Drifta komisija
12.05.2022

SESTDIEN BIĶERNIEKOS 125 DALĪBNIEKI ATKLĀS BALTIJAS DRIFTA SEZONU

Bilde 4

Šajā nedēļas nogalē, 13.-14. maijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē sezonu atklās Baltijas drifteri. Dalībnieku skaits uz sezonas atklāšanu augsts, kopā 125 sportistu, trīs ieskaites klasēs, no visām 3 Baltijas valstīm. Sezona tiks atklāta ar spraigām cīņām, divās trasēs vienlaicīgi un jaunu trases konfigurāciju Semi Pro un  Pro klasēm.

Bilde 4

Jaunajā sezonā sportistus sagaida daudzi jaunumi, viens no tiem Street klases dubultie tandēmu fināli, jeb “otrā iespēja” Street X. Street klasei sacensības sāksies jau piektdien, kad tiks aizvadīti treniņbraucieni, bet vakarā kvalifikācijas braucieni. Street klasi vēl kuplāku uz sezonas atklāšanu padara tas, kas sacīkstēm ar oficiālo posmu pievienojas arī Igaunijas street klase. Bet jau sestdien, street klasei tandēmu braucieni, gan jaunais Street X, kurš domāts tiem, kas paliks ārpus TOP32, gan , protams, TOP32, jeb galvenās tandēmu cīņas. Street savas sacensības aizvadīs Biķernieku spīdveja stadionā.

Semi pro un pro klase sezonu uzsāks ar vēl nekad nebrauktu trases konfigurāciju Biķerniekos, kas dos pilnīgi vienādas iespējas visiem sportistiem Trases pamatdaļa saglabāsies jau esošā- no “smilšu kalna” gar galveno tribīni, bet konfigurācijas beigu daļa šoreiz būs pilnīgi jauna, noteikti liels izaicinājums visiem braucējiem, jo braucis to nebūs vēl neviens. Abās klasēs sezonas jaunumi ir saistīti ar riepām, Semi pro klasei atļautas tikai “ielas riepas”, bet Pro klasei noteikts maksimālais riepu izmērs 265. Ar šādiem noteikumiem organizatoru mērķis ir padarīt pēc iespējas vienādākas cīņās trasē.

Jānis Blušs, Baltijas drifta atklāšanas organizators: “Beidzot ir pienākusi jaunā sezona! Ir patiess prieks, ka mums būs iespēja tikties visiem kopā Biķerniekos, un par godu šim notikumam mēs gribējām to visu izveidot kā lielus drifta svētkus. Jums visiem būs iespēja apmeklēt abus dalībnieku parkus, kas nebija iespējams pēdējos divus gadus, sacensības notiks divās vietās vienlaicīgi, un, protams, brauksim jaunu trases konfigurāciju. Tas ir fantastiski, ka pēc ilgākas pauzes, mums ir iespēja sezonu atklāt Biķerniekos, un visiem kopā”.

Biķerniekos notiks Latvijas un Igaunijas Street drifta kausi, Latvijas un Igaunijas Semi pro drifta čempionāti, Livonijas drifta čempionāts un Baltijas drifta čempionāts, kur satiksies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Pro drifta čempionātu dalībnieki. 

14. maijs ir noteikta kā galvenā sacensību diena. Oficiālā sacensību daļa sāksies 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju, kam sekos Street, Semi pro un Pro klases tandēmu braucieni. Skatītājiem ieeja atvērta no 09.00, iespējams vērot gan treniņus, gan kvalifikācijas braucienus, abās ieskaites klasēs, bet sacensību oficiālā atklāšana nolikta uz 14:00

Skatītāji aicināti vērot driftu gan lielajās, atjaunotājas Biķernieku tribīnēs, gan no laukuma pie spīdveja stadiona. Abās sacensību dienās būs atvērts dalībnieku parks, kas nozīmē, ka skatītājiem būs iespēja satikt savus iecienītākos sportistus klātienē un apskatīt jaunās sezonas automašīnas un dizainus tuvumā.

Sacensību programma 14.05.2022:

09:30-12:00 Street tandēmu treniņi

09:00 Semi Pro treniņi

10:20 Semi Pro kvalifikācija

12:15 Pro treniņi

12:30 Street X tandēmu braucieni

13:00 Pro kvalifikācija

14:00 Sacensību oficiālā atklāšana

15:00 Street Top32 tandēmi

15:00 Semi Pro tandēmi Top32

18:00 Pro tandēmu braucieni

20:30 Apbalvošanas ceremonija

Biļetes ietvers neierobežotu piekļuvi gan abiem dalībnieku parkiem, gan centrālajām tribīnēm, biļetes darbojas divas dienas, tās iespējams iegādāties visās biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas.

Vairāk informācijas par sacensībām sekojiet līdzi:

Facebook: Driftlatvia 

Instagram: latviadrift

Pilnu sacensību programmu, un informāciju meklējiet: http://www.driftlatvia.com/eventinformation/