Krosa komisija
20.02.2022

Rīga RX ceturto reizi iegūst vislabāk sarīkotā World RX posma statusu

Clipboard04 1117 2

Sestdien notikušajā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Krosa komisijas balvu pasniegšanas ceremonijā apbalvojums par vislabāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu piešķirts ”Ferratum World RX of Rīga”, kas pērn septembrī norisinājās Rīgā, Biķernieku trasē.

Clipboard04 1117 2

Šī ir ceturtā reize no piecām, kad RA Events sarīkotais pasaules čempionāta posms saņem visaugstāko novērtējumu!

Kā atklāja Raimonds Strokšs, tad šis ir FIA vērtējums. FIA no katrām sacensībām saliek dažādus aspektus, un tad notiek vērtēšana un veidojas kopējais procents. Tam, kuram arī ir vislielākais šis procents, tas iegūst šo balvu.

Uz pasākuma vadītāja jautājumu, kāpēc tādā mazā valstī kā Latvija rallijkross ir tik svarīgs, Raimonds Strokšs atzina, ka ”Tam ir vairāki iemesli, bet galvenais, ka mums bija daži veiksmīgi braucēji pasaules RX, kas arī pacēla sporta popularitāti mūsu valstī.”

Uz jautājumu, kāpēc arī šogad Riga RX posms ieguva šo balvu, Strokšs atklāja, ka ”Atbilde ir vienkārša – tie ir cilvēki, kas man ir apkārt! Ja godīgi, tad šodien esmu šeit, lai šo balvu pieņemtu un piegādātu, jo īstie varoņi ir mājās. Būšu pagodināts šo balvu pasniegt viņiem. Pirmajā kalendāra uzmetienā Latvijas vārds nebija 2021.gada World RX kalendārā, taču tad man pazvanīja World RX jaunais promoteris, kurš mums piedāvāja rīkot posmu. Tas bija marta beigās, un tad mums sākās nākamā līmeņa izaicinājums, jo valsts, pilsētas un atbalstītāju finansējums nebija pieejams. Apsēdināju savu komandu un pateicu, ka mums ir dota zaļā gaisma no jaunā promotera, mums rallijkrosa rīkošanai ir nulle eiro un mums ir pāris mēneši, lai sarīkotu šo posmu. Visi kā viens pateica, aiziet, darām to, un tas ir iemesls, jo man ir ļoti laba komanda aiz manis un viņi ir īsti varoņi!”

242293862 4701104723234901 4262268340103574736 N

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā par Ferratum World RX of Rīga uzvarētāju kļuva Johans Kristofersons, bet Eiropas čempionātā Euro RX1 ieskaitē ātrākais bija Jānis Baumanis.

Informācijas avots:

www.go4speed.lv