Rallija komisija
18.10.2021

Sesks un Francis JWRC sezonas kopvērtējumā izcīna bronzu

Thumb Show

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis 2021.gada WRC sezonas junioru čempionāta noslēdzošajā sacensībā finišēja 6. vietā, bet ar to pietika, lai JWRC sezonas kopvērtējumā izcīnītu bronzas medaļu un vietu uz pjedestāla.

Thumb Show
Foto: M-SportMedia

Katalonijas ātrajā un līkumotajā sacensību tresē Sesks un Francis startēja pirmoreiz. Sezonas noslēdzošā sacensība Spānijā ekipāžai  izvērtās citāda, kā sākotnēji cerēts. Sacensību pirmajā dienā Mārtiņš Sesks  atzina,  ka, iespējams, nav pietiekami novērtējis līkumu konfigurācijas un sacensību stenogrammu pierakstījis pārāk lēnu, kas traucēja  attīstīt vajadzīgo ātrumu.

Arī nākamās sacensību dienas notikumi aizslaucīja daudzas cerības – jau sestdienas otrajā ātrumposmā komanda bija spiesta izstāties – labajā līkumā salūza auto disks, kā rezultātā automašīnu nevarēja izgriezt nākamajā pagriezienā, un tā noslīdēja no ceļa. Sacensības turpinājās  svētdien, kad pēdējos trīs ātrumposmos ekipāža finišēja ātrāko pieciniekā, bet sacensību kopvērtējumā Latvijas autosportisti palika sestie.

Mārtiņš Sesks: “Braucot uz sacensībām mērķējām augstāk. Tomēr sezona ir aizvadīta ar  zināmu vilšanos sevī, un Spānijas sacensības laikam bija kulminācijas brīdis, kurā nebiju vairs spējīgs braukt tik ātri, cik es esmu spējīgs un varu. Neskatoties uz to mēs esam trešie  ātrākie juniori pasaulē 2021.gadā, kas jebkurā gadījumā ir viens no augstākajiem sasniegumiem Latvijas autosportā. Pasaules čempionātā tagad esam atzīmējušies gan ar otro vietu pērn, gan trešo šajā gadā. Uzskatu, ka mums ir labas izredzes nākotnē arī kļūt par čempioniem.”

Msportlm112021 632
Foto: M-SportMedia

Šogad pasaules rallija čempionāta kalendārā bija iekļauti pieci posmi, kuros Seska/ Franča ekipāža  pārmaiņus  gan uzvarēja, gan  finišēja otrajā un trešajā vietā, apliecinot savu ātrumu.  Lai gan 2022.gada pasaules rallija čempionāta kalendārs jau ir izziņots, par JWRC nākamo sezonu zināms vien tas, ka čempionātu veidos pieci dažāda seguma posmi, bet sacensību saraksts tiks publiskots vēlāk.

Esp Day07 21
Foto: Matīss Spaile 

Plašāka informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook”@MartinsSesksRallying un „Instagram” @martins_sesks.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186

E-pasts: hmielevskai@gmail.com