Krosa komisija
08.07.2022

Reinis Nitišs un Ronalds Baldiņš kāpj uz pjedestāla rallijkrosa čempionāta RallyX piektajā posmā Rīgā

1 Apbalvošana Ⓒtomspaipalsphotography

Šodien, 8. jūlijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē aizvadīts Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX piektais sacensību posms. Teju divdesmit dalībnieku konkurencē, Crosscar bagiju klasē, uzvaru izcīna pašmāju rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs, otro pozīciju ieņem Ronalds Baldiņš. Jānis Baumanis Crosscar klasē piektais, bet Kristaps Grunte 2WD Open klasē ceturtais.

1 Apbalvosana Ⓒtomspaipalsphotography
Foto: Toms Paipals

Reinis Nitišs, RallyX piektā posma pirmās vietas ieguvējs Crosscar klasē: “Vakar treniņos gāja tik labi, ka iesākās šī diena, un šķita – iekāpsim, paņemsim startu un aizbrauksim, taču sanāca “aplauzties”. Pirmajā kvalifikācijā slikts starts, iesprūdu “vilcieniņā” un palikām desmitie. Otrajā kvalifikācijā gribēju ļoti labi uzbraukt, taču iebraucu riepās un izstājāmies. Trešajā kvalifikācijā uzlija lietus un kopsummā, par mata tiesu, tikām pusfinālos. Pusfinālos startējām no pēdējās rindas ārmalas – labs ātrums, pareiza džokera stratēģija un finišēju aiz Ronalda, kas nozīmēja – finālos startēšu no otrās rindas, tieši aiz viņa. Finālā startu paņēmu labi, taču neieliku otrajā ātrumā un nokritu uz pēdējo vietu, kā rezultātā – viss sacīnītais tika pazaudēts. Noliecu galvu un braucu cik vien ātri varēju. Apļos spēju aizcīnīties līdz trešajai pozīcijai, kad līdz otrajai vietai bija pāris metri, centos konkurentu noķert un vairs nelaidu prom. Ceturtajā aplī devos džokerī un zināju, ka man priekšā ir Ronalds. Pēdējā aplī gāju uz pilnu banku – darīju pilnīgi visu, lai viņu noķertu un, domāju, ka tieši tas arī mūs izglāba. Neticama diena – divreiz no pēdējās vietas, sešu braucēju konkurencē, aizbraukt līdz priekšai un beigās vēl uzvarēt! Tagad kārtīgi jāpaskrūvē un jāsagatavojas rītdienas Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posmam.”

Ronalds Baldiņš, RallyX piektā posma otrās vietas ieguvējs Crosscar klasē: “Domāju, ka man nebija nekādu priekšrocību – trase visiem ir vienāda. Šeit vairāk esmu braucis es, bet citos posmos, vairāk pārējie konkurenti. Pēc vakar aizvadītajiem treniņiem, bagijā veicām daudz izmaiņas. Šorīt bijām gatavi un sākām kvalifikāciju ar sakostiem zobiem. Pirmajās divās kvalifikācijās viss bija labi, abas pirmās vietas. Trešajā kvalifikācijā uzlija lietus un, ja Biķernieku trase ir slapja, tad no iekšmalas braukt ir diezgan bezcerīgi, jo uz seguma ir daudz gumija un slīd, grūti vinnēt. Pusfinālos mūsu stratēģija bija skaidra – dodam pilnu gāzi un, ja ir – ir, nav – nav. Finālā, kamēr konkurenti cīnījās aiz manis, kļūdījos aiz lielā tramplīna, zaudēju ātrumu un pārāk lēni devos džokera aplī, tādējādi Reinis pietuvojās un izšķīrās mūsu cīņa par pirmo un otro pozīciju. Rīt atpūtīsimies un svētdien trupināsim cīnīties RallyX sestajā posmā.” 

Rezultāti RallyX sacensību piektajā posmā:

Crosscar junior bagiji

1. Jonatans Jlilammi

2. Mikaels Uitto

3. Lauri Halonens

Crosscar bagiji

1. Reinis Nitišs

2. Ronalds Baldiņš 

3. Patriks Halbergs

Open 2WD

1. Viktors Johansons

2. Timijs Enlunds

3. Joni-Pekka Rajala

Supercar Lites 

1. Simons Olofsons

2. Martins Ekspjuths

3. Džimmijs Valfridsons

Supercar

1. Tomas Brintesons

2. Enzo Īde

3. Filips Germans

Rīt sacensības turpināsies, uz starta Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta spēcīgākie braucēji. Svētdien RallyX sestais posms, kurā uz starta pieci latvieši, Crosscar bagiju klasē Reinis Nitišs, Ronalds Baldiņš, Jānis Baumanis, 2WD Open klasē Kristaps Grunte un Supercar klasē Edijs Ošs.

Sacensību programma, 09/07/2022

9:45 / Pirmā Kvalifikācija

11:30 / Otrā Kvalifikācija

14:00 / Trešā Kvalifikācija

16:00 / Pēdējās iespējas brauciens

16:45 / Fināli

18:30 / Apbalvošana

Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.aula.lv /  https://www.aula.lv/pasakumi/rallycross-power-weekend?event=1197

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, www.rallyx.se, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja 
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības
E-pasts: media@rallycross.lv
Tel. Nr.: +371 26612249