Krosa komisija
28.10.2022

Reinis Nitišs pārstāv Latviju FIA Motoru sporta spēlēs

2022 10 28 F1 Reinis Nitiss ©publicitatesfoto

Šajā nedēļas nogalē Francijā, Marseļas apkārtnē, norisinās Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) rīkotās Motorsporta Spēles. Šī būs tikai otrā reize, kad šādas autosporta olimpiskās spēles tiek organizētas un starp 463 autosportistiem atrodams arī jēkabpilieša Reiņa Nitiša vārds, kurš Latviju pārstāvēs bagiju jeb kroskartu klasē Cross Car Sr. Reinim Nitišam pirmie sacensību braucieni Autocross Veynois trasē paredzēti šodien (28. oktobrī), bet izšķirošie finālbraucieni sestdienas (29. oktobra) pēcpusdienā.

2022 10 28 F1 Reinis Nitiss ©publicitatesfoto
Foto: Andris Smilšarājs

“Ir atmaksājies 2022. gada sezonas laikā ieguldītais darbs un uzrādītais sniegums ļāva izpildīt Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) noteiktos atlases kritērijus un kļūt par Latvijas valstsvienības dalībnieku. Startēt FIA Motorsport Games, kas savā ziņā ir kā motorsporta Olimpiskās spēles, un pārstāvēt Latviju ir liels gods un, vienlaicīgi, arī liels izaicinājums,” iesāk jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš FIA Motorsporta Spēļu atklāšanas ceremonijā nesa Latvijas karogu.

“Bagiju disciplīnas Jr klasē startēs 14 autosportisti, bet manis pārstāvētajā Sr ieskaitē būsim kopā 17, kuri sacensībās piedalīsies ar FIA Eiropas autokrosa čempionāta tehniskajām prasībām atbilstošiem bagijiem. Kas interesanti, katrs sportists bagiju varēja izvēlēties pēc saviem ieskatiem, kamdēļ trasē dosies gan Speedcar, Semog, LifeLive bagiji, bet es pats startēšu ar Planet Kart Cross ražoto Kamikaz bagiju.

Dalībnieku sarakstā ir vairāki ļoti spēcīgi un prasmīgi konkurenti – Eiropas čempions, kuram šī ir mājas trase, vēl vairāki Eiropas čempionāta vadošie braucēji, RallyX Nordic čempionāta uzvarētājs, viens no ātrākajiem igauņiem. Blice ir nopietna! Pirmais solis ir veikt vienu ātru apli kvalifikācijas braucienu laikā, kas dos augstāku starta pozīciju ieskaites braucieniem un attiecīgi arī labāku iespēju cīnīties par godalgotajām vietām,” noslēdz Reinis Nitišs, kurš piektdien piedalījās FIA Motorsporta Spēļu oficiālajā preses konferencē, uz kuru tika uzaicināti vien astoņi no 463 sacensību dalībniekiem.

Reinis Nitišs nav vienīgas Latvijas autosportists, 2022. gada FIA Motorsporta Spēlēs Latviju pārstāvēs kopā seši autosportisti: Kristaps Blušs startēs Drift disciplīnā, Andrejs Gubarevs – Esports, Toms Ozols un Maija Stakena – Auto Slalom, bet Valters Zviedris – Touring Car.

Reiņa Nitiša dalība FIA Motorsporta Spēlēs iespējama pateicoties atbalstam, ko sniedz Ošukalns, Zebra, RA Events un sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.

SACENSĪBU PROGRAMMA:

PIEKTDIENA, 28/10/2022

11.20     Treniņbraucieni

15.00     Kvalifikācijas braucieni

17.35     1. ieskaites brauciens (Heat1)

SESTDIENA, 29/10/2022

11.00     Treniņbraucieni

12.00     2. ieskaites brauciens (Heat2)

13.20     3. ieskaites brauciens (Heat3)

16.00     Pusfināli un finālbrauciens

17.00     Apbalvošanas ceremonija

Paredzams, ka Cross Car Sr braucienus tiešraides translācijā būs iespējams skatīt šeit:

https://www.youtube.com/channel/UC6G9u0oqqbAkJfxYUwZdCTA/featured

Tikmēr Cross Car Sr rezultāti pieejami šeit:

https://www.fiamotorsportgames.com/live-timing-crosscar

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Informāciju sagatavoja: 

Jānis Unbedahts, RA EVENTS

M: +371 2655 7801, E: janis@raevents.lv