Kartinga komisija
17.12.2021

Rotax Max Grand Finals: sportisti gatavojas rītdienas fināliem

268446051 4849757235075242 1506425659706901221 N

Priekšfinālu diena aizvadīta, starta vietas rītdienas fināliem noskaidrotas. Ļoti laba diena Latvijas sportistiem. Vērojot šodienas braucienus, šķita, ka mūsējiem joprojām ir rezerves, kuras pilnībā varēs izlikt finālos, jo tur nekas vairs nebūs jātaupa.

Klase MiniMax – Toms Strēle cīnījās kā zvērs lielāko daļu brauciena aizvadot trijniekā, tikai noslēgumā nedaudz pietrūka veiksmes un nācās atkāpties uz sesto pozīciju. Summā šobrīd Toms klasificējies sestajā pozīcijā, no kuras tad arī Toms rīt uzsāks savu fināla braucienu.

Klase Junior – Tomass Štolcermanis turpina dominēt, šķiet, ka tikai fatāla neveiksme var viņam liegt sasniegt augstvērīgu rezultātu finālā. Tomasam samērā vienkāršs brauciens no starta līdz finišam pirmajā pozīcijā. Edgaram Vilcānam tik viegli neklājās – neveiksmes mijās ar veiksmēm un rezultātu tabulā brauciena laikā škiet, ka viņš pabija gandrīz visās top 10 pozīcijās, finišu sasniedzot piektajā vietā, kas visu braucienu summā viņam dod ceturto starta pozīciju rītdienas finālā.

Klase DD2 Masters – spraigas cīņas aizvadīja visi trīs mūsu sportisti. Braucienu visaugstāk pabeidza Henrijs Grūbe, taču viņš saņema sekunžu sodu un noslīdēja uz septīto pozīciju. Vienu vietu augstāk tika klasificēts Ēriks Gasparovičs. Iļa Aļošķins finiša līniju šķērsoja trīsdesmit ceturtais. Rīdienas finālu mūsu sportisti uzsāks sekojošās pozīcijās: Henrijs sestais, Ēriks septītais un Iļja trīsdemsit trešais.

Klase DD2 – šķiet, ka šīs klases braucienos mūsējiem klājās vissmagāk. Starta vietas bija augstas Emīls Akmens braucienu uzsāka trešais un Patriks Noels Ločmelis ceturtais. Finiša karogu Emīls ieraudzīja kā piektais, bet pēc soda sekunžu pieskaitīšanas atkāpās uz trīspadsmito pozīciju, Patriks klasificējās kā devītais. Krists Ziders braucienu aizvadīja ļoti kaujinieciski no trīsdesmitās starta vietas viņam izdevās pakāpties 13 pozīcijas uz augšu, taču arī viņš saņēma laika sodu un rezultātu listē tika ierindots divdesmit trešajā pzīcijā. Diemžēl ar to bija par maz, lai kvalificētos fināla braucienam. Patriks finālu uzsāks no sestās pozīcijas un Emīls no astotās.

Izņemot Tomasu, kurš uzvarējis pilnīgi visus braucienus, visi pārējie mūsu sportisti pirms rītdienas fināliem, tēlaini izsakoties, šodien paspēra pussolīti atpakaļ, lai sagatavotos lielajam lēcienam finālā. Vēlēsim veiksmi un turēsim ikšķus par mūsu sportistiem finālos.

268446051 4849757235075242 1506425659706901221 N