Rallija komisija
24.04.2023

Sesks un Francis Polijas rallijā izcīna trešo vietu

Seskspl

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas Mobilais Telefons atbalstītā rallija pilota Mārtiņa Seska ekipāža Švidņicas rallijā Polijā finišēja augstajā trešajā vietā. Startējot ar salīdzinoši mazjaudīgāko Škoda Fabia R4 Rally2-Kit Sesks / Francis uzrādīja lielisku ātrumu un cīņas sparu, veiksmīgi konkurējot ar jaudas ziņā pārākām ekipāžām.

Seskspl1

Mārtiņš Sesks: “Rajd Świdnicki piedalījāmies pirmo reizi, tāpēc mums nebija īpašu gaidu. Kopā ar “Proracing” un “R4 Litus” rūpīgi gatavojāmies un pielāgojām automašīnu sacensībām. Tāpat liela nozīme bija riepu ražotāja “MRF” riepām. Jau pirmajos sacensību ātrumposmos redzējām, ka braucam labā tempā un esam labi pastrādājuši pirms rallija. Atlika vien turpināt spiest gāzi grīdā un braukt ātri. Mazliet kļūdījos ar riepu izvēli uz noslēdzošajiem posmiem, tomēr esam gandarīti, ka uz asfalta seguma veiksmīgi konkurējām ar tehniski pārākām ekipāžām un izcīnījām trešo vietu.”

Švidņicas asfalta rallija pirmajā dienā sportisti veica četrus ātrumposmus un kopvērtējumā latviešu ekipāža dienu noslēdza trešajā vietā. Sacensību otrajā dienā, kad nācās veikt pavisam deviņus ātrumposmus, Sesks / Francis uzrādīja lielisku ātrumu un cīņas sparu pret jaudas ziņā pārākām ekipāžām. Lai gan pēc SS6 liepājnieki atkrita uz ceturto vietu, SS7 Sesks / Francis atguva trešo pozīciju un divreiz, tostarp noslēdzošajā Power Stage, uzrādīja otro labāko rezultātu.

Seskspl2

Polijas rallija čempionāta pirmo posmu Sesks/ Francis izmantoja, lai labāk sagatavotos maija sākumā gaidāmajam ERČ posmam Kanāriju salās, un sacensību kopvērtējumā finišēja augstajā trešajā vietā. Uzvaru Svidņicas rallijā svinēja vairākkārtējs Polijas rallija čempions Gregorzs Gržibs (Škoda Fabia Rally2 Evo), sekotāju Silvesteru Pļačitku (Škoda Fabia Rally2 Evo) apsteidzot par 14,8 sekundēm. Sesku / Franci no uzvarētājiem šķīra 45,1 sekunde.

Liepājnieku nākamais starts būs ERČ sezonas otrajā posmā Rally Islas Canarias (4.-6.maijs), bet maija beigās – ERČ trešajā posmā 79. Rajd Polski ORLEN (19.-21.maijs).

Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com.

 

Foto: Kuba Kaczynski, Mateusz Banas

Informāciju sagatavoja: Ieva Hmieļevska