Kartinga komisija
16.12.2021

Rotax Max Grand Finals aizvadīta ceturtā sacensību diena

U6r3956

Mūsu sportistiem vairākas uzvaras un top 6 finiši šodienas hītos. Neiztikām arī bez sirdi stindzinošiem momentiem Krista Zidera izpildījumā – kā TV komentētājs teica, Krists gaisā pavadīja vairāk laika nekā slavenā NBA zvaigzne Maikls Džordans. Bet par visu pēc kārtas.

Klase MiniMax – Toms Strēle abos šīs dienas hītos finišēja trešais. Pieplusojot vakardienas ceturto vietu, viņu ierindo sestajā vietā visu hītu kopsummā, kas dod Tomam trešo starta vietu B finālā.

Whatsapp Image 2021 12 16 At 19.32.39

Klase Junior – Tomass Štolcermanis neatstāja nekādas cerības saviem konkurentiem uzvarot pilnīgi visos hītos, attiecīgi, viņam pirmā starta pozīcija A finālā. Ļoti labi hītus aizvadīja arī Edgars Vilcāns divreiz finišējot otrais un vienreiz astotais, kas kopsumā pēc hītiem klasificē Edgaru ceturtajā pozīcijā, kas dod otro starta vietu B finalā. Abos finālos latvieši startēs no pirmās rindas.

U6r3956

Klase DD2 Masters – šajā klasē paredzēti tikai divi hīti, viens vakar un viens šodien. Ceturtdienas hītā ceturtais finišēja Henrijs Grūbe, bet pēc soda piešķiršanas viņš noslīdēja uz devīto pozīciju, savukārt, Ēriks Gasparovičs pacelās no septītās uz sesto pozīciju. Iļja Aļošķins finišēja divdesmit devītais. Priekšfinālu mūsējie uzsāks no sekojošām pozīcijām: Henrijs Grūbe piektais, Ēriks Gasparovičs septītais un Iļja Aļošķins trīsdesmitais.

Whatsapp Image 2021 12 16 At 19.32.39 1

Klase DD2 – dienas pirmajā hītā no pirmajām divām rindām startēja visi trīs mūsu sportisti, diemžēl finišu izdevās sasniegt tikai diviem. Dramatisku avāriju piedzīvoja Krists Ziders, trases vienā no ātrākajīem sektoriem konkurents uztriecās virsū, rezultātā Krists ielidoja trases drošības nožogojumā, uzlidoja gaisā, veikdams vairākus 360 apgriezienus gaisā un piezemējās drošības joslā, krietni sabojājot savu kartingu, lieki piebilst, ka ar to sacīkšu diena viņam bija beigusies. Cīņā palikušajiem latviešiem veicās krietni vien labāk – Patriks Noels Ločmelis finišēja pirmais un Emīls Akmens ceturtais. Dienas noslēdzošais hīts veiksmīgs bija Emīlam, kuram izdevās uzvarēt, bet Patriks finiša līniju šķērsoja desmitais. Pēc hītiem Emīls klasificēts piektais, Patriks septītais un Krists ar vienu finišētu hītu sešdesmitais. Emīls un Patriks A finālu uzsāks no otrās rindas – trešās un ceturtās starta pozīcijas, bet Krists cīnīsies B finālā, to uzsākot no trīsdesmitās starta vietas.

Hīti ir aizvadīti godam, tagad tikai tikpat pārliecinoši un vienlaicīgi arī prātīgi jāaizvada priekšfināli, lai iegūtu pēc iespējas labāku starta pozīciju sestdienas fināla braucienam. Potenciāls mūsējiem ir, ātrums arī ir, cerams arī veiksme būs mūsu sabiedrotā.