Krosa komisija
01.09.2021

Sacensības “Mūsas trilleris” sasniedz jaunu dalībnieku rekordu: 250 rallijkrosa, autokrosa un folkreisa braucēji

Skatitaji

Šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. septembrī, Mūsas trasē norisināsies autosporta sacensības “Mūsas trilleris”, pasākuma mērķis ir divās dienās apvienot visas krosa disciplīnas – rallijkross, autokross un folkreiss. Formāts, kad tiek uzņemtas dažādas disciplīnas, norisinās trešo gadu pēc kārtas, turpinot labot dalībnieku skaita rekordu, šī gada sacensībās uz starta 250 sportisti. 

Skatitaji

Mūsas trilleris uzņems trīs krosa disciplīnu pārstāvjus. Sestdien norisināsies Latvijas rallijkrosa čempionāta un kausa posms, kurā uz starta pulcēsies 73 dalībnieki. Pirmās dienas vakarā un svētdienas pirmajā pusē cīņās dosies 85 Folkreisa vasaras kausa braucēji, bet visus braucienus svētdien aizvadīs 93 Latvijas autokrosa čempionāta un kausa, kā arī Baltijas autokrosa kausa sportisti.

Dalību divās disciplīnās pieteicis arī baušķenieks, čempions vairākās autosporta disciplīnās un Latvijas Automobiļu federācijas sporta meistars – Māris Neikšāns. Sportists uz starta stāsies folkreisā un autokrosa B1600 bagiju klasē.

Māris Neikšāns: “Starts ar bagiju ir tāds neizsapņots sapnis kopš agras bērnības, protams, man vienmēr patikušas salonu automašīnas, bet bagiji vienmēr šķituši kaut kas īpašs. Tas ir viegls, nav logi, zeme un dubļi pa taisno nāk sejā, tas vien manās domās bija kas interesants. Bija meitiņas dzimšanas diena, sēdējām un krustdēls saka, ka pieejams bagijs īrei, es uzreiz saspicēju ausis un saku, lai nāk un visu pastāsta. Sazinājos ar īpašnieku, parunājām un jau nākamajā dienā vienojāmies par manu dalību Mūsas trillerī.”

“Par folkreisu, iekšēji bija sajūta, ka Bauskā ir jāuzstartē. Zināms, ka tas nav nekas sarežģīts, aizbrauc uz kādu sacīksti, nopērc automašīnu, kas daudz finanses šajā disciplīnā neprasa un brauc – tā darīju arī es un automašīna ir kaujas gatavībā,” atklāj Māris.

Divu dienu sacīkste sāksies 4. septembrī plkst. 08:45, šajā dienā vērosim divu disciplīnu, rallijkrosa  un folkreisa braucienus, sāksim ar rallijkrosu – tiks aizvadīti visi braucieni un apbalvoti labākie, bet folkreisa dalībnieki aizvadīs pirmos divus kvalifikācijas braucienus dienas otrajā pusē. 5. septembrī diena tiks uzsākta plkst. 07:30. Pirmajā dienas pusē norisināsies folkreisa galvenās cīņas atlikušajās kvalifikācijās, kā arī pusfinālu un finālu braucienos. Paralēli folkreisam, savus braucienus uzsāks un noslēgts autokrosa braucēji.

Jānis Bergs, sacensību rīkotājs: “Jau trešo gadu rīkojam šāda koncepta krosa pasākumu, kurā iespējams redzēt un līdzi just gan rallijkrosa, gan autokrosa un folkreisa braucējiem. Esam pārliecinājušies, ka tas strādā, tāpēc “Mūsas trilleris” turpinās priecēt ar spaigām cīņam. Neskatoties uz dažādajiem ierobežojumiem, dalībnieki būs daudz un šajā gadā esam pārspējuši visas cerības un prognozes – uzņemsim 250 dalībniekus.”

Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā www.aula.lv. Skatītājiem būs pieejama norises vietā izvietotā “A” tribīne, kurā noteikts ierobežots skatītāju skaits. Biļešu cenas: “A” tribīne sestdiena, 4. septembris 10 EUR, svētdiena, 5. septembris 10 EUR. Invalīdiem ratiņkrēslā ieeja bezmaksas, bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bezmaksas (neaizņemot papildus sēdvietu). Sacensības norisināsies pēc daļēji drošā pasākuma koncepta, kas pasākumu padara pieejamu visiem – tiem, kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, kā arī līdzjutējiem, kuri uzrāda negatīvu Covid-19 testu. 

Sacensību laikā tiks nodrošināta tiešraides translācija, kuru varēs vērot Best4sport televīzijas kanālā, Rallycross.lv youtube kanālā, kā arī sociālo tīklu profilos: Rallycross.lv, AXLatvia, Autocross.lv, Latvijas Automobiļu federācija.

Rallijkrosa dalībnieku saraksts pieejams www.rallycross.lv, autokrosa www.axlatvia.lv, bet folkreisa www.folkreiss.lv. Plašāka informācija par pasākumu pieejama sagatavotajā sacensību gidā. Gids pieejams ŠEIT.

Jaunumiem var sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Foto atsauce: Toms Paipals un Kalvis Zaļaiskalns

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja , Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības

E-pasts: media@rallycross.lv, Tel. Nr.: +371 26612249