Rallija komisija
20.05.2021

Sesks un Francis Portugāles JWRC ceļos dodas ar lielu cīņassparu

Bog2340

Šovakar Koimbrā ir starts Portugāles rallijam (20.-23.05.), kas LMT Autosporta akadēmijas ekipāžai M. Sesks/ R. Francis ir otrās pasaules junioru rallija čempionāta ieskaites sacensības šosezon un pirmās čempionāta sacensības uz grunts seguma, kopš starta Sardīnijas rallijā pērn. Seska/ Franča ekipāža dosies pretī skarbajiem un akmeņainajiem Portugāles ceļiem tehniski sagatavota un ar lielu cīņassparu.    

Bog2340

Nedēļas sākumā sportisti iepazinās ar trasi, bet sacensības sāk  šodien ar 43 km garo  testa ātrumposmu. Seskam un Francim trijās dienās Portugāles ziemeļos un centrālajā daļā jāveic  grants ātrumposmi 337.51 km garumā. Ibērijas pussalas akmeņainie un putekļainie ceļi jau kopš 1973. gada ir Portugāles rallija vizītkarte, tehniski smagākais čempionāta posms ar lielāko  dalībnieku atbirumu.  

“Ātrumposmi noteikti būs pārbaudījums junioru automašīnām. Šajos ceļos klājas plāni pat WRC mašīnām, tāpēc 122 km garajā pirmajā sacensību dienā bez servisa parka noteikti izdzīvos tikai stiprākie. Ar Renāru šajā ziņā esam lieliska komanda, mums ir gan jaunības nemiers, gan briedums un tehniskās zināšanas, lai šos izaicinājumus pievarētu, tomēr par galveno mērķi šoreiz izvirzām  sacensības nobraukt droši un līdz galam,” komentē Sesks.            

Gm202006 430 1

Pirmais sacensību ātrumposms vīsies pa slavenajiem ceļiem ap Arganilu. M.Sesks skaidro, ka stenogrammas ziņā šiem ceļiem raksturīgi gari, aizlauzti un arī atpakaļejoši līkumi: ”Būs gan akmeņi, gan putekļi, jo paredzams, ka siltais laiks izžāvēs salijušos, dubļainos ceļus. Vismaz pirmajiem braucējiem tas garantē augstāku saķeri smilšainajos trases posmos, bet kopumā  sacensības būs smagas, ar lielām laika atšķirībām starp dalībniekiem”.

Img 3772

Astoņas spēcīgās junioru ieskaites ekipāžas sacensības noslēgs svētdienas pēcpusdienā, piekrastes pilsētā Matosinhos. Sacensību norisei, tostarp ātrumposmu translācijai, ekspertu intervijām un sarunām ar sportistiem ir iespēja sekot WRC tiešsaistes pārraidēs, kā arī TV3 Sport pārraidēs. Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā@AutosportaAkademijaAstoņas spēcīgās junioru ieskaites ekipāžas sacensības noslēgs svētdienas pēcpusdienā, piekrastes pilsētā Matosinhos. Sacensību norisei, tostarp ātrumposmu translācijai, ekspertu intervijām un sarunām ar sportistiem ir iespēja sekot WRC tiešsaistes pārraidēs, kā arī TV3 Sport pārraidēs. Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā@AutosportaAkademija.     

Nākamās sacensības no 15. līdz 18.jūlijam noritēs tepat Igaunijā, bet čempionāta noslēdzošie posmi notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

FOTO: WRC un M-Sport Media

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186; E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv