Rallija komisija
09.02.2022

Sarmā uz starta stāsies arī šī rallija pieredzējušākais pilots Jānis Vorobjovs

Vz 2

Rallijā Sarma, kas notiks 12.f ebruārī, starp dalībniekiem būs arī Jānis Vorbjovs ar stūrmani Guntaru Zicānu. Ja Jānim šis būs pirmais rallijs kopš pagājušā gada vasaras, tad Guntaram šis būs atgriešanās rallijs pēc deviņu gadu ilgas pauzes.

Vz 2
Vorobjovs/Zicāns testos. Foto: Edgars Zicāns

Pēdējo reizi ziemas rallijā Vorobjovs startēja 2019. gadā (Rallijā Sarma un rallijā Alūksne). Aizvadītajās brīvdienas Vorobjovs/Zicāns aizvadīja testus, pēc kuriem Vorobjovs atklāja, ka ”Protams, bija liels prieks pēc ilgāka pārtraukuma atkal braukt pa sniegotiem ceļiem. Kopumā testos pabraucām labi, taču diemžēl viena tehniska problēma liedza tā pilnvērtīgi noslēgt testus. Līdz ar to šobrīd vēl līdz galam nav skaidrs, ar kuru mašīnu mēs brauksim rallijā Sarma,” stāsta Jānis Vorobjovs.

Jautāts, kāda bija sadarbība ar Guntaru, ar kuru kopā nebija braukts deviņus gadus, Jānis atzina, ka viss esot bijis kārtībā. ”Ar Guntaru viss izvērtās mierīgi un forši, tikai šobrīd jautājumu ir vairāk par mani, jo vajadzēs vairāk pamosties. Lai sagatavotos rallijam, man ir dots maz laika. Pagājušajā gadā braucu tikai vienu ralliju, bet ziemas rallijā pēdējo reizi startēju pirms trīs gadiem. Šobrīd neesmu tajā labākajā formā, bet līdz Sarmas rallijam vēl nedaudz laiks ir un es atmodīšos. Mums vēl ir paredzēti divi treniņi, tāpēc ceru, ka viss būs kārtībā.”

Šī būs 25. reize, kad Vorobjovs piedalīsies rallijā Sarma, un tas Jāni ierindo pirmajā vietā to pilotu vidū, kuri visvairāk startējuši šajā rallijā. ”Bez šaubām, rallijs Sarma man ir ļoti mīļš rallijs, tāpēc liels paldies Vilhelmam Sniedzānam par to, ka viņš ar savu komandu saglabājis šī rallija tradīcijas un šis rallijs ir bijis visos grūtajos laikos. Šis rallijs man ir ļoti tuvs un mīļš,” nobeidz Vorobjovs, kuram rallijā Sarma četras reizes izdevies kāpt uz goda pjedestāla.

Tikmēr pēc deviņu gadu pauzes rallijā atgriezties nolēmis Guntars Zicāns, kurš no 2009. gada līdz 2013. gada brauca kopā ar Vorobjovu. Jautāts, kāpēc Guntars nolēma atgriezties rallijā, Zicāns atzina, ka ”Tā bija Jāņa iniciatīva atkal uzbraukt kopā. Ja būtu šāds piedāvājums pirms pieciem sešiem gadiem, tad diez vai gribētu atsākt, bet tagad laiks kopš pēdējā rallija pagāja daudz, un arī pašam nedaudz jau gribējās uzbraukt. Teikšu godīgi – nedaudz pietrūka tas rallijs un adrenalīns. Jā, pa vidu man tagad bija visādas citādas nodarbes (darbs, bizness, kā arī pēc ilgāka laika Guntars atsāka medības), bet gribējās kaut ko ātrāku, asāku,” iesāk Guntars Zicāns.

Arī Zicāns atklāja, ka pirmie testi diemžēl beidzās ātrāk nekā bija plānots. ”Jā, bija prieks atgriezties rallija mašīnā un atkal braukt, bet diemžēl šoreiz mūs pievīla tehnika. Taču tāpat pabraucām labi, jo šoreiz galvenais uzdevums bija atgūt tās kopistiskās sajūtas. Šobrīd līdz galam vēl nezinām, ar kādu auto mēs brauksim Sarmā, bet rallijā noteikti startēsim.”

Lai arī pauze kopš pēdējā rallija bija deviņi gadi, Zicāns atklāja, ka sajūtas un sadarbība esot bijusi laba. ”Tu zini, biju pārsteigts. Ja Jānis ar rallija auto nebija braucis apmēram deviņus mēnešus, bet es deviņus gadus, tad ļoti ātri man tās sajūtas atgriezās. Biju pats patīkami pārsteigts, ka viss tik dabīgi sanāca. Protams, vēl nav tas līmenis, kāds bija sasniegts pirms deviņiem gadiem, bet domāju, ka līdz rallijam viss būs kārtībā.”

Pēc tam, kad Guntars pameta ralliju, viņš tam īsti nesekoja līdzi, taču vēlāk interese par ralliju atgriezās. ”Pirmie trīs gadi pagāja tā, ka rallijam īsti nesekoju. Jā, kaut kādus virsrakstus redzēju, bet tā ļoti neiedziļinājos tajā visā. Bet ar katru brīdi tā interese kļuva lielāka. Pēc tam pats aizbraucu uz dažiem WRC posmiem paskatīties (Portugālē un Igaunijā). Taču jāatklāj, ka ralliju tā pilnībā aizmirst nevar, ja rallijā esi braucis kopš 2003.gada.”

”Agrāk man bija periods, kad tas rallijs bija par daudz, jo pēdējos aktīvajos gados veicām apmēram 15 rallijus gadā, un tad brīžiem tas jau likās, kā darbs. Bet, gadiem ejot, tu saproti, ka gribas vēl izbaudīt to adrenalīna garšu.”

Jautāts, vai šis ir tikai viens kopīgs rallijs, vai arī ekipāžai ir tālejošāki mērķi, Guntars atklāja, ka šis viņam un Jānim šogad nebūs vienīgais rallijs. ”Tā doma ir, ka šis nebūs mūsu vienīgais iznāciens šogad. Ja viss būs kārtībā, tad plānojam šogad braukt Latvijas un Lietuvas rallija čempionātos. Jānis vēl grib pabraukt nopietni, jo cik tad viņam ir tie gadi – laikam tikai par vienu vairāk nekā Lēbam (smejas). Tā kā tik ātri Jānis vel negrib noslēgt rallija karjeru. Prieks, ka, apskatoties dalībnieku sarakstu, vairāki braucēji pēc ilgākas pauzes atgriežas rallijā, tāpēc domāju, ka mūs sagaida aizraujošas sacīkstes.”

”Šoreiz varbūt mums nav tie tituli galvenie, kas, protams, nav mazsvarīgi, bet šoreiz vairāk gribas uzbraukt sava prieka un sajūtu pēc. Taču jāsaka, ka abi pēc dabas esam maksimālisti un īsti plezīra pēc braukt nemākam. Ja brauc, tad brauc no sirds un kārtīgi.”

Informācijas avots:

www.go4speed.lv