Rallija komisija
23.02.2023

Sesks ERC startēs ar jaunu Škoda Fabia RS Rally2, pirmais pārbaudījums jau rallijā Alūksne

Sesks23

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstītā rallija ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs Francis 2023. gada Eiropas Rallija čempionātā (ERČ) startēs ar pilnīgi jaunu un īpaši jaudīgu Škoda Fabia RS Rally2, kuru plašākai publikai un medijiem ekipāža 22. februāra pēcpusdienā prezentēja autosalonā Green Motors. Eiropas rallija čempionāta 70. jubilejas gadā Sesks / Francis startēs Team MRF Racing sastāvā un par sacensību auto sagatavošanu šajos sacensību posmos rūpēsies Sports Racing Technologies (SRT). Pirmais jaunās automašīnas pārbaudījums gaidāms jau šajā nedēļas nogalē rallijā Alūksne. Sesks23 1Mārtiņš Sesks: “Esam izdarījuši lielu darbu, lai no visiem A, B, C un daudziem citiem plāniem realitātē pārvērstu plānu A un aizvadītu pilnu ERC sezonu ar labāko komandu, labākajām riepām un labāko automašīnu. Šī ir labākā iespējamā komplektācija un šī sezona varētu būt pagrieziena punkts, lai mēs patiešām parādītu to, ko spējam.”

Seska/ Franča duets plāno startēt visos astoņos ERČ posmos uz asfalta un grants seguma un savus sezonas mērķus raksturoja šādi: “ERČ joprojām ir mūsu galvenais treniņu laukums ceļā uz augstākām virsotnēm.”

Mārtiņa Seska stūrmanis Renārs Francis atzina, ka ERČ sezonā būs vairāki izaicinoši posmi: “Protams, tā nav pirmā sezona, kad brauksim tik daudz, tomēr satraukums ir liels, jo īpaši par Liepāju. Esam pierādījuši, ka mēs tur varam braukt ātri, tāpēc lielākā daļa gaidīs no mums to pašu vai labāku rezultātu. Arī asfalta posmos cīnīsimies par iespējami augstu rezultātu, bet īpaši grūta sacensība mūs gaida Kanāriju salās, jo pārbraucieni tur līdzinās otram rallijam.”

Green Motors izpilddirektors Andris Sivickis, sveicot Seska/ Franča ekipāžu ar pārsēšanos jaunākās paaudzes Rally2 sacīkšu automašīnā, pauda gandarījumu, ka Škoda Fabia RS Rally2, kas veidota uz ceturtās paaudzes Škoda Fabia bāzes, apliecina apjomīgu izaugsmi, ko šīs markas sacīkšu automašīnas divdesmit gadu laikā piedzīvojušas rallija trasēs. “Pirms pieciem gadiem šajā datumā atklājām Green Motors salonu, tāpēc man ir īpašs prieks, ka tāds pasaules līmeņa auto tieši šodien nonāk talantīgo latviešu autobraucēju rokās un ļaus cīnīties par vietām uz ERČ pjedestāla,” pauda Sivickis.

Leģendārais ekipāžas starts pērnvasar Tet Rally Liepāja ar SRT nodrošināto Škoda Fabia Rally2 EVO ļāvis veidot spēcīgu tandēmu startiem ERČ arī šajā sezonā. SRT ir viena no spēcīgākajām komandām Eiropā, kura nodrošina autosportistus teju visos kontinentos un pērn gada laikā piedalījusies sacensībās 22 dažādās valstīs, ar Rally2 līmeņa automašīnām sporta režīmā veikusi 9549 ātrumposmu kilometrus un aizvadījusi ap 73 treniņu dienas. Vaicāts par sadarbības perspektīvām, SRT vadītājs Ģirts Krūzmanis bija lakonisks: “Esmu pārliecināts, ka talantīgs braucējs ar profesionālu komandu un augstākās kvalitātes sporta automašīnu ir fantastiska formula, lai sasniegtu augstas virsotnes”.

“Izcili sasniegumi un augsti sportiskie mērķi nebūtu iespējami bez ilgstoša un uzticama atbalsta, kādu Mārtiņam Seskam sniedzam jau kopš LMT Autosporta akadēmijas laikiem. Arī šobrīd priecājamies par ekipāžas panākumiem, jo zinām, ka ātrums ir tas, kas vieno 5G tehnoloģijas ar autosportu”, apsveikuma uzrunā sportistiem sacīja Valdis Jalinskis, LMT sabiedrisko attiecību daļas vadītājs.

Pasākumā piedalījās arī Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un savā apsveikuma runā novēlēja Latvijai būt nozīmīgai, redzamai un varenai. Pārfrāzējot Raiņa teicienu, viņš novēlēja būt tik lieliem, cik lieli ir mūsu talanti: “Lai šie talanti ir apveltīti ar drosmi nest slavu un redzamību Latvijai. Sniegt tādas emocijas, ka varam lepoties ar savu valsti. Mēs esam arī tik lieli, cik liela ir mūsu varēšana, tāpēc saku paldies, visiem, kuri rūpējās, lai mūsu sportistiem ir labākā tehnika un uzņēmēju atbalsts, lai mums ir varēšana ne tikai ārpolitikā un uzņēmējdarbībā, bet arī citās jomās radīt lietas, ar kurām mēs varam būt izcili un visi lepoties.”

Pirmos pārbaudījumus jaudīgā sacīkšu automašīna piedzīvos Alūksnes ceļos, kur šajā nedēļas nogalē Latvijas Rallija Čempionāta sacensībās Sesks / Francis izlikti ar otro numuru. Pēc Alūksnes rallija sportisti dosies uz Portugāli, kur 10.-12.martā startēs Eiropas rallija čempionāta pirmajā posmā.

Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā www.martinssesks.com.

 

Informāciju sagatavoja: Ieva Hmieļevska, 26596186, hmielevskai@gmail.com

Foto: Raimonds Volonts