Rallija komisija
29.06.2021

Sesks un Francis gatavojas ātram un precīzam rallijam

Dsc04970

Šajā nedēļas nogalē LMT Autosport akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis startēs “Rally Liepāja” un pašu mājās notiekošo Eiropas rallija čempionāta otro posmu izmantos kā treniņu pirms jūlija vidū gaidāmā pasaules rallija čempionāta posma Igaunijā. Sacensībām pieteiktas vairāk kā 60 ekipāžas, to vidū virkne ļoti spēcīgu dalībnieku, kas radīs izcilus sportiskos apstākļus.

Img 4365ig 1

Šodien ekipāža aizvadīs pirmssacensību treniņus Vērgales apkārtnē, savukārt trešdien un ceturtdien iepazīsies ar “Rally Liepāja” sacensību trasi. Sportisti sacensības ievadīs ceturtdienas vakarā ar parādes braucienu Liepājas ielās, bet piektdien  veiks ātrumposmus Talsu un sestdien Liepājas apkārtnē.             

“Šodienas treniņi lielā mērā noteiks, vai sacensībās dosimies ar Igaunijas rallijam paredzētajiem regulējumiem. Auto ir labi sagatavots un treniņos, tāpat kā sacensībās gatavojamies ļoti ātram, precīzam rallijam, kur lielākās psiholoģiskās cīņas jāizcīna pašiem ar sevi. “Rally Liepāja” un treniņi pirms Igaunijas posma ir vērtīgi ar to, ka varam pārslēgt domāšanu no “tehnikas taupīšanas”, kāda bija nepieciešama pasaules čempionāta Horvātijas un Portugāles ceļos, uz maksimālu “tehnikas lietošanu”, kāda nepieciešama mūspuses  skarbajām, ātrajām un precīzi braucamajām trasēm,” norāda LMT Autosporta akadēmijas pilots Mārtiņš Sesks.

Dsc04970

Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā, “Rally Liepāja” Talsu un Liepājas ātrajos un līkumotajos ceļos sportisti veiks 14 ātrumposmus 181 km kopgarumā. Uz starta izies pavisam 62 ekipāžas, un līdzās mājiniekiem Seskam/ Francim (“Ford Fiesta Rally4”) par uzvaru RC4 klasē cīnīsies 15 ekipāžas. Sīvākā sāncensība Seska/ Franča ekipāžai prognozējama ar cīņu biedru no WRC junioru rindām Sami Pajari (“Ford Fiesta Rally4”), kā arī francūzi Žanu Baptitistu Francesči (“Renault Clio Rally4”) un norvēģi Ola Nore Junioru (“Renault Clio Rally4”).

Dsc08123

Komandas nākamais starts paredzēts WRC posmā “Rally Estonia” (15.-18.jūlijā), bet WRC noslēdzošie posmi notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Dsc04061 2

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī www.martinsesks.com un sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā@AutosportaAkademija.      

Foto:  Arturs Igaveņš (portreti automašīnā) | Raimonds Volonts (Rally Liepaja 2020 sacensību foto)

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186

E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv