Rallija komisija
08.05.2023

Sesks un Francis Kanāriju salu rallijā iebrauc desmitniekā

Ms Canaria

Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) otrais posms Kanāriju salās (4.-6.maijā) bija pirmais Latvijas Mobilais Telefons atbalstītā pilota Mārtiņa Seska asfalta rallijs ar jaudīgo “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu. Tas izvērtās notikumiem bagāts un atklāja latviešu spēju ātri adaptēties un mācīties. Ar katru veikto ātrumposmu Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža spēja uzrādīt aizvien labāku laiku un trešajā sacensību dienā pakāpās par deviņām vietām, iekļūstot ERČ labāko braucēju desmitniekā.

Ms Canaria 1

Kopumā nedēļas nogale bija notikumiem pārpilna. Īsajā atklāšanas ātrumposmā Sesks meistarīgi driftēja, demonstrējot izteiksmīgas “saulītes” 8000 skatītāju priekšā, kas bija pulcējušies Grankanārijas basketbola arēnā un ārpus tās. Sesks vadošajiem braucējiem sekoja ar aptuveni 3 sekunžu distanci, tomēr nespēja izvairīties no desmit sekunžu soda par kavētu ierašanos laika kontrolpunktā. Otro sacensību dienu liepājnieki sāka labā tempā, ierindojoties astotajā vietā. Taču dienas turpinājums bija mazāk veiksmīgs – cīnoties ar veselības problēmām un atzīstot pieredzes trūkumu uz asfalta seguma, Seska/Franča duets dienas kopvērtējumā palika astoņpadsmitie. Savukārt trešajā sacensību dienā neparedzamos un mainīgos laikapstākļos Sesks/Francis demonstrēja izcilu cīņas sparu un pakāpās uz devīto kopvērtējuma pozīciju.

“Ja šodien man kāds teiktu, ka rīt sākas jauna rallija nedēļa, es būtu gatavs. Taču aizvadītā nedēļa patiešām nebija viegla. Slimības dēļ trases pierakstīšana bija briesmīga, nemaz nerunājot par koncentrēšanos un braukšanu rallijā. Tomēr veselībai uzlabojoties ar katru dienu spējām braukt labāk. Bija patiešām grūti, bet panācām lielu progresu uz asfalta salīdzinājumā ar startu pērn Romā. Pateicoties visiem atbalstītājiem un mūsu tehniskajai aizmugurei – “MRF Racing” un “Sports Racing Technologies” – Kanāriju rallijā daudz mācījāmies un guvām neatsveramu pieredzi,” atklāj ERČ pilots Mārtiņš Sesks.

Liepājnieku nākamais starts būs ERČ sezonas trešajā posmā “79.Rajd Polski ORLEN” (19.-21.maijā), kam sekos Rallijs “Liepāja” (16.-18.jūnijā).

Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com.

 

Foto: FLAT-OUT Media Agency

Informāciju sagatavoja: Ieva Hmieļevska