Drifta komisija
08.03.2021

Rīga kļūst par pirmo Starpkontinentālā drifta kausa norises vietu Eiropā

Plakats

Ar oficiālu konkursu 2020. gadā, FIA iecēla Krievijas “Drift Series” (RDS) par jauno FIA Starpkontinentālā drifta kausa virzītāju uz trīs gadiem, kas attiecas uz 2021. līdz 2023. gada sezonām. FIA Starpkontinentālā drifta kausa izcīņas pirmais pasākums notiks Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, no 11. līdz 13. jūnijam, kur sacensības ir uzticēts organizēt Latvijas drifta sacensību organizatoriem.

Plakats

Pēc FIA Drifta komisijas ieteikuma, iecelšana tika apstiprināta FIA Pasaules Motoru sporta padomes pagājušā gada decembra sanāksmē.

Pēdējos gados “Russian Drift Series Grand Prix” ir kļuvis par vienu no disciplīnas vadošajām sacensībām, organizējot pasākumus visā valstī, sākot no Sočiem līdz Maskavai un Vladivostokai, un regulāri piesaistot starptautisku braucēju pieteikumus. Sacensības arī sasniedza lielāku skatītāju skaitu nekā jebkuras citas vietējās autosporta sacensības valstī.

Bilde 4

Dmitrijs Dobrovolskis, Krievijas “Drift Series” izpilddirektors: “Mums ir liels gods, ka FIA mums uzticas, veicinot Starpkontinentālo drifta kausu. RDS komanda ir apņēmības pilna apvienot pasaules spilgtākos drifta talantus un sniegt neaizmirstamu pieredzi visiem iesaistītajiem. Pēdējā laikā mēs esam novērojuši pieaugošu interesi par driftu  ASV, Eiropā, Japānā un Krievijā. Viena no mūsu prioritātēm nākamajos trīs gados ir izmantot FIA Starpkontinentālo drifta kausu, lai vēl vairāk izplatītu šo sporta veidu un izvērstos jaunos tirgos.”

Rīga gadu gaitā ir kļuvusi par vasaras svētceļojumu Eiropas drifta faniem, ikgadējās “Drift Masters” sacensības piesaista skatītāju pūļus un skaļākos vārdus šajā autosporta disciplīnā. Norises vieta, Biķernieku trase, pēdējos gados radusi uzņemt augstākā līmeņa FIA sankcionētas autosporta sacensības. Biķernieku trase no 2016. līdz 2020. gadam bija mājvieta FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posmam.

Bilde 7

FIA Drifta komisijas priekšsēdētāja Akira Lida: “Mēs priecājamies, ka varam uzsākt šo jauno posmu FIA Starpkontinentālā drifta kausa stāstā, esam pārliecināti par RDS spēju pozicionēt notikumu kā galveno pasaules drifta sacensību. Rīga ir lielisks galamērķis, lai sāktu šo ceļojumu. Latvijas organizatoru komanda ir atkārtoti pierādījusi savu spēju organizēt dažus no labākajiem drifta notikumiem pasaulē.”

Drifta disciplīna FIA oficiālu atzinību ieguva 2017. gadā, nākamajā gadā tika izveidota FIA Drifta komisija. FIA Starpkontinentālais drifta kauss ir pirmās FIA regulētās drifta sacensības. Trīs pirmās sacensības norisinājās drifta oficiālajās mājās – Japānā, sākotnēji nepastāvīgā vietā Tokijas Odaibas rajonā. 2019. gadā pasākums pārcēlās uz slaveno Tsukuba trasi. 

Driver Photo

FIA Starpkontinentālā drifta kausa atklāšanas sacensībās uzvarēja vietējais braucējs Masato Kavabata. 2018. un 2019. gadā uzvaru svinēja krievu sportists Georgijs Čivčjans. Pēc viena gada neparedzētas pauzes 2020. gadā, FIA Starpkontinentālais drifta kauss atgriezīsies, bet šoreiz ārpus Japānas robežām. 

Foto 1

Pēc apspriešanās ar nozares ekspertiem no vadošajām drifta sacensībām visā pasaulē, FIA pagājušajā gadā apstiprināja pirmo kopīgo tehnisko noteikumu kopumu drifta automašīnām. Nesen tika publicētas vadlīnijas drifta sacensību nolikumu izstrādei pasākumu organizatoriem, kuras var tikt izmantotas arī nacionālo drifta sacensību nolikumu izstrādē. 2019. gadā Drifts bija iekļauts FIA “Motorsport Games” atklāšanas sacensībās.

Plašāka informācija par 2021. gada FIA Starpkontinentālo drifta kausu tiks paziņota drīzumā. Sekojiet līdzi informācijai oficiālajās FIA IDC lapās, Latvijas Automobiļu federācijas un Latvijas Drifta mājaslapās, kā arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Foto 2

Foto: FIA IDC, SPEED HUNTERS

Informāciju sagatavoja:

Elīne Berķe

LAF Drifta komisijas vadītāja / 

Drifta sacensību rīkotāja

+371 26190825
elineberke@inbox.lv