Rallija komisija
23.05.2021

Sesks un Francis Portugāles rallijā izcīna 1. vietu un izvirzās JWRC kopvērtējuma vadībā

Dsc6542

LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis pasaules rallija čempionāta Portugāles posmā izcīna pirmo vietu junioru ieskaitē un izvirzās JWRC kopvērtējuma līderos. Šīs sezonas tehniski izaicinošākais WRC posms Rally de Portugal noslēdzās šo pēcpusdien Portugāles piekrastes pilsētā Matosinhos.Portugāles rallijs ir viens no tehniski smagākajiem, akmeņainākajiem un putekļainākajiem WRC posmiem. Trijās sacensību dienās Sesks un Francis mēroja divdesmit ātrumposmus 337.51 kilometru garumā.

Dsc6542

Pilots Mārtiņš Sesks: “Milzīgs atvieglojums, ieraugot Portugāles rallija finiša līniju. Šīs sacensības  bija maksimāla izdzīvošanas taktika. Uzvara ir brīnums un veiksme, ņemot vērā, ka jau otrajā ātrumposmā saskārāmies ar dažādiem tehniskiem izaicinājumiem. Pirmās dienas finišu izšķīra izvēlētais “taupības režīms”. Rallija otro dienu sākām ar cīņassparu un centāmies atgūt taupītās sekundes, lai gan bieži ripoja akmeņi cilvēka galvas lielumā. Pietuvojāmies līderiem,   trīspadsmitajā ātrumposmā viss samainījās un paši kļuvām par līderiem ar trīs minūšu handikapu. Turpinājumā centāmies izvairīties no jebkurām nepatikšanām – braucām precīzi un drošā tempā, saudzējot tehniku un lieki neriskējot, kas arī veiksmīgi izdevās, un rezultātā esam izcīnījuši pirmo vietu un izvirzījušies čempionāta kopvērtējuma vadībā.”

Dsc8593

Stūrmanis Renārs Francis: “Vērojot lielo skatītāju atbalstu te, Portugālē, jau domāju par startu Igaunijas  posmā  un ceru, ka  epidemioloģiskā situācija Baltijas valstīs uzlabosies, un Igaunijas trases malā atkal redzēsim Latvijas karogus.”

Dsc2834

Nākamās sacensības no 15. līdz 18. jūlijam noritēs tepat Igaunijā, bet čempionāta noslēdzošie posmi notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook”@MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā @AutosportaAkademija.

Dsc08636 1

Foto: M-Sport Media

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186, E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv