Rallija komisija
13.02.2022

Rallijā Sarma uzvaru izcīna pieckārtējais Somijas čempions Asunmā

273858669 2955465744764949 5841835154146094266 N

Rallijā Sarma uz starta izgāja 87 ekipāžas, kurām bija jāveic seši ātrumposmi (88,44 km). 35 brauēji startēja zem Igaunijas karoga, 33 zem Latvijas, bet septiņi zem Krievijas. Visvairāk tika braukts ar ”Ford” automašīnām (17), kam sekoja ”Mitsubishi” (15) un BMW (14).

Pēc pirmā apļa trīs ātrumposmiem vadībā atradās pieckārtējais Somijas rallija čempions Tēmu Asunmā (”Škoda Fabia Rally2 evo”), kuram 14,13 sekundes zaudēja Valērijs Gorbans (”Mini John Cooper Works WRC”), bet 27,92 sekundes atpalika Vladas Jurkevičius (”Škoda Fabia Rally2 evo”). Jāatzīmē, ka pirmajā ātrumposmā avāriju piedzīvoja Igors Bulancevs (”Škoda Fabia R5”).

Otrajā ātrumposmā no ceļa noskrēja viens no līderiem Georgs Linamāe (”Volkswagen Polo GTI R5”), kurš zaudēja vairāk nekā astoņas minūtes, kopvērtējumā no trešās vietas atkrītot uz 77.

Noslēdzošajos trīs ātrumposmos divas reizes ātrāko laiku uzrādīja Gorbans, taču uzvaru noturēja Asunmā, kuram 11,54 sekundes zaudēja Gorbans. Trešo vietu izrāva ātrais igaunis Karls Martins Volvers, kurš startēja ar pašbūvēto ”Škoda Fabia Proto”.

Septīto vietu absolūti un pārliecinoši pirmo LRC3 klasē izcīnīja Mārtiņš Sesks, kurš debitēja pie ”Škoda Fabia Rally2-Kit” automašīnas stūres. 12.vietu absolūti un pirmo EMV5 klasē izcīnīja Edijs Bergmanis (”Mitsubishi Lancer Evo IX”), kurš uzvaru izrāva vien noslēdzošajā dopā.

273949298 2955465621431628 4847104586157038460 N

LRC6 klasē pārliecinoši pirmā vieta lietuvietim Martinam Samsonam, kurš trasē devās ar ”BMW M3 E36”.

273767364 2955465451431645 3808682477439814514 N

LRC7 klasē līdz pat noslēdzošajam dopam vadībā atradās Ralfs Sirmacis (”Renault Clio III RS”), taču noslēdzošajā dopā nācās izstāties dzinēja defekta dēļ.

RK11 klasē ātrākais Kristaps Dzīvītis (”Audi 90 Quattro”), kuram minūti un 38 sekundes zaudēja rallijā atgriezušais Matīss Mežaks (”BMW 325”).