Rallija komisija
19.01.2024

Rallijs Alūksne iesāks jauno Latvijas rallija čempionāta sezonu

2024 01 19 F5 Rallijs Alūksne © Latvijas Rallija Čempionāts

Jau šodien un rīt, 19. un 20. janvārī, Alūksnē tiks dots starts 2024. gada Latvijas rallija čempionāta, kā arī Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas un Latvijas vēsturisko rallija automašīnu kausa izcīņas sezonai – visu čempionu un kausa ieguvēju noskaidrošanu paredzot kopumā septiņu sacensību laikā. Ar sacensībām Alūksnē vienlaicīgi sāksies arī Igaunijas rallija čempionāts – tupinot stiprināt sadarbību starp Baltijas kaimiņvalstīm, rallijs “Alūksne” būs šogad pirmais paredzētais apmaiņas posms.

2024 01 19 F2 Rallijs Alūksne © Latvijas Rallija Čempionāts

Latvijas rallija čempionāta (LRČ) dalībniekiem šosezon paredzēti kopumā seši posmi. Pirmie divi no tiem plānoti ziemā – šajā nedēļas nogalē gaidāmais rallijs “Alūksne” un 10. februārī paredzētais rallijs “Sarma”. Sezonas turpinājumā LRČ ekipāžas dosies uz Igauniju, kur jūnija sākumā norisināsies “Võru Rally”, bet 9.-10.augustā paredzēts rallijs “Cēsis”. Sezonas noslēdzošajā daļā sagaidāmi vēl divi izbraukuma posmi – “Paide Rally” Igaunijā un “Samsonas Rally Utena” Lietuvā.

Tikmēr Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas un Latvijas vēsturisko rallija automašīnu kausa izcīņas kalendārā iekļauti četri posmi – jau minētajām ziemas sacensībām “Alūksne” un “Sarma” un vasaras rallijam “Cēsis”, pievienosies rallijsprints “Latvija”, kas 19.-20. oktobrī Rīgā, Biķernieku trasē, noslēgs autoralliju sacensību sezonu Latvijā.

2024 01 19 F4 Rallijs Alūksne © Latvijas Rallija Čempionāts

Līdzīgi kā Latvijas rallija čempionāts viesosies Igaunijā un Lietuvā, tāpat līdzīgi apmaiņas posmi paredzēti kaimiņvalstu rallija čempionātiem. Igaunijas rallija čempionāta kalendārā iekļauts šonedēļ gaidāmais rallijs “Alūksne”, bet Lietuvas rallijsprinta čempionāts pie mums viesosies augustā, kad pievienosies rallijam “Cēsis”. Tikmēr februārī notiekošais rallijs “Sarma”, vienlaicīgi ar Latvijas rallija čempionāta posmu, uzņems arī nesen izveidotā Baltijas jūras valstu rallija čempionāta pirmo posmu.

Šosezon pirmajā Latvijā notiekošajā rallijā uz starta izbrauks kopumā 89 ekipāžas, pārstāvot 8 valstis – bez mums tuvāk esošās Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas, pārstāvot arī Turciju, Spāniju un Ukrainu. Rallija “Alūksne” pirmais starta numurs piešķirts 2023. gada Igaunijas vicečempionam Prītam Koikam, kura rīcībā būs jaudīgā pilnpiedziņas “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīna, otrais starta numurs 2023. gada Latvijas vicečempionam LRČ5 grupā Emīlam Blūmam, kurš palicis uzticīgs savai “Mitsubishi Lancer Evo IX” automašīnai. Tikmēr ar trešo starta numuru ātrumposmos redzēsim 2023. gada Polijas čempionāta trešās vietas ieguvēju Jaroslavu Koltunu ar “Ford Fiesta Rally2”, bet 2023. gada Lietuvas čempionam AWD grupā Martinam Samsonam, kurš sacensībās piedalīsies ar “Hyundai i20 VRT”, piešķirts ceturtais starta numurs. Ārvalstu ekipāžām drīz pēc tam sekos vēl vairāki latviešu rallija piloti – Jānis Vorobjovs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Edijs Bergmanis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) un Elviss Hermanis (“SRT PROTO 01”).

2024 01 19 F1 Rallijs Alūksne © Latvijas Rallija Čempionāts

Rallija “Alūksne” maršrutā kopumā iekļauti desmit ātrumposmi – pirmajiem diviem no tiem notiekot jau šovakar, diennakts tumšajā laikā. Pirmā ātrumposma starts plkst. 18:52, bet otro reizi šo pašu ātrumposmu ekipāžas veiks plkst. 20:35.

Sacensības turpināsies sestdien, kad rallija ekipāžām pievienosies arī rallijsprinta un vēsturisko rallija automašīnu ekipāžas. Sestdienas pirmā ātrumposma starts paredzēts plkst. 8:18, dienas gaitā notiekot kopumā astoņiem ātrumposmiem, sacensību noslēdzošajam ātrumposmam notiekot plkst. 17:30.

2024 01 19 F3 Rallijs Alūksne © Latvijas Rallija Čempionāts

“Ja pēdējos gadus ziema mūs nebija lutinājusi, tad šoreiz sagaidot ralliju Alūksnē vismaz par sniega un sala trūkumu nav bijis jāsūdzas – šodien startu sagaidu ar labi padarīta darba sajūtu, un ļoti pacilātā noskaņojumā – rallija sezonas sākumu Baltijas valstīs uzsāksim ar skaisti piesnigušiem ātrumposmiem un plašu sacensību dalībnieku loku. Jau otro gadu dalībai rallijā esam saņēmuši 89 pieteikumus teju sasniedzot rallijam noteikto maksimālo dalībnieku skaitu (brīva palikusi tik viena vieta), kas arī skatītājiem ļauj sagaidīt aizraujošus un intriģējošus notikumus ātrumposmos. Ģērbieties atbilstoši ziemas apstākļiem, ievērojiet sacensību drošību, un tiekamies gar meža ceļiem!” tā pirms starta izsakās rallija “Alūksne” rīkotājs un sacensību vadītājs Gatis Cimdiņš.

Plašāka informāciju par Latvijas rallija čempionātu meklē mūsu oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.

Rallija “Alūksne” norises programma:
PIEKTDIENA, 19. janvāris
18:10 Ceremoniālais starts
18:52 SS1 METĀLU PASAULE
–Servisa parks–
20.35 SS2 LA AUTOSERVISS

SESTDIENA, 20. janvāris
07:50 Starts
08:18 SS3 MEŽUSILI 1
09:01 SS4 CEWOOD 1
–Servisa parks–
10:49 SS5 MEŽUSILI 2
11:32 SS6 CEWOOD 2
–Servisa parks–
14:16 SS7 4 PLUS 1
15:10 SS8 APF 1
–Servisa parks–
16:36 SS7 4 PLUS 2
17:30 SS8 APF 2
20.00 Apbalvošana

 

Foto: Latvijas rallija čempionāts

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts