Standarta automobiļu komisija
24.01.2023

Rīgas Ziemas kausa sezona noslēdzas ar sīvām cīņām un skaistām uzvarām

Rzk4 3

Sestdien, 21. janvārī, Biķernieku trasē tika aizvadītas izšķirošās Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 sezonas cīņas. Seriāla ceturtajā un noslēdzošajā posmā ātrākajās pilnpiedziņu klasēs atkal triumfēja Kaspars Mamons (Subaru Impreza), kamēr aizmugurējo piedziņu ieskaitēs pie uzvarām tika Mārtiņš Lapiņš (BMW 3. sērija) un Adrians Apsītis (BMW 3. sērija).

Rzk4 1

Nedēļas sākumā vēl izskatījās, ka pirmo reizi šosezon Rīgas Ziemas kausa dalībniekiem nāksies braukt pa tīru asfaltu. Tomēr laika apstākļi atkal bija labvēlīgi, nedēļas otrajā pusē uzsniegot sniegam un pieturoties arī salam. Tādējādi uz starta beigās izgāja vairāk nekā 200 dalībnieki, kuriem šoreiz tika piedāvāta pilnīgi jauna trases konfigurācija – ierastajai auto apļa un kartinga trases daļai šoreiz pievienojās arī rallijkrosa konfigurācijas grants daļa.

KIDS klasē, kurā startē paši jaunākie braucēji vecumā līdz 12 gadiem, sīvā cīņā trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja kartinga talants Toms Strēle (Toyota Yaris). Otrajā vietā posmā Klāvs Hāns (Toyota Yaris), kurš ar šo sev nodrošināja uzvaru sezonas griezumā, aiz sevis atstājot Strēli. Posmā trešā vieta Armandam Bujānam (Lada 2108), kamēr sezonas kopvērtējumā trešais goda pjedestāla pakāpiens Ādamam Mietulim (Opel Astra).

Aizraujošas cīņas bija novērojamas arī Junioru ieskaitē, kurā otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja autošosejas pilots Artūrs Daņiļevskis (Peugeot 206). Otrā vieta noslēdzošajā posmā rallijkrosa braucējai Maijai Stakenai (VW Golf), kurai šī sezonas gaitā bija jau trešā otrā vieta, kas papildinājumā ar uzvaru otrajā posmā ļāva izcīnīt arī titulu sezonas griezumā. Tādējādi Daņiļevskis kopvērtējumā otrais, kamēr Adrians Apsītis (Opel Astra) trešais gan posmā, gan sezonā.

Veiksmīgs rezultāts Stakenai arī 2WD OPEN klasē, kurā ar uzvaru noslēdzošajā posmā izdevās nodrošināt arī uzvaru sezonā. Daņiļevskim posmā trešā vieta, bet sezonas griezumā otrais, savukārt trešais šīs sezonas kopvērtējumā Toms Ozols (VW Golf). Izcilu posmu atkal aizvadīja autokrosa vecmeistars Gints Bujāns (Lada 2108), izcīnot uzvaru 2WD un otro vietu 2WD OPEN. Izlaistais pirmais posms gan neļāva iesaistīties cīņā par kopvērtējuma pjedestāliem. Līdz ar to 2WD ieskaitē sezonas griezumā pirmais Einārs Bērze (Honda Civic), otrais Adrians Apsītis (Opel Astra), bet trešā Maija Stakena (VW Golf).

Plašākais dalībnieku skaits, kā ierasts, bija novērojams RWD un RWD OPEN klasēs. Tajās šoreiz dominēja rallijkrosa spēkrati, ieņemot visas sešas goda pjedestāla pozīcijas. Labu sniegumu uzrādīja ar BMW E30 RX braucošie Mārtiņš Lapiņš un Aigars Tīdmanis, kuri pirmo reizi šosezon viesojās Rīgas Ziemas kausā. Lapiņam uzvara RWD un otrā vieta RWD OPEN, kamēr Tīdmanis abās klasēs trešais. Konkurenci viņiem sastādīja ar BMW E36 RX braucošais Adrians Apsītis, kuram uzvara RWD OPEN un otrā vieta RWD ieskaitē. Apsītis pieskaitāms pie lielākajiem posma uzvarētājiem, jo, pieskaitot arī priekšpiedziņās izcīnīto, mājās devās ar četriem kausiem.

Sezonas griezumā par lielākajiem uzvarētājiem noteikti saucami bijušais drifta čempions Jānis Eglīte (BMW 3. sērija), kurš savā pirmajā Rīgas Ziemas kausa sezonā izcīnīja uzvaru RWD un otro vietu RWD OPEN klasē, un Jānis Apsītis (BMW 3. sērija), kuram attiecīgi otrā vieta RWD un uzvara RWD OPEN. Trešais RWD ieskaitē iepriekšēja posma uzvarētājs Vairis Reinholds (BMW 3. sērija), savukārt RWD OPEN trešais rezultāts sezonā Voldemāram Kalvem (BMW E36 RX).

4WD un 4WD OPEN klasēs kārtējo paraugdemonstrējumu parādīja Kaspars Mamons (Subaru Impreza), izcīnot uzvaru visos iebraucienos un tādējādi nodrošinot arī sev uzvaras ne vien posmā, bet arī kopvērtējumā. 4WD ieskaitē aiz viņa ierindojās iepriekšējā posma uzvarētājs Jānis Sala (Audi 90) un Jānis Bruzinskis (Audi S3), kamēr 4WD OPEN pjedestālu nokomplektēja Andris Vanags (Audi 80) un Mārcis Aizkalns (Mitsubishi Lancer Evo). Vanagam arī veiksmīgs sezonas kopvērtējums, iegūstot otro vietu gan 4WD, gan 4WD OPEN. Trešais sezonā 4WD klasē Bruzinskis, savukārt 4WD OPEN ieskaitē šis gods Jānim Hānam (Audi A4).

AUDI QUATTRO klasē pirmo trijnieku posmā ieņēma jau iepriekš minētie Sala, Vanags un Bruzinskis, savukārt kopvērtējumā pirmais Vanags, otrais Hāns, bet trešais Bruzinskis. LADA CLASSIC veiksmīgu posmu aizvadīja Rolands Bērziņš (Lada 2105), aiz sevis atstājot Ervīnu Aprupu (Lada 2104) un Māri Rodi (Lada 2107). Sezonas griezumā gan pirmais Rode, otrais Māris Bulāns (Lada), bet trešais Aprups.

DĀMU ieskaitē pēc viena posma izlaišanas atgriezās Maija Stakena, kas arī izcīnīja pirmo vietu posmā un beigās arī trešo vietu sezonā. Darja Judina ieguva otro vietu gan posmā, gan sezonā, kamēr Ditai Siliņai ar trešo vietu noslēdzošajā posmā pietika, lai saglabātu pirmo vietu sezonas kopvērtējumā. Ar šo arī Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 sezona ir noslēgusies, tomēr ar daļu no pilotiem tiksimies jau atkal vasarā autosprinta, minirallija un citās disciplīnās, savukārt ar ziemas baudītājiem noteikti būsim atkal kopā šī gada nogalē, kad startēs Rīgas Ziemas kausa septītā sezona.

 

Video atskats: youtu.be/eIZ1I-yPgS0

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: Eduards Kalve