Rallija komisija
18.06.2024

Seskam aizraujoši treniņi pirms starta WRC posmā Polijā

20240617 Wrc Jspurdzins 36

2024. gada 17. jūnijā aizvadīta pirmā un līdz Polijas Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmam vienīgā pilnā treniņu diena, kurā “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstītie autosportisti Mārtiņš Sesks un Renārs Francis kopā ar “M-Sport” komandu testēja “Ford Puma Rally1” automašīnu. Pirmo emociju iespaidā abi liepājnieki atzina, ka šī bijusi ātrākā un tīkamākā pirmdiena viņu mūžā.

20240617 Wrc Jspurdzins 10a

Mārtiņš Sesks: “Šī bija viena no manām vislabākajām pirmdienām dzīvē, to nevar izstāstīt, to var tikai pieredzēt – vispirms WRC Polijas posmā un tad mājās, “Tet Rally Latvia””. Arī Renāra Franča sajūsma bija līdzīga: “Tik ātri mana diena nebija paskrējusi nekad. Tas ātrums, tas kā mašīna uzvedas, turas un bremzējas uz ceļa, tas bija kaut kas neaprakstāms”.

Treniņi notika Dienvidigaunijā uz grunts seguma, tramplīniem bagātā slēgtā ātrumposmā, kur sportisti veica četrpadsmit braucienus simtu 192 kilometru kopgarumā. Arī iepriekš ekipāža aizvadījusi tik pat garas treniņu dienas, taču šoreiz uz grunts seguma pavadītie kilometri bija ļoti vērtīgi, ņemot vērā, ka sportisti Rally1 automašīnu bez hibrīda piedziņas tikai sāk iepazīt un treniņiem atvēlētā kilometrāža ir ļoti limitēta, turklāt līdz sacensību sākumam Polijā atlikusi vien nedēļa.

20240617 Wrc Jspurdzins 31

“Katrā no šiem četrpadsmit braucieniem ir četrpadsmit tramplīni. Katrā kilometrā mēs lidojām kaut kur pa gaisu, kas tagad nedaudz mugurā un kaklā ir jūtams. Katrā braucienā audzējam tempu un centāmies saprast, kas notiek,” treniņu dienu raksturo Mārtiņš Sesks.

“Šie kilometri ir ļoti labs pamats, lai dotos uz Poliju. Vienā dienā daudz iemācījāmies. “M –Sport” komanda palīdzēja izprast un apgūt sīkās niansītes, lai pārkāpjot no Rally2 uz Rally1 auto, pielāgotos pie tempa un citām izmaiņām. Kopīgi meklējām variantus, kā adaptēties automašīnā un uzlabot braukšanu. Fiziskās sajūtas ir grūti izstāstīt, to var tikai piedzīvot un izbaudīt. Tas ātrums, ar kādu var traukties cauri līkumiem un līkumu sasaistēm no malas vai kabīnes video var likties superātrs vai nereāls, bet iekšā automašīnā tas liekas loģisks. Protams, to tempu, ko attīstījām treniņos, pārcelt uz sacensību režīmu būs nākamais izaicinājums. Par to, cik šis treniņš bijis nozīmīgs, līdz galam varēsim pārliecināties tikai Polijas posma “shakedown” un pašās sacensībās,” piebilda Sesks.

20240617 Wrc Jspurdzins 7

Uz Poliju Seska/Franča ekipāža dosies pirms Jāņiem, lai 23. jūnijā piedalītos sacensību publicitātes pasākumā “WRC Rally Show Warsaw 2024”, kur līdz ar citiem sportistiem veiks šova braucienus Varšavas futbola arēnā “PGE Narodowy”. Starts WRC posmā  “80. ORLEN Rally Poland” sekos jūnija izskaņā.  No 5. līdz 7.jūlijam liepājnieki startēs ceturtajā ERC posmā “Rally Estonia”, bet 14. jūnijā aizvadīs treniņbraucienus ar hibrīpiedziņas Rally1 automašīnu, lai 18.-21. jūlijā mērotos spēkiem ar pasaules elites rallija braucējiem “Tet Rally Latvia”.

Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „X” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, mājaslapā https://www.martinssesks.com.

 

Foto: Jānis Spurdziņš

Informāciju sagatavoja: Ieva Hmieļevska