90 dalībniekus. Šāda veida autosporta pasākums norisināsies pirmo reizi, dalībnieki pēdējās iespējas braucienus jeb LCQ un fināla braucienus aizvadīs dienas tumšajā laikā.

Super1600 Kalvis Zaļaiskalns
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Tuvojoties rallijkrosa sezonas izskaņai, sacensību rīkotājs vēlējās sarīkot vēl nebijušu pasākumu, kas būtu interesants gan braucējiem, gan skatītājiem.

“Šajā sezonā izvēlējāmies eksperimentēt, rīkojām posmus jaunās un atjaunotās trasēs, strādājām pie tā, lai dalībniekiem sezona būtu interesantāka nekā citus gadus. Tuvojoties sezonas noslēguma sacīkstei, sapratām, ka esam gatavi kaut kam, iespējams, nereālam. Pirmā ideja, nakts rallijkross, svarīgāko sacensību daļu aizvadot vēlās vakara stundās, kad nepieciešams trasi izgaismot, šo plāna daļu realizējām. Smeļoties iedvesmu sacensībās Amerikā, kopā ar rallijkrosa braucēju Ronaldu Baldiņu, radās ideja par jauna, vēl nebijuša tramplīna izveidi Biķernieku trasē. Pēc sarunām un diskusijām par idejas realizāciju, esam nonākuši pie brīža, kad trīs dienu laikā ir radīts tramplīns, kas gatavs izaicināt dalībniekus šī gada sezonas noslēgumā. Nezinām, vai vēl kādreiz šo piedzīvosim tepat Biķerniekos, tāpēc aicinu rallijkrosa fanus būt trasē un atbalstīt savus favorītus,” atklāj Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs.

2022. gada sezonā Super 1600 klasē par augstākajām pozīcijām cīnās igaunis Janno Ligurs un divi lietuvieši Ritis Gurklis un Ritis Rutkauskas, latviešus atstājot aiz goda pjedestāla. Klases sastāvam sezonas noslēgumā pievienojies jeb dalību pieteicis Uģis Traubergs, autosporta pasaulē labi zināms autokrosa un rallijkrosa braucējs. Traubergs uz starta izies ar paša būvētu rallijkrosa automašīnu “Lada Kalina”, līdz šim ar šādu auto rallijkrosā Latvijā ir startējis Matīss Vasilis. Kā stāsta pats braucējs, šis ir vairāk nekā trīs gadu ilgs projekts, kas pirmo reizi pieredzēs sacensību dullumu.

Uģis Traubergs, titulēts autokrosa un rallijkrosa braucējs: “Automašīnu iegādājos 2018. gadā, lai būvētu braucējiem, kuri startē sacensībās Krievijā, projekts lēnām virzījās uz priekšu, līdz šī gada februārī visas darbības ar šo zemi pārtraucām. Automašīnu nolēmām pabeigt un dažādu sarunu vadīts, esmu pieteicies grandiozajam rallijkrosa sezonas noslēgumam, par to būtu jāpasakās manai komandai, jo viņu mudināts mēs līdz šī brīža rezultātam esam nonākuši,” iesāk Traubergs.

“Vakar izbraucām pirmos līkumus un sapratām lietas un vietas, pie kurām vēl ir jāpiestrādā. Jāsaka tā, automašīna jauna, vadītājs vecs – tandēms interesants, bet esmu gatavs izlocīt kājas, vismaz bērniem par prieku (smejas). Man nav lielu mērķu vai ekspektāciju par to, kā būs, bet, ja tiktu finālā un, iespējams, pat TOP6, tad tas būtu labs sasniegums. Šobrīd neliekam uzsvaru uz kausiem vai pozīcijām, bet to, lai saprastu, kāda ir šī automašīna, kas jāuzlabo vai jāpamaina,” atklāts ir braucējs.

Sacensību programma:

12:25 / Laika kontroles brauciens

14:15 / 1. kvalifikācijas brauciens

16:10 / 2. kvalifikācijas brauciens

17:50 / Pārtraukums

18:30 / 3. kvalifikācijas brauciens

20:00 / Dalībnieku parāde

20:30 / LCQ – Pēdējās iespējas brauciens

21:00 / Drifta šovs

21:10 / Fināla braucieni

22:30 / Apbalvošana (īsi pēc Supercar klases fināla brauciena)

Ieejas biļetes cena 15 EUR, bezmaksas ieeja pasākumā bērniem līdz 13 gadu vecumam (ieskaitot), kā arī invalīdiem ratiņkrēslā + pavadonim. Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.aula.lv – https://www.aula.lv/pasakumi/nakts-rallijkross?event=1298, kā arī norises vietā. Bērniem pasākuma norises vietā, par papildus maksu, būs pieejamas piepūšamās atrakcijas.

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja-Gerika 
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības
E-pasts: media@rallycross.lv
Tel. Nr.: +371 26612249