Rallija komisija
13.10.2021

SESKS UN FRANCIS CETURTDIEN SĀKS CĪŅU JWRC NOSLĒDZOŠAJĀ POSMĀ SPĀNIJĀ

Dsc9939 1 1200x620 1

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis uz Spānijas rallija starta estakādes stāsies ceturtdienas pievakarē, kūrortpilsētā Salou. 2021.gada WRC sezonas junioru čempionāta rezultāts izšķirsies Katalonijas ātrajos un līkumotajos asfalta ceļos Costa Daurada kalnos un piekrastē no 14. līdz 17. oktobrim. Spānijas rallijs ir noslēdzošais šī gada junioru ieskaites WRC posms, kurā Sesks/Francis cīnīsies līderu trijniekā ar Pajari /Salminenu un Armstrongu/Hallu.

Dsc9939 1 1200x620 1
FOTO: www.martinssesks.com

Mārtiņš Sesks: “Jau otro gadu sezonas noslēgumā esam starp trim labākajām JWRC ekipāžām ar līdzvērtīgām izredzēm uz pjedestālu. Noslēdzošo JWRC posmu sākam trešajā vietā un psiholoģiski tā ir pat vieglāk, jo varam tikai iegūt un kāpt uz augšu.”

Spānijas rallijā būs jāveic pavisam 17 ātrumposmi 280,46 km kopgarumā. Gleznainā Katalonijas ainava un līkumotie, paugurainie ceļi sola ne vien skatītājus un lielisku sacensību atmosfēru, bet arī smagu darbu sportistiem un viņu spēkratiem.

“Trase ir ļoti interesanta un izaicinoša, dažbrīd ir sajūta kā karuseļos, jo līkumi parādās viens pēc otra. Reti ir taisnes, kas garākas par 30-40 metriem un ļautu kaut nedaudz sagatavoties nākamajām līkumu sērijām. Lai nepazustu  līkumoto ceļu mudžeklī, mums ar stūrmani būs jāapstrādā ļoti daudz informācijas. Braukšanas tehnika un sistēma būs atšķirīga, pilnīgs pretstats Beļģijas posmam.  Kopumā Spānija man šķiet parocīgāka, jo varu vilkt paralēles ar kartinga pieredzi,” pārdomās dalās Sesks.

Pašreiz vadošais trijnieks ietilpst 14 punktu intervālā, bet jāatceras, ka viena sliktākā posma rezultāts kopvērtējumā netiks ņemts vērā. Pirms Spānijas rallija kopvērtējuma pirmajā vieta ierindojās Pajari/Salminens ar  91 punktu, otrajā vietā – Armstrongs/Halls ar 88 punktiem, trešajā Sesks/Francis ar 77 punktiem, bet ceturtajā vietā Joona/Koponens ar 52 punktiem un piektajā Creigtons/Regans ar 45 punktiem.

Sacensību norisei, tostarp ātrumposmu translācijai, ekspertu intervijām un sarunām ar sportistiem ir iespēja sekot WRC tiešsaistes pārraidēs, kā arī TV3 Sport pārraidēs. Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying un „Instagram” @martins_sesks.

Informācijas avots:

www.martinssesks.com