Kartinga komisija
04.08.2023

Reinis Nitišs šonedēļ Smiltenē startēs Tillotson T4 kartinga čempionātā

Reinis Nitiss Tillotson T4 2

Pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļas īpašnieks un Eiropas čempions, Reinis Nitišs startēs populārajā Tillotson T4 kartingu klasē, piedaloties Latvijas kausa sezonas piektajā posmā, kas risināsies 4. un 5. augustā Smiltenes kartodromā.

Reinis Nitiss Tillotson T4 1

Tillotson T4 kartinga klase beidzamajos gados guvusi īpašu popularitāti pasaulē, bet Latvijā dalībnieku ziņā šogad ir vis kuplāk pārstāvētā. Sezonas gaitā sportisti nacionālā mērogā cīnās par ceļazīmi uz pasaules kausa fināla posmu, kurā tiksies visu valstu ātrākie braucēji. Šogad fināls plānots no 21. līdz 24. septembrim Valensijā (Spānijā), leģendārajā Lucas Guerrero International Circuit trasē. Par šo iespēju Latvijā sacenšas 25 sportisti, kuriem sezonas piektajā posmā pievienosies pazīstamais autobraucējs, 2009. gada Latvijas un Baltijas kartinga čempions, Reinis Nitišs.

„Saņēmu pēkšņu uzaicinājumu no draugiem – Krišjāņa Caunes un Mārtiņa Ritova – piedalīties kartinga sacensībās. Sekoju līdzi arī tiešraidē Tillotson seriāla posma cīņām 333 trasē. Teikšu godīgi – izskatās super – daudz dalībnieku, visi ļoti līdzīgi brauc. Šādos apstākļos rezultātu ietekmē vis mazākās nianses. Lai arī neesmu kartingā sēdējis vairākus gadus, būs prieks izmēģināt spēkus Smiltenē. Domāju, ka vienas līdz divu dienu treniņi un iemaņām vajadzētu atgriezties. Ekspektācijas par rezultātiem gan nav vispār nekādas, bet galvenais būs izbaudīt nedēļas nogali, labi pavadīt laiku trasē ar draugiem un konkurentiem,” stāsta Reinis Nitišs.

Reinis Nitiss Tillotson T4 3

Šogad Latvijas Tillotson T4 kartinga klasē uz starta visos posmos bijusi ļoti sīva konkurence un spraigas cīņas trasē. Gandrīz katrā posmā ir uzvarējis cits sportists. Vienīgais, kuram izdevies uzvarēt vairāk, nekā vienās sacensībās, ir Dāvis Zalmans.

Ņemot vērā šīs klases strauji augošo popularitāti, sezonas sākumā tika izveidots īpašs projekts “Sievišķīga un stipra”, kurā divām dalībniecēm (projektā pieteicās vairāk, kā 100 dalībnieces) galvenā balva ir ekvivalenta 20 000 EUR, proti, pilnībā apmaksāta 2023. gada sezona profesionālā kartingu komandā un arī iespēja cīnīties par iekļūšanu pasaules kausa finālā. Jau ziņots, ka projektā uzvarēja Elizabete Johanna Šulce un Iveta Akmeņkalne.

Reinis Nitiss Tillotson T4 4

„Mums ir ļoti liels prieks redzēt sportistus un sportistes, kuri pievienojušies šogad, kuri turpina startēt no iepriekšējiem gadiem, kā arī esam patīkami pārsteigti, ka T4 klase šogad pievērsusi uzmanību arī ļoti augsta līmeņa braucējiem no citām autosporta disciplīnām. Esmu pārliecināts, ka arī Reinis Nitišs izbaudīs sacensību, bet domāju, ka sīvā konkurence viņam neļaus atslābt pavisam,” komentē Tillotson sacensību seriāla organizators Rūdolfs Toms Bērziņš.

T4 kartingu klasē Latvijā, kopumā  ir seši posmi, viesojoties tādās pilsētās, kā Kandava, Ropaži, Madona, Jelgava un Rīga. Tuvākais, gaidāmais posms risināsies 4. un 5.augustā Smiltenes kartodromā, bet noslēdzošais – tieši pirms pasaules kausa – no 15. līdz 16.septembrim – Jelgavā.

Vairāk informācijas par Latvijas čempionātu un Latvijas kausa ieskaiti kartingā iespējams uzzināt – Latvijas Automobiļu Federācijas mājas lapā (www.laf.lv), bet īpaši sekot notikumiem, kā arī uzzināt, kuri sportisti ir kvalificējušies pasaules kausa posmam Tillotson T4 klasē – www.tillotsonracing.lv .

 

Foto: Viesturs Lācis

Informāciju sagatavoja: Tillotson Racing Latvija