Krosa komisija
22.11.2021

Ronalds Baldiņš ”Nitro Rallycross” sacensībās Amerikā uzrāda labu sniegumu

Ioz71sqs

Naktī uz pirmdienu noslēdzās ”Nitro Rallycross” čempionāta 4.posms, kurā uzvaru svinēja Travis Pastrana. Pirmo reizi lielajā finālā starp astoņiem dalībniekiem iekļuva vienīgais latviešu braucējs Ronalds Baldiņš, kurš finišā izcīnīja septīto vietu.

Ioz71sqs
Foto: QNIGAN

”Milzīgs, milzīgs paldies visiem, kuri juta līdzi, kuri uzmundrināja un sūtīja ziņas – pat šobrīd man ir zosāda. Milzīgs paldies arī atbalstītājiem, bez kuriem šis mērķis nebūtu sasniegts. To, ko mēs izdarījām šodien, tas ir vārdiem neaprakstāmi. Visa komanda nostrādāja uz miljons procentiem. Visi ieguldīja savu darbu, enerģiju. Uz finālu mums palīdzēja visi Olsbergs MSE komandas mehāniķi,” pēc sacensībām stāsta Ronalds Baldiņš.

Baldiņš atklāj, ka nokļūšana šajā seriālā nebija viegla un pirmajā posmā daudz ko nācās apgūt un mācīties pašam. ”Tā, kā Nitro rallijkrosa čempionātā iekļuvām mēs, domāju, ka neviens sportists to nav piedzīvojis, kā to izdarījām mēs – pirmajā posmā iekāp mašīnā, virziens tas un viss ir jāpārvar pašam. Šoreiz mēs gājām nedaudz savādāk un soli pa solim likām ātrumu. Protams, arī veiksmei bija jābūt klāt, jo bez tās sports nav iespējams.”

Sportists atklāja, ka organizatori un komanda viņu ir uzrunājuši par iespējamo startēšanu sezonas noslēdzošajā posmā, kuru arī Ronalds ar savu komandu šobrīd apsver. ”Domāju, ka ir daudz kas izdarīts, bet daudz ko mēs vēl varam izdarīt. Gan organizatori, gan Olsbergs MSE komanda mūs uzrunāja, ka grib mūs redzēt sezonas noslēdzošajā posmā Floridā, kas notiks pēc divām nedēļām. Mēs neesam paši lēnākie, neesam paši stiprākie, bet mēs maza tauta varam izdarīt lielas lietas. Mums šobrīd ir kaut kas jāpārdomā, kaut kas jāsaliek pa plauktiņiem, bet jebkurš ar mums kopā var nākt šajā milzīgajā piedzīvojumā. Cerams, ka tiksimies Floridā, un mēs izdarīsim to, ko mēs mākam.”

Kvptxw7q
Foto: QNIGAN

Pirmajā braucienā Baldiņš, startējot no pēdējās rindas, pēc starta astoņu braucēju konkurencē pacēlās uz septīto vietu. Turpinājumā vairākiem konkurentiem bija dažādas problēmas, kas Ronaldam finišā ļāva ieņemt piekto vietu, uzvarētājam zaudējot 14,3 sekundes.

Otrajā pusfināla braucienā no otrās rindas startēja Timijs Hansens un Baldiņš. Pēc starta vadībā izvirzījās Kevins Eriksons, bet Baldiņš bija piektais. Finišā aizraujošā cīņā uzvaru svinēja Stīvs Arpins, aiz sevis atstājot Eriksonu. Baldiņš atpalika nepilnas septiņas sekundes, kas deva piekto vietu.

Pēc tam sekoja divi noslēdzošie pēdējās cerības braucieni (katrā pa četriem sportistiem), no kuriem tikai brauciena uzvarētājs varēja iekļūt finālā. Pirmajā braucienā ātrākais bija Timijs Hansens. Otrajā braucienā Baldiņam pretim stājās zvaigžņots sastāvs – Liams Dorans, Kevins Hansens un Taners Fausts, kurš diemžēl beigās uz starta neizgāja. Kā pirmais džokerī devās Kevins Hansens, bet otrajā aplī to pašu darīja Dorans. Tobrīd līderis bija Baldiņš, kuru līderi pēdējā (ceturtajā) aplī gandrīz jau noķēra. Brīdī, kad Dorans un K.Hansens aizvadīja sīvas cīņas, kur pēc viena no kontaktiem K.Hansens ielidoja trases norobežojumā, džokerī devās Baldiņš, kurš trasē atgriezās otrais, piekāpjoties Doranam, bet būdams priekšā Hansenam. Finišā sākotnēji uzvaru svinēja Dorans, kurš vēlāk par sadursmi ar K.Hansenu saņēma piecu sekunžu sodu, kas tādējādi finālā ļāva iekļūt Baldiņam. Ļoti sarūgtināts par šo atgadījumu bija K.Hansens, kurš ilgi nekāpa ārā no savas automašīnas.

Astoņu apļu finālā dominēja Subaru, kur uzvaru izcīnīja Pastrana, aiz sevis atstājot komandas biedrus Spīdu un Bakerūdu, kamēr T.Hansens palika piektais. Baldiņam, kuram šis bija tikai otrais Nitro RX posms karjerā, lielajā finālā izcīnīja septīto vietu.

Syzw6jbk
Foto: QNIGAN

Informācijas avots:

www.go4speed.lv