Kartinga komisija
18.04.2023

Sākas pieteikšanās unikālam projektam – SIEVIŠĶĪGA un STIPRA

Tillotson

TILLOTSON sacensību seriāla organizatori, sadarbībā ar Eiropas lielāko un prestižāko parfimērijas un kosmētikas mazumtirgotāju, DOUGLAS un sporta klubu SQUAD HOUR, ir atvēruši pieteikšanos sievietēm projektā SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA. Pēc atlases kārtām divas labākās sievietes tiks pie pilnībā apmaksātas sezonas ar T4 kategorijas sporta kartingiem un iespēju cīnīties par ceļazīmi uz pasaules kausa posmu Spānijā.

Sieviskiga Un Stipra Tillotson

Sekojot pasaules tendencēm un ievērojot vienlīdzības principu, Latvijā ir radīts jauns, unikāls projekts – SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA! Tajā jebkurai sievietei, kura sasniegusi 16 gadu vecumu, ir iespēja pierādīt sev, Latvijai un pasaulei, ka stipra sieviete spēj sasniegt virsotnes, saglabājot sievišķību. Divas labākās kandidātes iegūs balvu, kas ekvivalenta 20 000 EUR, proti, pilnībā apmaksātu 2023.gada sezonu profesionālā kartingu komandā un iespēju cīnīties par iekļūšanu pasaules kausa finālā. Sacensību pieredzei nemaz nav jābūt, jo projektā nedrīkst piedalīties dāmas, kurām ir spēkā vai kādreiz bijusi autosporta licence. Dāmas drīkst pieteikt sevi vai citu personu, kurai šis projekts varētu būt saistošs.

SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA projektā paredzētas trīs atlases kārtas – pēc pieteikšanās un motivējoša video iesūtīšanas (par sevi vai personu, kura tiek pieteikta), notiks fiziskās sagatavotības pārbaude, komunikācijas un sievišķības tests, kā arī pārbaudījums trasē ar sporta kartingu. Katru kārtu vērtēs šim projektam speciāli izveidota, kompetenta žūrija, izvēloties divas labākās kandidātes.

Projekta žūrija:
• Linda Medne – LATVIJAS AUTOMOBIĻU FEDERĀCIJAS (LAF) ģenerālsekretāre un Starptautiskās Automobiļu federācijas globālās kustības FIA Women in Motorsport pārstāve;
• Marta Kalēja-Irbe – sporta kluba SQUAD HOUR sertificēta fitnesa trenere, kā arī profesionāla sporta deju dejotāja;
• Karlīne Egle (ex.Štāla) – pirmā sieviete pasaulē, kura uzvarējusi kādā no formulu klasēm. Ātrākā latviete pasaulē;
• Rūdolfs Toms Bērziņš – TILLOTSON sacensību seriāla organizators un projekta iniciators;
• Krišjānis Caune – Latvijas čempions autosportā, prestižo sacensību Parīze-Dakāra un Monte Carlo Historique laureāts, TOP10 JWRC atlēts, kā arī RED9.LV SCUDERIA komandas pilots;
• Linda Dzirne – Eiropas lielākā, sievišķīgākā un prestižākā parfimērijas un kosmētikas mazumtirgotāja, DOUGLAS e-komercijas vadītāja.

„Motoru sporta daudzās šķautnes arvien vairāk ietver arī sievišķību! Beidzamajā laikā ir jūtams sieviešu īpatsvara pieaugums, iesaistoties gan kā braucējām, inženierēm, tiesnesēm vai pat komandu vadītājām. Liels prieks, ka Latvijā tiek īstenots projekts, kas sasaucās ar Starptautiskās Automobiļu federācijas kustību FIA Women in Motorsport, un ikvienai sievietei būs iespēja sasniegt pasaules līmeni,” stāsta LATVIJAS AUTOMOBIĻU FEDERĀCIJAS ģenerālsekretāre Linda Medne.

Noslēdzoties atlases kārtām, divām labākajām dalībniecēm gaidāma spraiga vasara, kas noteikti paliks atmiņā ilgi. Būs jāspēj iejusties sportistu vidē, startējot ar profesionāli sagatavotu tehniku.

Pasaules kausa noteikumi paredz, ka katras dalībvalsts trīs ātrākie sportisti kvalificējās finālam, kas norisināsies no 21. līdz 24. septembrim Valensijā (Spānijā), leģendārajā Lucas Guerrero International Circuit trasē. Par kvalificēšanos finālam cīnīsies arī ātrākās Latvijas T4 kategorijas sievietes un pastāv reālā varbūtība, ka tā būs tieši projekta SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA dalībniece.

„Ar šo projektu vēlamies pierādīt, ka ikvienam viss ir iespējams! Jā, balva ir liela, bet, redzot Tillotson klases milzīgo izaugsmi visā pasaulē, vēlējāmies radīt paliekošu stāstu, kas noteikti būs dalībniecēm pavērsiena punkts dzīvē. Ļoti ceru, ka kādai no dāmām izdosies arī kvalificēties pasaules kausa finālam Spānijā,” komentē TILLOTSON sacensību seriāla organizators un projekta SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA idejas autors Rūdolfs Toms Bērziņš.

T4 kartingu klasē Latvijā kopumā paredzēti seši posmi, no kuriem piecos startēs arī projekta SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA dalībnieces, viesojoties tādās pilsētās kā Kandava, Ropaži, Madona, Jelgava un Rīga. Pirmais posms paredzēts 1. maijā, Kandavas kartodromā, bet noslēdzošais – tieši pirms pasaules kausa – no 15. līdz 16. septembrim (norises vieta tiks precizēta).

Vairāk informācijas par Latvijas čempionātu un Latvijas kausa ieskaiti kartingā iespējams uzzināt – Latvijas Automobiļu Federācijas mājas lapā (www.laf.lv), bet īpaši sekot notikumiem projektā SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA – portālā www.1188.lv, LMT Straume raidījumā ĀTRUMA CILTS, kā arī TILLOTSON RACING LATVIJA sociālo tīklu profilos.

Pieteikties projektam iespējams šajā saitē:
www.tillotsonracing.lv/pieteiksanas-damam/

 

Informāciju sagatavoja: Tillotson Racing Latvija, 29107079, tillotsonracinglatvija@gmail.com