Krosa komisija
09.07.2024

Sezonas vidū atslābt nedrīkst – 4. posms Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionātā

Rxb P5192650

Bauskā, svētdien, 14. jūlijā, norisināsies Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta ceturtais posms “Mūsa Raceland” trasē. Sacensībās piedalīsies sportisti no Baltijas valstīm – 8 klasēs, bet visvairāk dalībnieku būs BMW RX3000 un YARIS1000 klasēs.

Rxb Rx3000

Rallijkrosa trases garums ir 940m un kustība notiek pret pulksteņrādītāja virzienu, trase platākajā vietā ir 22m, bet šaurākajā vietā 15m. Īpaša nozīme ir starta pozīcijai, kas ir ļoti labi pārredzama arī no skatītāju sēdvietām un ļauj baudīt azartiskus mirkļus.

“Esam aizvadījuši trīs Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posmus, dažās klasēs ir redzami izteikti līderi, bet dažās lielākās cīņas un intrigas vēl tikai gaidāmas. Prieks, ka mūsu sacensībās piedalās daudz jaunieši un viņi ir mērķtiecīgi, gatavi mācīties un uzlabot savas prasmes trasē. Mūsu sportisti ir arī Latvijas patrioti, piemēram, Bruno Blumbergs, kas brauc SuperCar klasē un Jorens Viktors Ikers no SUPER2000 klases pēc šīm sacensībām, 19. jūlijā dodas uz militāro bāzi “Ādaži”, lai apgūtu jaunas iemaņas. Tas ir lielisks piemērs arī citiem sportistiem,” Jānis Bergs, sacensību organizators.

Starp sacensību dalībniekiem, kā vienmēr sīvākās cīņas gaidāmas tieši BMW RX 3000. Teicamu rezultātu šajā sezonā demonstrē Kristaps Kronbergs, kurš uzvarējis visos trīs šā gada posmos, rādot stabilu sniegumu trasē. Pārējie braucēji ir līdzvērtīgi un tur vēl nekas nav paredzams un viss vēl tikai priekšā, spraigi notikumi vēl tikai gaidāmi.

Rxb Starts

YARIS1000 klasē sevi lieliski parāda tikai 9 gadus jaunais Toms Bumbiers, kuram šajās sacensībās būs sevi jāpierāda “mājas” trasē, kas, kā zināms, dažkārt ir priekšrocība, jo mājas sienas palīdz, bet dažkārt ir grūtāk, jo viss šķiet labi zināms. Šajā klasē uz starta līnijas gandrīz 20 dalībnieki, kas atzinuši, ka tieši rallijkross ir viņiem interesantākā autosporta disciplīna un te ir jaunā autosportistu paaudze. Par sezonas TOP3 cīnās latvieši ar lietuviešiem, kur sportistiem no Latvijas vēl jāizcīna uzvaras.

LADA RX klasē savu pirmo uzvaru iepriekšējā posmā svinēja Rolands Bružāns, būs iespēja vērot, vai izdosies šo atkārtot arī Bauskas trasē. Šajā klasē kopvērtējums ir blīvs un Andris Krastiņš un Niks Mežiņš ir gatavi turpināt cīņas sezonas kopvērtējumā, jo arī tur punktu starpība ir neliela un svarīgākās cīņas vēl gaidāmas.

Sacensības norisināsies Bauskā, “Mūsa Raceland”. Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv, taču Latvijas-Lietuvas čempionāta trešo sacensību posmu būs iespējams skatīties arī tiešraidē Rallycross.lv Facebook un Youtube platformās.

 

Foto: Rallycross.lv

Informāciju sagatavoja: Linda Vecgaile