Rallija komisija
12.08.2021

Sesks/ Francis dodas pretī Beļģijas WRC posma izaicinājumiem

Dsc9939

Temps ātrs, celiņi ļoti šauri, grāvji dziļi, saķere neparedzama un JWRC sezonas noslēgums – nepielūdzami tuvu, tā varētu īsi raksturot nedēļas nogalē (13. – 15. augustā) gaidāmo pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Iprā, Beļgijā, kurā startēs LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks/ Renārs Francis.

Dsc9939

Sacensībām ir visi raksturlielumi, lai tās dēvētu par vienu no iespaidīgākajiem sezonas notikumiem. Ne tikai tāpēc, ka tās notiek vēstures apvītā un gleznainā apvidū un sacensību uzvarētāju vidū ir zināmākie rallija elites vārdi, vai tāpēc, ka rallija auto sānslīde mazajos lauku miestiņos beidzas tieši pie pašām namdurvīm. Galvenā intriga ir mainīgais segums un saķere. Ja līs lietus, ceļi pārvērtīsies slidotavā,  bet arī sausos apstākļos, kādi solās būt šajā nedēļas nogalē, trasē ir posmi gan ar labu saķeri, gan slidenu bruģi, jo segums ir mainīgs. Līdzās arī sīva cīņa par ātrumposmu uzvarām  un kopvērtējuma punktiem.

“Mūsu rezultātu noteiks tas, cik labi spēsim pārnest Polijas pieredzi uz Beļģijas trasi.  Te no svara katru līkumu un krustojumu izbraukt tīri un precīzi. Lai gan man tāpat kā vairumam JWRC ieskaites braucēju nav pieredzes Beļģijas ceļos, pirmssacensību treniņi Polijā ļāva sagatavoties apstākļiem, kādi mūs gaida Beļģijas WRC – slapjam un sausam asfalta segumam,  kalnainiem un nelīdzeniem ātrumposmiem ar iekšmalu griešanu. Treniņi izveidoja labu pieredzi un kopējais noskaņojums ir mierīgs. Ja precīzi pierakstīsim trasi, atliks tikai izdarīt visu, ko Polijā sapratām,” gaidāmās sacensības komentē Sesks .

Pasaules rallija čempionātā Beļģijas posmā sportistiem jāveic 20 asfalta ātrumposmi 295.78 km kopgarumā. JWRC ieskaitē par uzvaru cīnīsies sešas ekipāžas. Ar četru punktu pārsvaru JWRC kopvērtējuma līderis pirms Beļģijas sacensībām ir Pajari (71 punkts),  otrajā vietā Sesks (67 punkti), trešajā Armstrongs (56 punkti), ceturtajā Joona (40 punkti), piektajā Koči (34 punkti). Pēc Beļģijas sacensībām Seska un Franča kalendārā ir JWRC noslēdzošais posms Spānijā (14.-17.oktobrī).

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī www.martinsesks.com un sociālo tīklu kontos „Twitter”@MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā @AutosportaAkademija.            

Foto: M-Sport Media   

Informāciju sagatavoja:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186; E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv