Drifta komisija
08.09.2021

ŠAJĀ NEDĒĻAS NOGALĒ DRIFTS RAGANAS KATLĀ

Bilde 6

Tas brīdis ir klāt – drifts atgriežas Raganas katlā, Biķernieku trasē – vienā no bīstamākajām drifta trasēm Eiropā.  11 septembrī, sestdien, mūs sagaida aizraujošas sacensības “FIA NEZ” (Ziemeļeiropas Zonas) un Latvijas/Igaunijas/Lietuvas čempionāta posmi, kā arī Baltijas drifta čempionāta posms, un Latvijas un Igaunijas drifta kausa Semi pro klases posmi. 

Bilde 6

Sestdien, “Raganas katlā” startēs 27 Pro klases dalībnieki un 23 Semi pro klases dalībnieki.

Šī Biķernieku trases daļa izceļas ar pamatīgām reljefa maiņām, nepārskatāmiem līkumiem un mazām drošības zonām, padarot to par neaizmirstamu piedzīvojumu gan braucējiem, gan skatītājiem. Zinot pilotu līmeni, un to, ka daudzi jau ir iebraukušies šajā trasē iepriekšējās sezonās, šis posms noteikti paliks atmiņā ar iespaidīgu sniegumu.

“Raganas katls” piesaista braucējus un skatītājus ar savu specifiku – drifts tiek vērots vis riņķī Raganas katlam, ļoti plašā teritorijā, kā arī ieeja Raganas katlā ir no pavisam citas puses Biķerniekos- to iegaumējiet- ieeja ir no Biķernieku ielas puses, jeb meža puses. No trases malās esošajiem kalniņiem ir iespējams pārredzēt teju visu trasi. Arī šogad tiks izvietots video ekrāns skatītājiem trases pārredzēšanai, un ekrāns arī dalībnieku parkā. Papildus, šī ir tā reize, kad organizatori aicina droši ņemt līdzi savus krēslus, pufus, jeb personalizētās sēdvietas u.t.t. no mājām, lai ar komfortu baudītu driftu “Raganas katlā”.

No Latvijas sportistiem PRO klasē uz starta redzēsim visus TOP braucējus, Jāni Jurku, kurš demonstrē lielisku sniegumu šosezon un pašlaik ir arī sezonas kopvērtējuma līderis gan Livonijas gan Baltijas drifta čempionātā. Uz starta redzēsim arī Raivi Alkšāru, kurš arī šogad demonstrē lielisku sniegumu, un pirms nedēļas plūca laurus kāpjot uz augstākā pjedestāla Baltijas drifta čempionāta posmā Igaunijā. NEZ drift Rīga sacensības būs arī atgriešanās sacensības Pro braucējam Ingusam Jēkabsonam, kurš ieturēja mazu pauzi braukšanā, bet nu ir atgriezies un pirmās sacensības aizvadīs tieši raganas katlā. Ingusam no tā sauktajiem “vecās skolas” drifteriem pievienosies arī Ivo Cīrulis, kurš pēc piedzīvotās avārijas DMEC Rīga posmā ir salabojis savu automašīnu un gatavs cīņām. Papildus noteikti lielu konkurenci PRO pilotiem sastādīs arī Edmunds Bērziņš, kurš šogad kļuva par Red Bull car pak drift uzvarētāju. No Baltijas skaļākajiem drifta vārdiem uz starta redzēsim Benediktas Čirba, Mihkel Norman Tults, Ao Vaida un Gediminas Ivanauskas. Ar pilno dalībnieku sarakstu iespējams iepazīties www.nezdriftriga.eu

Semi Pro klasē noteikti arī gaidāmas sīvas cīņas, jo reizē ar Latvijas ieskaiti norisināsies arī Igauņu ieskaite. Latvijas ieskaitē uz esošo brīdi kopvērtējuma līderis ir Edgars Kroģeris, kuram tuvu seko Edgars Jenčs, Jānis Bērzinš un Roberts Bāriņš.

Sacensību programma:

Piektdiena, 10. septembris:

13:00 -19:00 Treniņu braucieni abas ieskaits klases

Sestdiena, 11.septembris:

Skatītājiem ieeja atvērta no 09:00

  • 09:00 -10:00 PRO klases treniņbraucieni
  • 10:00- 10:50 Semi Pro klases treniņbraucieni
  • 12:00 -13:00 PRO kvalifikācijas braucieni
  • 13:00 -14:00 Semi Pro kvalifikācijas braucieni
  • 14:00 Sacensību oficiālā atklāšana
  • 14:40-17:00 Pro Tandēmu braucieni
  • 17:10-19:00 Semi Pro tandēmu braucieni
  • 19:10 Apbalvošanas ceremonija

Visa informācija skatītājiem par Covid-19 noteikumiem pieejama oficiālajās vietnēs www.nezdriftriga.eu un www.driftlatvia.com . Skatītājiem būs pieejamas divas bezmaksas auto stāvvietas, viena trases teritorijā, ar limitētu skaitu, un viena uz Biķernieku ielas, papildus aicinām visiem kuri novieto automašīnu uz ielas sekot līdzi zīmēm. Papildus organizators atgādina, ka ieeja notiek no Biķernieku ielas puses- meža puses, nevis pa standarta ieeju Biķernieku trasē.Vairāk informācijas par sacensībām, ieejām, stāvvietām, dienaskārtību, biļešu cenām un citus jautājumus vari noskaidro