Rallija komisija
16.05.2023

Rallijsprintā “Vecpils 2023” uzvarētāju dueli izšķir trīs sekundes desmitdaļu veiksme

Vecpils 2023

Ar vasarīgiem laika apstākļiem un putekļainiem Kurzemes ceļiem, startējot 61 ekipāžai, aizvadīts rallijsprints “Vecpils 2023”, kas noritēja kā Latvijas Rallija Čempionāta, Latvijas Rallijsprinta kausa izcīņas un Lietuvas Rallijsprinta čempionāta posms. Divus no četriem rallijsprinta “Vecpils 2023” sacensību ātrumposmiem uzvarēja gan Emīls Blūms / Didzis Eglītis, gan Karls Peders Nordstrands / Jorns Norums Listeruds. Taču šajā sacīkstē nieka trīs sekundes desmitdaļu veiksme uzsmaidīja Nordstrandam. Norvēģu jaunais braucējs ar “Škoda Fabia PROTO” Latvijas Rallija čempionāta ieskaitē un sacensību kopvērtējumā, startējot ar Latvijas licenci, finišēja pirmais, atstājot aiz sevis Blūma ekipāžu ar “Mitsubishi Lancer EVO IX”, bet trešajā vietā ierindojās Edijs Bergmanis / Ivo Pūķis ar “Mitsubishi Lancer EVO IX”.

Vecpils 2023 1

Sacensības atklāja Latvijas rallija čempionāta vēsturisko auto ieskaites braucēji, kurā startēja septiņas ekipāžas. Uzvaru vēsturisko auto ieskaitē izcīnīja Intara Rezakova / Elvija Zebuliņa ekipāža un sekotāji Andris Spilva / Mārtiņš Krieviņš ar “Subaru Impreza”, trešajā vietā atstājot Ēriku Kursišu / Agiju Aļļi-Kursišu ar “Opel Astra”.

Latvijas rallija čempionāta junioru ieskaitē startēja sešas, bet sacīksti noslēdza piecas ekipāžas un par uzvarētājiem kļuva igauņu sportisti Karl Markus-Sei / Martin Leotoots (“Peugeot 208 Rally4”). Otrajā vietā Madars Dīriņš / Gints Lasmanis ar “Honda Civic”, trešajā – igauņu sportisti Oskar Männamets / Holger Enok ar “Citroen C2 R2 MAX” . Latvijas Rallija čempionāta atbalstītāja riepu ražotāja “Pirelli” specbalvas saņēma absolūti ātrākā ekipāža Karls Peders Nordstrands / Jorns Norums Listeruds un junioru ieskaites dalībnieki.

Par Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas 3.posma uzvarētājiem tika atzīti Miks Ķenavs / Guntars Berķis (“Mitsubishi Lancer EVO IX”), 2,35 sekundes vēlāk finišēja Krišjānis Zintis Putniņš / Mārtiņš Puriņš (“Mitsubishi Lancer EVO VIII”), kuri sacensības uzsāka kā līderi, trijnieku noslēdza ukraiņu tandēms –Serhii Potiko / Ivan Mishyn (“Škoda Fabia R4”).

Vecpils 2023 2

Lietuvas rallijsprinta čempionāta ieskaites posmā Liepājā startēja septiņpadsmit ekipāžas un par posma uzvarētājiem kļuva Mindaugas Girkienis / Donatas Gaidelis (“Subaru Impreza”), otrajā vietā Darius Sukackas / Daumantas Vasilauskas (“BMW E46”), trijnieku noslēdza Donatas Ožiūnas / Vytautas Ožiūnas (“BMW”). Lietuvas rallijsprinta čempionāta ietvaros punkti tika sadalīti arī starp komandām un provizoriskie rezultāti rāda, ka visvairāk punktu (66) saņēma “7Bet-Rally 4 Fun”, bet 22 punktus saņēma “ST-Sport”.

Rallijsprinta “Vecpils 2023” dalībnieki svētdien mēroja četrus ātrumposmus nepilnu 70 kilometru kopgarumā. Sacensības noritēja vienlaikus kā Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas 3.posms, gan Latvijas rallija čempionāta 3.posms, gan Lietuvas rallijsprinta čempionāta posms. Plašāka informācija rodama sacensību oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv. Rallijsprintu “Vecpils 2023” jau trešo gadu rīko Ātruma festivāla “Kurzeme” un biedrības “EVE Autosports” apvienotā komanda. Sacensības atbalsta Liepājas valstspilsēta un Dienvidkurzemes novads, autonoma SIXT, Liepājas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība un kultūrvieta Atmodas dārzs.

Informāciju sagatavoja: Ieva Hmieļevska