Standarta automobiļu komisija
10.01.2022

Rīgas Ziemas kausa 3. posmā dominē Ints Dimiņš ar Audi automašīnu

Rzk3 1

Sestdien, 8. janvārī, Biķernieku trasē norisinājās Rīgas Ziemas kausa trešais posms. Slidenajos apstākļos veiklākais šoreiz bija Ints Dimiņš ar Audi 80, kurš izcīnīja pārliecinošas uzvaras visās trīs pilnpiedziņu klasēs.

Rzk3 1
Foto: Jānis Asaris

Uz starta sezonas trešajā posmā izgāja 102 dalībnieki, kas savā starpā sacentās astoņās dažādās klasēs. Trasē šoreiz atkal valdīja ziemai raksturīgi laika apstākļi – segumu klāja ledus un neliela sniega kārta. Pēc pirmajiem braucieniem sniegs gan bija noslidināts un pilotiem nācās pielāgoties trasei, kas ar katru iebraucienu kļuva arvien slidenāka.

Priekšpiedziņas ieskaitēs, kā jau ierasts, lielisku sniegumu demonstrēja Žentiņu ģimene ar savu Honda Civic. 2WD klasē uzvaru izcīnīja Modris Žentiņš, aiz sevis atstājot Vari Žentiņu un Raiti Bilu (Toyota Carina), savukārt 2WD OPEN ieskaitē Modrim otrā, bet Varim trešā vieta. Ātrāks par viņiem izrādījās Toms Ozols (VW Golf), kurš pēc goda pjedestāla iepriekšējā posmā tagad izcīnīja savu pirmo uzvaru.

Par pamatīgu pārsteigumu aizmugurējo piedziņu klasēs parūpējās Kārlis Karāns. Sezonas pirmajos divos posmos viņš nebija kāpis uz goda pjedestāla, tomēr šajās sacensībās viņš spēja izcīnīt uzvaru gan RWD, gan RWD OPEN ieskaitēs. Jāatzīmē gan, ka RWD OPEN klasē Karānam, ņemot vērā divus labākos braucienus, bija vienāds punktu skaits ar Matīsu Mežaku, tomēr rezultātu izšķīra augstāka pozīcija otrajā braucienā. Mežaks bez otrās vietas RWD OPEN izcīnīja arī trešo pozīciju RWD klasē.

Otrais šoreiz RWD ieskaitē Kristaps Drozdovs, savukārt RWD OPEN trešais rezultāts Gintam Mezītim. Noteikti jāpiemin Drozdova un Mežaka neticami blīvais rezultāts RWD klases pirmajā braucienā – Drozdovs tajā izcīnīja uzvaru, tomēr Mežaks no viņa atpalika vien par 0,002 sekundēm jeb divām sekundes tūkstošdaļām.

Pilnpiedziņās teju pilnīgi perfektas sacensības aizvadīja Ints Dimiņš – no deviņiem braucieniem viņš uzvaru izcīnīja astoņos. Līdz ar to Dimiņam šoreiz pirmā vieta visās trīs pilnpiedziņu ieskaitēs – 4WD, 4WD OPEN un AUDI QUATTRO. Trīs pjedestāli trešajā posmā arī Jānim Hānam (Audi A4) – otrais 4WD un AUDI QUATTRO un trešais 4WD OPEN. Tāpat ar diviem kausiem mājās devās iepriekšējā posma uzvarētājs Artis Vicinskis (Subaru Impreza), šoreiz izcīnot trešo vietu 4WD un otro vietu 4WD OPEN ieskaitēs.

DĀMU klasē otro posmu pēc kārtas pārliecinošu uzvaru izcīnīja Maija Stakena (VW Golf). Otrajā vietā šoreiz Dita Siliņa (Audi 80), savukārt trešā Darja Judina (Subaru BRZ). Nākamais un sezonas noslēdzošais Rīgas Ziemas kausa posms norisināsies 29. janvārī. Sīkāka informācija par Rīgas Ziemas kausu un to, kas nepieciešams, lai piedalītos sacensībās, atrodama gan mājaslapā http://kalvemotorsports.lv/ziema/, gan Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

Aicinām noskatīties arī trešā posma video atskatu:

Rīgas Ziemas kausa 3. posma rezultāti:

2WD

1. Modris Žentiņš, Honda Civic

2. Varis Žentiņš, Honda Civic 

3. Raitis Bila, Toyota Carina

2WD OPEN

1. Toms Ozols, VW Golf 

2. Modris Žentiņš, Honda Civic 

3. Varis Žentiņš, Honda Civic

RWD

1. Kārlis Karāns, BMW 3. sērija

2. Kristaps Drozdovs, BMW 3. sērija

3. Matīss Mežaks, BMW 3. sērija

RWD OPEN

1. Kārlis Karāns, BMW 3. sērija

2. Matīss Mežaks, BMW 3. sērija

3. Gints Mezītis, BMW 3. sērija

4WD

1. Ints Dimiņš, Audi 80 

2. Jānis Hāns, Audi A4

3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

4WD OPEN

1. Ints Dimiņš, Audi 80

2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

3. Jānis Hāns, Audi A4 

AUDI QUATTRO

1. Ints Dimiņš, Audi 80

2. Jānis Hāns, Audi A4

3. Oļģerts Jansons, Audi A4

DĀMAS

1. Maija Stakena, VW Golf

2. Dita Siliņa, Audi 80

3. Darja Judina, Subaru BRZ

Informāciju sagatavoja:

Eduards Kalve, Rīgas ziemas kauss organizators

Tel.: +371 29114344