Krosa komisija
16.10.2023

Rallijkrosa sezona Latvijā tiek noslēgta ar FIA Ziemeļeiropas zonas čempionu noskaidrošanu Biķernieku trasē

Nez Super 1600

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 14. oktobrī, Biķernieku trasē norisinājās šī gada noslēdzošās rallijkrosa sacensības Latvijā. FIA Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa čempionātā pulcējās vairāk nekā 70 dalībnieki no piecām valstīm, septiņās ieskaites klasēs. Vienā sacīkstē tika noskaidroti Ziemeļeiropas zonas čempioni.

Nez 4wd

Līdz šim jau ierastais Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta sacensību formāts tika aizstāts ar klasisko formātu, aizvadot trīs kvalifikācijas, pusfinālu un finālu braucienus.

Iespaidīgs dalībnieku skaits un sastāvs NEZ 4WD jeb Supercar klasē, starta sarakstā vairāki labi zināmi latviešu un kaimiņvalstu rallijkrosa braucēju uzvārdi. Pārliecinošu sniegumu mājas trasē uzrādīja pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionātu braucējs Jānis Baumanis, otrā pozīcija igaunim Maiko Tamam, bet trešā pozīcija Arnim Odiņam.

Jānis Baumanis, NEZ 4WD klases uzvarētājs: “Tad, kad lija lietus, visiem starta pozīcijas bija vienādas, bet tad, kad trase sāka žūt, žuva viss, izņemot pirmo starta pozīciju, kas mani trīs reizes nostādīja diezgan neērtā pozīcijā līdz pirmajam pagriezienam. Tomēr, neskatoties uz to, Biķernieki vienmēr ir bijuši fantastiska vieta, kur sacensties. Paldies visiem skatītājiem, līdzjutējiem un atbalstītājiem, kas ieradās mani atbalstīt!”

Nez Yaris Cup

Kuplā skaitā startēja jaunāko braucēju klase Yaris CUP. Finālā ātrākais izrādījās Toms Bumbiers, otro vietu ieņēma igaunis Alberts Ako Koks, bet trijnieku noslēdza Mārtiņš Dreibe.

Toms Bumbiers, Yaris CUP klases uzvarētājs: “Jāsaka liels paldies manam spoterim, tētim, par džokera taktiku. Man pašam šī gonka ļoti patika, protams, priecājos, ka mašīna izturēja un iet, tā vienmēr ir laba!”

Šī gada straujāk augošajā BMW RX 3000 klasē spraigas cīņas visos braucienos. Fināls veiksmīgāks vienam no sezonas favorītiem Kristapam Kronbergam, izcīnīta pirmā pozīcija. Otro vietu sasniedza šī gada rallijkrosa debitants Adrians Apsītis, trešā pozīcija Aigaram Tīdmanim.

Kristaps Kronbergs, BMW RX 3000 klases uzvarētājs: “Sajūtas ir nereālas, pirms starta mašīna noslāpa, centos startēt  kādu pus minūti, nekas nenotika, bet apmēram piecas sekundes pirms braukšanas aizleca un aizgāja viss burvīgi. Kā lai saka, ja Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona “spicītē” izbeidzās, tad prieks, ka šajā sacīkstē viss izdevās!”

Nez Touring Car

NEZ Touring CAR klasē cīņas sešu dalībnieku konkurencē, ātrākais Kristaps Grunte, apsteidzot igauņus Marko Muru un Prītu Rebani.

Kristaps Grunte, NEZ Touring CAR klases uzvarētājs: “Kaut kā finālā viss salikās, lai gan aizbraucām kā trešie, pateicoties kolēģiem, pirmajā aplī viss sakārtojās un izvirzījāmies vadībā, turējām tempu līdz finiša karogam un esam pirmie. Klasē konkurenti varbūt nebija tik daudz, bet pietiekami konkurētspējīgi – Igaunijas čempions, vicečempions un pāris latviešu braucēji, sastāvs spēcīgs.”

NEZ Super 1600 klasē šoreiz goda pjedestālu sadalīja divi lietuviešu piloti un viens vietējais sportists – Ritis Gurklis, Audrius Kraga un Mārtiņš Spīķis.

Ritis Gurklis, NEZ Super 1600 klases uzvarētājs: “Uzvara nenāca viegli, jo fināla braucienā nācās doties džokera aplī divas reizes, bet viss izdevās, jo es spēju būt ātrs, sasniedzām uzvaru.”

NEZ Super 2000 klasē savu pirmo šī gada pjedestālu un uzvaru sasniedza Kristaps Kasparovičs, viņam sekoja gados jaunais braucējs Lenards Patriks Lepsis, bet trijnieku noslēdza Miks Gabrāns.

Kristaps Kasparovičs, NEZ Super 2000 klases uzvarētājs: “Sajūtas šobrīd ir ļoti labas, atskatoties uz to, ka Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona neizvērtās tik labi, patīkams ir šīs dienas rezultāts.  Ir neliela vilšanās, ka tēvam (Aldim Kasparovičam) NEZ 4WD klasē “nesagāja” tā, kā gribētos, bet kopumā ir prieks par labi noslēgtu sezonu.”

Nez Super 2000

Kroskartu klasē ievērojams skaits kaimiņvalstu sportistu, 12 dalībnieku konkurencē astoņi igauņi un četri latvieši. Dienas gaitā mainīgs labāko trijnieks, tomēr fināla braucienā ātrāks izrādījās igaunis Stens Oja, kuram sekoja vēl divi igauņu sportisti Kristo Kuts un Tēts Vare.

Stens Oja, Crosskart Xtreme klases uzvarētājs: “Lietainajā laikā mazliet sarežģīti gāja ar startiem, jo bagijam ir jauns motors, bet kopumā mašīna strādāja labi, pašam grūtības sagādāja iepriekš minētie starti. Jāatzīst, ka man patīk sacensties Latvijā un Biķernieku trase ir ļoti laba.”

2023. gada rallijkrosa sezona Latvijā ir noslēgusies. Tuvojoties gada noslēgumam tiks sveikti labākie šajā sezonā, kā arī paziņots nākamā gada sacensību kalendārs. Aicinām sekot līdzi jaunumiem www.rallycross.lv, kā arī sociālo tīklu profilos Facebook Rallycross.lv un Instagram @rallycross.lv.

 

Foto: Toms Paipals

Informāciju sagatavoja: Zane Lielkāja-Gerika