Krosa komisija
04.12.2020

ROBERTS VĪTOLS CEĻĀ UZ LIDENHILAS SACĪKSTĒM

42970361 1708110372645717 56906761893838848 O

Nedēļas nogalē Latvijas rallijkrosa braucējs Roberts Vītols aizvadīs Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta otro un trešo posmu. Lidenhilas trasē Vītola Super 1600 klasē uz starta stāsies arī Volland Racing, bet Suprcar ieskaitē cīņā dosies RX Cartel vienības braucēji.

Lai gan šķiet, ka pandēmijas dēļ pasaules autosports ir pamiris, ja neskaita ugunīgo F-1 un WRC, briti pamanījušies sarūpēt nacionālā rallijkrosa turpinājumu Lidenhilā. Līdz ar to savu otro (un trešo) sacīksti šogad varēs aizvadīt arī Provento Racing braucējs Roberts Vītols. Rīdziniekam britu čempionāts, jeb 5 Nāciju kausa izcīņa bija šogad galvenā prioritāte, tāpēc atcelto posmu dēļ sezona līdz šim izrādījusies visai klusa.

Tomēr Lielbritānijas čempionāts pēc ilgās pauzes (pirmais posms notika augustā) ir gatavs atsākties, turklāt visai skaļi. Vītola Super 1600 klasē startam pieteikusies Eiropas Super 1600 klases vadošā komanda Volland Racing. Vācieši uz starta plāno izvest Šveicē dzīvojošo krievu Juriju Beļevski, kurš uzvarēja vienīgajos divos notikušajos Eiropas Super 1600 čempionāta posmos Barselonā. Tā kā sezonā pietrūka aizvadīto posmu, Beļevskis, iespējams, palika bez Eiropas čempiona titula. Attiecīgi, Vītolam viņa starts būs laba mēraukla par reālo ātruma atšķirību starp labu Baltijas līmeņa tehniku un Eiropas čempionāta vadošo pilotu. Zem Volland Racing karoga rallijkrosā debitēs līdz šim kroskartu cīņās startējušais 16 gadus vecais beļģis Kobe Pauvelss, kura tēvs Koens ir vairākkārtējs Beļģijas rallijkrosa čempions, un startējis arī dažāda līmeņa starptautiskajos seriālos.

Kopumā Super 1600 klasē uz starta gatavojas izbraukt tikai četri dalībnieki (bez minētajiem arī Roberta galvenais konkurents augusta posmā Darens Skots), taču šoreiz sastāvs ir interesants Volland Racing dalības dēļ. To atzīmē arī Roberta tēvs un menedžeris Uģis Vītols: “Smejoties var teikt, ka mums būs iespēja gūt Eiropas čempionāta pieredzi bez liekiem izdevumiem – tiksimies ar Eiropas spēcīgāko Super 1600 komandu Volland Racing. Skaidrs, ka tehnikas ziņā viņi būs galvas tiesu pārāki – lai cik ļoti mēs censtos, jāapzinās, ka mūsu Peugeot ir būvēts pirms desmit gadiem, kas autosportā ir ļoti daudz. Tāpēc šī būs lieliska skola, atklāsmes par Eiropas Audi reālo atšķirību. Nemētāsimies ar frāzēm par uzvarām, taču pēc iespējas labāk paveiksim savu darbu, lai zinātu, ka esam izdarījuši visu, kas mūsu spēkos. Nesaku, ka esam jau startā padevušies, vienkārši apzināmies situāciju. Pretosimies, cik varēsim, turklāt sestdien tiek solīts lietus, kas var satuvināt spēku samērus. Šī būs lieliska skola un vērtīga pieredze!”

Visus šos mēnešus Vītola Peugeot automašīna atrodas Lielbritānijā, iekonservēta piekabē. Uģim Vītolam ir bažas, ka ilgstoša atrašanās britu mitrajā gaisā var radīt pārsteigumus: “Nebija paredzēts, ka mašīna nekustīgi atradīsies piekabē tik daudzus mēnešus. Sākotnējais kalendārs vēstīja, ka mašīnai būs jābūt uz starta krietni regulārāk, tāpēc bez šaubām atstājām auto Anglijā. Tomēr šobrīd būs jāpastrādā, lai pārbaudītu katru kontaktiņu un niansīti, ko varētu būt ietekmējis drēgnais laiks un britu laika apstākļi. Plānojam pēc šī dubultposma gādāt tehniku uz Latviju, lai to savestu kārtībā janvārī paredzētajām sacensībām.”

Lidenhilas sacīkstē arī Supercar klasē aizraujošs kolektīvs. Uz starta sestdien stāsies RX Cartel pasaules čempionāta braucējs Liems Dorans, bet svētdien ar šo auto cīnīsies Andreass Bakerūds. No pasaules čempionāta braucējiem uz starta būs arī Olivers Benets un Enco Ide, kurš startēs ar pasaules čempionkomandas JC Raceteknik komandas Audi S1. Vietējiem līdzjutējiem, kuri gan sacīksti nevarēs vērot klātienē, saldais ēdiens būs arī Pata Dorana starts. Kopumā abās dienās startam gatavojas 16 Supercar braucēji.

Sestdien Lidenhilā tiks aizvadīts Lielbritānijas čempionāta otrais posms, bet svētdien – trešā sacīkste.

Foto: Facebook.com / Roberts Vītols

Informācijas avots:

Autocross.lv