Rallija komisija
21.08.2023

Sesks Čehijas ERČ posmā finišē vienpadsmitais, demonstrējot stabilu sniegumu uz daudzveidīga asfalta seguma

2f2268de Cbae 4658 8d7b D8d1e58e6c50

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) septītajā posmā “Barum Czech Rally Zlín”, kas šajā nedēļas nogalē norisinās Čehijā, Mārtiņš Sesks / Renārs Francis finišēja vienpadsmitie un demonstrēja stabilu sniegumu uz daudzveidīga asfalta seguma.

A4f072c9 2bf9 4631 9e37 C717e8e169ba

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstītais rallija pilots Mārtiņš Sesks ERČ pirmspēdējā posma finišā atzina, ka šoreiz lielākā uzvara ir nobraukt sacensības no starta līdz finišam.

“Ļoti smaga nedēļa. Šoreiz tā lielākā uzvarā ir tā, ka mēs esam galā. Tas ir labāk kā iepriekšējos rallijos. Nebija viegli braukt pēc divām avārijām. Katrā ziņā finišā jūtamies labāk kā rallija sākumā. Mums ar Renāru galvenais bija finišēt. Rallija izskaņā mūs piemeklēja arī tehniska problēma – pievīla elektronika. Pēdējo posmu braucām bez sporta režīma, nedarbojās neviena poga,” notikušo komentē Mārtiņš Sesks.

Līdz šim garākā ERČ sacensību trase dalībniekus priecēja ar kuplu skatītāju pulku un pārbaudīja ar daudzveidīgu asfalta segumu. Pēc aizvadītajos divos rallijos piedzīvotajām avārijām Mārtiņš Sesks un Renārs Francis bija apņēmības pilni rādīt iespējami labāko sniegumu garajos, tehniski sarežģītajos un nelīdzenajos Dienvidmorāvijas ceļos. Sacensību gaitā nebija sevišķu drāmu, vien neuzmanības kļūdas, tomēr tās ietekmēja blīvos sacensību rezultātus. Lai arī pirms starta sportistiem bija skaidrs, ka šajā posmā sparīga cīņa par čempionāta punktiem izpaliks, sportisti kopumā demonstrēja ļoti stabilu sniegumu.

1c861530 4f1b 4aca Aafd Efac0c18c7e2

Sākot ar kvalifikācijas braucienu līdz pat devītajām ātrumposmam ekipāža turējās pie kopvērtējuma 13.pozīcijas. Sacensību vienpadsmitajā un divpadsmitajā ātrumposmā izdevās pakāpties uz 12.kopvērtējuma pozīciju, bet sacensības finišēt 11. pozīcijā. Par Čehijas posma uzvarētājiem kļuva mājinieka, desmitkārtēja šī rallija uzvarētāja Jana Kopecka pilotētā ekipāža, otrajā vietā ungāra Miklo Ksomos ekipāža, bet trešajā vietā austrieša Simona Vāgnera pilotētā ekipāža.

Mārtiņš Sesks: “Esam ārkārtīgi priecīgi par daudzveidīgo pieredzi, ko varam gūt šīs sezonas ERČ posmos sāncensībā ar ļoti spēcīgām un pieredzes bagātām ekipāžām. Sveicam jaunzēlandieti Haidenu Padonu ar ERČ 2023.gada sezonas uzvarētāja godu. Tāpat  esam lepni, ka mūsu uzvaras Latvijas un Polijas posmos vēl pirms sezonas noslēdzošās sacensības Ungārijā “TEAM MRF TYRES” ļāva iegūt ERČ labākās komandas apbalvojumu.”

Ar “Sports Racing Technolgies” sagatavoto Rally2 automašīnu ”TEAM MRF TYRES” komandas sastāvā Seska/ Franča ekipāža Eiropas rallija čempionāta noslēdzošo posmu aizvadīs 7. līdz 8.oktobrī Ungārijā.

Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com.

 

Foto: FIAERC & Flat Out Media Agency

Informāciju sagatavoja: Ieva Hmieļevska