Rallija komisija
22.05.2023

Sesks aizraujošā duelī pieveic Padonu cīņā par uzvaru FIA ERC posmā Polijā

Fia European Rally Championship 2023 Stop 3 Mikolajki, Poland

Nedēļas nogalē putekļainajos un viltīgajos Polijas ceļos liepājnieks Mārtiņš Sesks lieliski apliecināja savu talantu, izcīnot uzvaru FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas trešajā posmā “ORLEN 79th Rally Poland”. Pēc ilgstošas cīņas ar Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderi Heidenu Padonu, Seskam sacensību noslēdzošajā dienā izdevās veikt izšķirošo izrāvienu un triumfēt ar 39,6 sekunžu pārsvaru. Mārtiņš Sesks startē kopā ar stūrmani Renāru Franci, un ekipāžas rīcībā ir latviešu komandas Sports Racing Technologies sagatavota Škoda Fabia RS Rally2 automašīna.

Fia European Rally Championship 2023 Stop 3 Mikolajki, Poland

Sacensības iesākās piektdien, kad ar uzvaru kvalifikācijā savu kandidatūru cīņai par visaugstākajām pozīcijām pieteica mājinieks Mikolajs Marčiks (Škoda Fabia RS Rally2). Marčiks uzrādīja labāko rezultātu arī dienas izskaņā notikušajā 2,5 kilometru garajā ātrumposmā, tikmēr Mārtiņš Sesks pēc pirmā ātrumposma ierindojās 22. pozīcijā.

Sākoties jaunai dienai, uzreiz kļuva skaidrs, ka šajā nedēļas nogalē Marčika temps cīņai par uzvaru nebūs pietiekams. Uzvara sestdienas pirmajā ātrumposmā ļāva Seskam pakāpties uz kopvērtējuma otro pozīciju aiz Heidena Padona (Hyundai i20 N Rally2), uz ko jaunzēlandietis atbildēja, uzvarot divus nākamos ātrumposmos, pirms doties pusdienu pārtraukumā. Atgriezies no servisa parka, Sesks pēcpusdienā kāpināja tempu, uzvarot trīs ātrumposmus pēc kārtas – sestdienas izskaņā pārņemot rallija vadības grožus, apsteidzot Padonu par 8,2 sekundēm.

Svētdien liepājnieks turpināja uzņemto kursu – trīs pēc kārtas uzvarēti ātrumposmi un stabilitāte visas dienas garumā ļāva palielināt pārsvaru pār Padonu, kas spilgti atspoguļojās arī rezultātu ailītēs. “ORLEN 79th Rally Poland” finišā uzvara izcīnīta ar 39,6 sekunžu rezervi.

Fia European Rally Championship 2023 Stop 3 Mikolajki, Poland

Tikmēr cīņā par “ORLEN 79th Rally Poland” goda pjedestāla zemāko pakāpienu, piektajā ātrumposmā Mikolajam Marčikam izdevās atgriezties vadošo trijniekā un vietu uz goda pjedestāla viņš vairs nevienam neatdeva, pēdējos ātrumposmos pat pietuvojoties Padonam. Finišā Marčiks no Padona atpalika 25,3 sekundes.

Visa rallija garumā īpaši spraiga izvērtās cīņa par ceturto vietu, kur pozīcijas nemitīgi mainījās. Rallija izskaņā sekmīgākā izrādījās Madsa Ostberga ekipāža (Citroën C3 Rally2). Norvēģim ne vien izdevās pakāpties uz ceturto vietu, bet arī iegūt piecus vērtīgus čempionāta ieskaites punktus par uzvaru noslēdzošajā Power Stage ātrumposmā. Ostbergs sev aiz muguras atstāja Miko Heikilu (Škoda Fabia RS Rally2) un Matjū Franceski (Škoda Fabia RS Rally2).

Fia European Rally Championship 2023 Stop 3 Mikolajki, Poland

“Esam uzvarējuši Eiropas čempionāta posmu, un pakāpušies uz čempionāta otro pozīciju! Ātrumposmu ceļi Polijā ir tik pat ātri, kā Latvijā, taču daudz šaurāki un mīkstāku ceļa segumu. Veicot ātrumposmus otro reizi, daudzviet bija izdzītas dziļas rises, izsistas bedres un akmeņi, kā dēļ bija ļoti jāuzmanās. Izdevās uzņemt labu tempu, braucām, izbaudot katru ātrumposma kilometru un ar drošu pārliecību. Esmu pārsteigts, ka izdevās apsteigt gan spēcīgo WRC braucēju Heidenu Padonu, gan vietējo favorītu poli Miko Marčiku.

Jau sestdiena bija ļoti gara un, varētu pat teikt, ka panākumiem bagāta. Izdevās noturēt labu tempu, zinājām, ka tāpat vien jāturpina. Mūsu vizīte Polijā ir patiešām patīkama. Šī bija lieliska iesildīšanās pirms nākamā posma Liepājā, kas mūs gaida pēc nepilna mēneša. Mūs gaida smags darbs, taču bija ļoti patīkami redzēt, ka mums ir ātrums. Tā ir lieliska zīme gatavošanās procesā,

Jāsaka liels paldies mūsu tehniskajai komandai – MRF Racing un Sports Racing Technologies komandai – mūsu Škoda Fabia RS Rally 2 auto bija lieliski sagatavots, un MRF riepas smagajos Polijas ceļos strādāja vienkārši perfekti,” uzsverot komandas kopdarba nozīmi, atzīst Polijas rallija uzvarētājs Mārtiņš Sesks.

Fia European Rally Championship 2023 Stop 3 Mikolajki, Poland

Bez nopietnas konkurences par uzvarētāju ERC3 klasē kļuva britu autosportists Jons Armstrongs (Ford Fiesta Rally3). Tikmēr Junior ERC čempionātā, par šīs sezonas pirmo uzvarētāju kļuva norvēģis Ola Nore juniors (Renault Clio Rally4), rallija laikā iekrājot vairāk nekā minūtes pārsvaru pār saviem konkurentiem. “ORLEN 79th Rally Poland” rezultāti skatāmi šeit: https://www.fiaerc.com/erc/wrcplus/live-timing/.

FIA Eiropas rallija čempionāts turpināsies Latvijā, kad 16.-18. jūnijā norisināsies “Tet Rally Liepāja”, sniedzot sportistiem iespēju traukties pa gleznainajiem Kurzemes ceļiem. Visi jaunumi un informācija par “Tet Rally Liepāja” atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

Foto: Red Bull Media House

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts