Krosa komisija
30.05.2023

Rallijkrosa piloti Baldiņš un Ošs aizvadījuši RallyX posmu Somijā

Ošs Rallyx

Pagājušajās brīvdienās Somijā tika aizvadīts RallyX seriāla 5. un 6. posms, kurā uz starta kroskartu klasē izgāja arī Latvijas kroskartu braucējs Ronalds Baldiņš, bet Supercar klasē uz starta izgāja Edijs Ošs, kurš izcīnīja divus pjedestālus Supercar Pro-Am ieskaitē.

Baldiņš Rallyx

5. posmā pēc trīs kvalifikācijas kārtām Baldiņš ieņēma 11. vietu. Taču diemžēl savā pusfināla braucienā Ronalds palika sestais, jo bija spiests izstāties. Kā sportists atklāja portālam Go4speed, tad pusfinālā viņš cīnījās par līderpozīciju, taču vienā no līkumiem līderis palika lēns. Lai arī Baldiņš centās izvairīties no šī braucēja, tas īsti neizdevās, kā arī aiz Ronalda braucošais ieskrēja Baldiņa bagija sānos, tādējādi diezgan stipri sasitot bagiju.

Otrajā dienā, kad tika aizvadīts sestais posms, Ronalds bija apņēmības pilns uzlabot rezultātu. Pēc kvalifikācijām Baldiņš bija ceturtais (3., 12. un 6. vieta braucienos), taču pusfinālā atkal neveiksme. Pēc neveiksmīga starta Ronalda bagiju taranēja cits konkurents, kā rezultātā Baldiņš tika izsists ārpus trases, finišu sasniedzot sestajā vietā, kas liedza iekļūt finālā.

Pēc sešiem posmiem kopvērtējumā līderis ir Sebastjans Enholms (117), kuram Somijas posmā 7. un 1.vieta. Otrais ir Tomas Eks Murstads (113), kuram posmos 1. un 10. vieta. Baldiņš ar 72 punktiem ieņem devīto pozīciju 35 braucēju konkurencē.

Supercar 5. posmā absolūti ātrākais bija Kevins Eriksons, kuram sekoja Jere Kaliokoski un Juha Ritkonens. Edijs Ošs startēja Supercar Pro-Am ieskaitē, kurā izcīnīja 3. vietu. Jāatzīmē, ka kopējā 14 braucēju konkurencē, kurā pirmo astotnieku veido pasaules līmeņa spēkrati, Ošs kvalifikācijā ierindojās 12. pozīcijā. Arī 6. posma kvalifikācijā Ošs starp visiem pilotiem ieņēma 12. vietu, savukārt Pro-Am finālā izcīnīja 2. vietu, abos posmos kāpjot uz goda pjedestāla. Ātrākais absolūtajā vērtējumā 6. posmā bija Jurijs Beļevskijs.

7.posms no 25.-27.augustam tiks aizvadīts Norvēģijā.

Informāciju sagatavoja: Go4speed.lv